Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 140958 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #270
[attach=1]
Halo lukas pronasao sam ovu sliku na sajtu koji se zove njuskalo  ispod nje tekst u kome pise da se ova turbina prodaje , pa ne znam kako poslovi idu mozda bi i mene to interesovalo kad je rijec o komercijalnim poslovima .. modeljet ::)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #271
 :D :D
stavio na internet kako bi vidio kakva će biti posjećenost tog proizvoda, zainteresiranost. ;D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #272
Prednji uvodnik sa poklopcem difuzora su gotovi. Sada su inznutrice gotove i centrirane. TO centriranje je trajalo, nadam se da će biti ok! ;D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #273
Prednji uvodnik sa poklopcem difuzora su gotovi. Sada su inznutrice gotove i centrirane. TO centriranje je trajalo, nadam se da će biti ok! ;D
  ??? odlicno , samo je bolje da je svaki dio na posebnoj slici    da mozemo svaki dio dobro da prostudiramo inace ovako
sve skupa izgleda prva ruka , a koji ti je onaj kompresor , mislim njegov broj i gde si ga kupio .. modeljet  :) :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #274
kompresor je od GARRETT TO4E, mfg no. 442293-0015 ;) ;)
Malo je po triman na exduceru zajedno sa prednjim dijelom kompresora (skraćena dužina za 1mm).

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #275
kompresor je od GARRETT TO4E, mfg no. 442293-0015 ;) ;)
Malo je po triman na exduceru zajedno sa prednjim dijelom kompresora (skraćena dužina za 1mm).
  :) odlicno hvala lijepo , a jeli komora za sagorevanje gotova ?? modeljet....

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #276
Komora je još otvorena, plaštovi su povareni već prije(unutarnji i vanjski) ali nisam ih zajedno spojio još jer razmatram spajanje sa motorom ( da li ju pričvrstiti na difuzor ili na kučište??? pitanje je sad). ,  Taj koncept mi je još malo na razmatranju. Isto tako radim na kučištu te stražnjem konusu te flangama. Smišljam najbolji način pričvršćenja sa NGV-om kojeg moram spojiti sa tunelom. 
Moj princip rada je da sve bude napravljeno na mjeru ali prije finalnog sastavljanja sve dijelove podejdinačno spajam s drugima radi provjere  zazora rotacionong dijela. Ovaj model radim sa valovitom šajbicoma kao prednabijanjem pa me zanima kako će to izgledati sve zajedno. Idem korak po korak a nemam baš puno vremena za posvetiti se tom poslu, na žalost. Inače bih ga ja složio odavno.

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #278
Kontakti s Kinom ili sa švicarcima. Sada mi je jedan kolega dolje u Kini pa sam uzeo par dijelova što se tiče rotora i NGV-a. Kupovina je jednostavna... ti napišeš što ti treba, platiš (putem banke ili el banking) i oni ti pošalju. Onda još platiš porez kada stigne i to je to. Rotor je oko 450$ sa NGV-om.
Po mojem mišljenju ovo varenje komora na samo jednim točkama (nije točasto varenje ali samo na par mejsta je vareno) je loše jer zrak curi nepravilno u komoru. Dakako po mojem skromnom mišljenju.  Prevelike rupe u primarnom dijelu komore isto tako.
 


Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #279
Stigli božićni ukrasi....još su topli!! :D :D :D

Christmas tree!! ;D
 ;D

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #280
Stigli božićni ukrasi....još su topli!! :D :D :D


Lukas,
mnogo sam vremena proveo radeci Alate za livenje slicnih ali i jos mnogo komplikovanijih Turbinskih Kola,

jeftine izvedbe su u jednome SVE iste a to je napadna Ivica Lopatice je jeftino izvedena a to je da nema Konturu Profila koji povecava njen Kapacitet
to jeste samo je zaobljen,
Nos mora da ima Konturu Profila koji se uzimaju na Elisama,Krilima itd

Ovo ne smatraj kritikom, to je iz moga iskustva.

Poz. Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #281
Ako govoriš o aeroprofilu na lopaticama kompresora onda si mislim da krivo govoriš jer radijalni kompresori nije kao aksijalni. Aksijalni imaju lopatice oblikovane kao aeroprofil, radijalni ne. Barem ja nisam do sada vidio radijalni kompresor( i na pravim motorima) sa lopaticama oblikovanim kao aeroprofil. Na kraju, radi konture bi to bilo vrlo teško izvesti, ako ne i nemoguće.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #282
Ako govoriš o aeroprofilu na lopaticama kompresora onda si mislim da krivo govoriš jer radijalni kompresori nije kao aksijalni. Aksijalni imaju lopatice oblikovane kao aeroprofil, radijalni ne. Barem ja nisam do sada vidio radijalni kompresor( i na pravim motorima) sa lopaticama oblikovanim kao aeroprofil. Na kraju, radi konture bi to bilo vrlo teško izvesti, ako ne i nemoguće.


Lukas ja to vrlo dobro poznam i znam
u ovom slucaju se radi SAMO o profilu NOSA Lopatice a ne kompletne Lopatice,

Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #283
Pa to je krenula masovna proizvodnja :) valjda će i modeli uskoro ;)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #284
Ako govoriš o aeroprofilu na lopaticama kompresora onda si mislim da krivo govoriš jer radijalni kompresori nije kao aksijalni. Aksijalni imaju lopatice oblikovane kao aeroprofil, radijalni ne. Barem ja nisam do sada vidio radijalni kompresor( i na pravim motorima) sa lopaticama oblikovanim kao aeroprofil. Na kraju, radi konture bi to bilo vrlo teško izvesti, ako ne i nemoguće.


Lukas ja to vrlo dobro poznam i znam
u ovom slucaju se radi SAMO o profilu NOSA Lopatice a ne kompletne Lopatice,

Iv

Ma jasno, to vjerujem da znaš. Što se tiče vrha lopatica na ovim kompresorima , izvedeni sun lijepo i pravilno zaobljeni. U svakom slučaju...fantazija.
I stigli u zadnji trenutak jer ipak mijenjam tip kompresora ipak ide Compressor wheel no.409179-0023.....8 glavnih lopata i 8 manjih ...ima veći mogući protok od ovog kje sam sada planirao.......jao što volim eksperimentirat!!!!!
Ako bude bio dobar...preuređujem i MK2 model  sa tim kompresorom.......bit će posla.........hehehehe...... Samo da izdržim!!!!