Skip to main content

Poll

Da li je Zagi stabilan u letu i upravljiv ?

  • Da, naravno da je !
  • Ne, to mogu letjeti samo jubito-piloti !
  • Ne znam !
  • Što je to ''Zagi'' ?

Topic: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno... (Read 33818 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #60
MOLIM GAZDU IVANA DA SE OCITUJE O OVOM PROBLEMU!!!

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #61
Pojačanje ja stavljam u ravninu sa CG , jer treba malo i krila povezat.
Inače nisam dugo stavljao uopće pojačanje u zagi, do oko 160 je išlo bez.

Eewan, ja sam samo htio čuti da ti ipak voliš zagija :).
Ima za tebe jedan novi, stoji mi na ormaru, ozbiljno.
A meni zagi nije zakon, ali je jako dobar, cijena+vrijeme izrade + letne karakteristike.
I meni fali rep na zagiju  

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #62
zanima me zasto nije obicaj da se na zagija stavi vertikalac?
Postoje i takve verzije, ali bi onda trebao biti vrlo velik zbog veoma kratke poluge u odnosu na težište. Neki su napravili pokretno postolje za motor, po donekle vektorski upravljaju potiskom, to još nisam vidio, ali očekujem uskoro ... :-)


E sada .. ona ramenjača: Zagi obično strada tako da i zdrobi vrh-njušku, odvali si motor sa nosača (moja specijalnost) ili si otkine vinglec, sve verzije lako popravljive.
Na slici sam skicirao zelenom bojom odnos ispred i iza predložene ramenjače, vidi se da je prednji dio, koji je ionako deblji ojačan ramenjačom (manje mjesta za bateriju), s stražnji nekako previše slobodan, pa krajevi lakše ulaze u flatter (označeno plavom bojom) ili se savijaju unazad kod onih koji jako brzo lete (150 km/h i više).  Crnom bojom sam označio uobičajeno težište (20-22 cm) kao i mjesto gdje ja ugradim ramenjaču, jer mislim da na tom položaju daje bolju kompaktnost modelu.


Damir

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #63
Pojačanje ja stavljam u ravninu sa CG , jer treba malo i krila povezat.
Inače nisam dugo stavljao uopće pojačanje u zagi, do oko 160 je išlo bez.

Eewan, ja sam samo htio čuti da ti ipak voliš zagija :) .
Ima za tebe jedan novi, stoji mi na ormaru, ozbiljno.
A meni zagi nije zakon, ali je jako dobar, cijena+vrijeme izrade + letne karakteristike.
I meni fali rep na zagiju

odlicno kaj imas nesto za mene jer si bas zelim zagija.... kaj trebam pripremiti da bi to islo u zrak, koji setup se preporuca?  mogli bi se naci da malo odletimo koji rezorvoar ili bateriju. znas i sam da volim zagija i da sam bio odusevljen s tvojim i onim od plavoga (koji me uz ludu brzinu odusevio i flaterom po sredini modela, nikad to nisam vidio), ali nikak da dobijem volje napraviti si jednog, a pogotovo jer nemam ni cekas zice ni iskustva sa time.
 kaj je sa tvojim dvokrilcem? jesi to sto slagao?
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #64
onome ko ce mi se najbolje ulagivati poklonit cu jedno izrezano krilo.

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #65
Složeno je sve, al nisam stigao isprobat, sad je mat crni. A i frendu je pao edge od 140cm, isto ko moj, rade se kopije od stiro+staklo.
Nemogu ti linkove za naj setup, ne za brzinu nego za sve. U biti Rcliju pitaj kaj on ima gore, to je na 3s stroj, a na 4s raketa, a može i lagano bolje nego moji. 

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #66
onome ko ce mi se najbolje ulagivati poklonit cu jedno izrezano krilo.
Evo budem ja, budem ja! Tak me sused ganja da ga napravim več duže vremena, a ja nikak da ga izrežem, baterija mi stiže iz hc tak i tak pa bu pasala i na njega!Kaj trebam napravit za ulizivanje?Piva i chevapy?

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #67
Ja za sad nisam imao problema s pucanjem na tom dijelu večinom puca s strana motora pa dijagonalno na krila.
 Najviše mi pravi problem nos nakon par lakših padova olabavi i razmišljao sam da kod spajanja krila stavim profil od šperploče između i onda poljepim.

 Što mislite o tom jel bi igralo?

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #68
samo stavi i jedan pod 90 ispred baterije da ti se ovaj prvi ne zabije u bateriju kad ga bubneš u zemlju!

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #69
@eewan: Ja koristim ovaj setup i jako sam zadovoljan:

motor moj http://www.himodel.com/electric/HiModel_2300KV_3-4S_Outrunner_Brushless_Motor_Type_A2217_4.html
S ovim motorom na 3s i 7x4 propom snage na pretek i brzina dobra a možeš i jedriti
Na 4s i 6x4 raketa :P :P
Ovo je od denisa http://www.himodel.com/electric/HiModel_5100KV_Brushless_Motor_3.17mm_Shaft_B2835-6T.html
Sa ovim motorom nema zajebancije 180 kmh s 4.1x4.1 a tek zvuk :P :P
Regler http://www.himodel.com/electric/HiModel_GX_Seires_45A_2_7S_Brushless_Electric_Speed_Controller_W_Ultra_BEC_Type_GX-45A-BEC.html

I baterija 2200mah min.30c

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #70
Da nisde to nebi bilo loše valjalo bi provati.
Sad trenutačno sklapam jedan za frenda(krila su od denisa) i pokušat ču mjesto za bateriju obložit s 3mm šperpločom nebili taj dio malo
učvrstio.

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #71
Nemoj ga na speed navuć!
Bit će mu moj motor malo...

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #72
Pa ti znaš da se to ne smije :D :D

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #73
Zato te i upozoravam ;)

Odg: ZAGI, razne varijante, teoretske pričice i slićno...

Reply #74
@eewan: Ja koristim ovaj setup i jako sam zadovoljan:

motor moj http://www.himodel.com/electric/HiModel_2300KV_3-4S_Outrunner_Brushless_Motor_Type_A2217_4.html
S ovim motorom na 3s i 7x4 propom snage na pretek i brzina dobra a možeš i jedriti
Na 4s i 6x4 raketa :P :P
Ovo je od denisa http://www.himodel.com/electric/HiModel_5100KV_Brushless_Motor_3.17mm_Shaft_B2835-6T.html
Sa ovim motorom nema zajebancije 180 kmh s 4.1x4.1 a tek zvuk :P :P
Regler http://www.himodel.com/electric/HiModel_GX_Seires_45A_2_7S_Brushless_Electric_Speed_Controller_W_Ultra_BEC_Type_GX-45A-BEC.html

I baterija 2200mah min.30c


 :P :P :P :P :P :P meni taj setup stiže za koji dan, bit ču vlažan ka divojka!   :D :D :D :D :D