Skip to main content

Topic: CNC Projekt MIRAGE (Read 5048 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CNC Projekt MIRAGE

Pošto sam se ovih dana igrao sa podešavanjem brzine i temperature CNC-a i upoznao se sa programom odlučio sam se za jedan malo kompleksniji
projekt.
 
Projekt:  "MIRAGE" ( setup isti kao i za zagija )
 
Raspon krila: 1080mm
Dužina modela bez motora: 1000mm
Težina izrezanog modela: 200g ( još treba izdubiti otvore za setup ali i previti bebu )
 
Malo slika
 

 
Poslije izrezanog modela mogu samo reći da je CNC položio test izuzev par izgubljenih stepova kod većih brzina 5 mm/s ( na 3 mm/s  nema problema ).
Sad malo odmora od CNC-a i slaganje modela  ;D .

Odg: CNC Projekt MIRAGE

Reply #1
super.. nego plavi... jel režeš prema narudžbi? ;D 



Odg: CNC Projekt MIRAGE

Reply #4
razmišljao sam da režem sukhoi su-37 (1.8 m) od stiropora za kalup, tako da rebra iskoristim za model koji dobijem iz kalupa.

Nekako si mislim, da ako krenem od rebara, preko balze ... da to nikad kalup vidjet neće ;D ;D već da će turbina odmah u prototip :)


Odg: CNC Projekt MIRAGE

Reply #6
razmišljao sam da režem sukhoi su-37 (1.8 m) od stiropora za kalup, tako da rebra iskoristim za model koji dobijem iz kalupa.

Nekako si mislim, da ako krenem od rebara, preko balze ... da to nikad kalup vidjet neće ;D ;D već da će turbina odmah u prototip :)

Wora prije nego kreneš u veliki posao ala Kristijan vidi ovo - dužina trupa je odgovarajuća... ne vjerujem da ćeš ga sam napraviti za manje novca..imaš na rcgroupsu thread gradnje istog pa si to malo prati i vidi kada ga polete jel sve ok i što treba doraditi....
 
http://www.proedf.com/index.php?p=6&id=55&new=&cat2=37&cat1=14&cat0=9&s=649ccd6ccc59e259be916aea0a4a3cf8&lang=en
 
lp
 
Toni
 

Odg: CNC Projekt MIRAGE

Reply #7
Plavi ajd molim te u nastavku stavljaj veće slike tako da se bolje vide linije trupa.
 
lp
 
Toni

Odg: CNC Projekt MIRAGE

Reply #8
Veće slike stavim kad bude spremno za staklo i smolu  ;D

U međuvremenu se veće slike mogu pogledati OVDIJE






Odg: CNC Projekt MIRAGE

Reply #14
super, bude kaj novoga sa stroja?