Skip to main content

Topic: MIG - 15 ako nece nitko ja cu ! (Read 17422 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #15
Toni,
Turbina je nesto sto dolazi kada imam nesto konkretno u Rukama i znam Tezinu Modela,
ici cu na sto je moguce laganiji kao i uvijek do sada,

korak po korak,ovdje treba da samo pruzim Ruku i uzmem ali mi je jos rano da idem na to,


sto se tice da ju sam uradim, OSAM mojih se vrti u svakom EUROFIGHTERU,
dvije u svakom EUROCOPTERU
i dvije u svakom TAURUSU

ali za pocetak kupiti i sto prije u ZRAK

Iv

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #16

sto se tice da ju sam uradim, OSAM mojih se vrti u svakom EUROFIGHTERU,
dvije u svakom EUROCOPTERU
i dvije u svakom TAURUSU

Iv

bravo majstore, nego pojasni malo o ovim turbinama u Eurofighteru itd..zanima me..
 
lp
 
Toni
 

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #17
Joj ovdje na forumu su se počele radit prave mrcine jedva čekam ovaj projekt :)
Bravo Ivane 8)

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #18

sto se tice da ju sam uradim, OSAM mojih se vrti u svakom EUROFIGHTERU,
dvije u svakom EUROCOPTERU
i dvije u svakom TAURUSU

Iv

bravo majstore, nego pojasni malo o ovim turbinama u Eurofighteru itd..zanima me..
 
lp
 
Toni

Toni,

Na slici je Pumpa koja je inace prva ove vrste u Svijetu gradjena ne od Aluminija nego od Karbona sto je velika novost a time je usteda u tezini jer na Motoru su cetiri ( 4 ) Pumpe,
na drugoj lijevo je gornji dio njenoga Kucista, tek obradjen,

TAURUS je izraz za koga i u Njemackoj jedan veoma uski krug zna sto zapravo znaci,
Amerikanci imaju Cruise Missile, a NATO nesto slicno svoje pod imenom Taurus,radili smo i za Taurus na Pumpi za Gorivo,to malo Turbinsko Kolo po obliku isto kao vece od Eurofightera je za Pumpu Taurusa,
imao sam veoma veliku srecu da sam se mogao upetljati u te poslove, moram reci da sam tako daleko stigao upravo zahvaljujuci MODELARSTVU kojim se veoma aktivno bavim od malih Nogu!
Iv


Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #20
Joj ovdje na forumu su se počele radit prave mrcine jedva čekam ovaj projekt :)
Bravo Ivane 8)

E a sada VRAG ne da mira,
zapeo sam izmedju 15 i 17
jako me 17-tka privlaci a do jucer sam samo planirao oko 15-tke,
imam jos malo vremena za konacnu odluku,krajem Oktobra moram poceti raditi ako zelim da u rano Proljece poleti a zelim jako,

Trup cu raditi odmah od Epoxy,Krila i Rep,Rebra 1.5mm Plank Balza i presvuceno sa 27gr Staklom,to sam ne jednom radio i veoma je cvrsto i legano.

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #21
Ivane, pusti taj 15 i 17 ... totalno isfurano i ima ih na sve strane.
 
Slozi Mig-19 Farmer, to je veca pila od modela, nema ga nigdje a i vise je egzoticniji.
 
 

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #22
Ivane, pusti taj 15 i 17 ... totalno isfurano i ima ih na sve strane.
 
Slozi Mig-19 Farmer, to je veca pila od modela, nema ga nigdje a i vise je egzoticniji.

Idem TRKOM da nadjem Sliku,
kod mene je nesto sto ce malo tko da razumije,
moje mlade godine sam proveo na Aerodromu u Zaluzanima kod Banja Luke,
tada su bili stacionirani PE-2  Petjalkov,
pa Ju-52 "Julka"
a kasnije 212,vojni skolski Avion domace produkcije,
mi u Klubu smo imali BICKER i PO-2  Polikarac,jedno kratko vrijeme Njemacku RODU
mene vuce na staro,
ali idem da osmotrim 19-tku
hvala

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #23
Ivane, pusti taj 15 i 17 ... totalno isfurano i ima ih na sve strane.
 
Slozi Mig-19 Farmer, to je veca pila od modela, nema ga nigdje a i vise je egzoticniji.

gledao sam ga,
toliko velika Strela na Krilima mi se ne svidjaju jako,
ali na prvi pogled mi se veoma rijetko sto svidi,na njega nisam obracao paznju uopste do sada,ostao mi je ne primijecen ali moram obratiti paznju na velicinu Usisnika kao vazno,
vidjet cu jos,
to sto 15-ki i 17-ki ima mnogo ne znaci da jos jedan novi nece biti interesantan,
znam iz iskustva da Kvalitet uvijek pobudi interes,
Poz.Iv

 

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #24
Samo da pitam pošto nisam čitao cijelu temu.Koliko će biti težina modela i hoće li u njemu biti impeler ili turbina?
Koliko znam,impeleri zahtijevaju veće usisnike.

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #25
Samo da pitam pošto nisam čitao cijelu temu.Koliko će biti težina modela i hoće li u njemu biti impeler ili turbina?
Koliko znam,impeleri zahtijevaju veće usisnike.

IMPELER,
nisam siguran da cu uzeti elektro jer kod njega mi je vrijeme Leta kratko a i cini mi se rizicno,za ovakav Avion treba da bude nesto sigurnoga,
ici cu na Impeler sa SUS motorom,
sada sam na sam model skoncentrisan,njegova vanjske Gabarite i dvojim se izmedju,15 i 17
ali zasto ne Turbina moze u nutra samo za mene to nije,
inace uvijek sam imao lagane modele

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #26
Kakav je to SUS motor?Je li možda sličan O.S.91?Taj .91 je bio prilično uspješan što se tiče modela sa impelerima.
Elektro ima kratko vrijeme leta,da,to je najveći problem.Habu(70mm EDF jet)sa punom baterijom leti nekih 2-3 minute).
A i nije potrebno punjenje za motorni impeler.Samo natočiš i u zraku si! :)

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #27
Kakav je to SUS motor?Je li možda sličan O.S.91?Taj .91 je bio prilično uspješan što se tiče modela sa impelerima.
Elektro ima kratko vrijeme leta,da,to je najveći problem.Habu(70mm EDF jet)sa punom baterijom leti nekih 2-3 minute).
A i nije potrebno punjenje za motorni impeler.Samo natočiš i u zraku si! :)

kod takvih SUS Impelera u medjuvremenu postoje Motori kod kojih Zilinder nije gore nego u liniji sa radilicom,ti su povoljniji od klasicnih jer ne zatvaraju protog Zilindrom kao kod klasicnih

Odg: MIG - 15 ako nece nitko ja cu !

Reply #28
Ivane baci oko,
 
izgleda da imaju svoj novi "flag ship"..pogledaj samo dimenzije..to je stiro...obučeš ga u staklo i možeš ga dobro upicaniti...stiroporci izgleda kreću prema većim edf turbinama
 
 
http://hobbytopgun.com/PC/Mig-15.htm
 
lp
 
Toni