Skip to main content

Topic: RC n00b i njegovi problemi (Read 2086 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC n00b i njegovi problemi

pozdrav svima.

pošto mi je ovo prvi post možda malo o meni. Zovu me Dragec, za RC avionima, helićima i inima lud sam od djetinjstva ali tek mi se sada pod "stare dane" pružila prilika da se u tome i okušam. Osim toga volim avio simulacije (konkretno IL2).

ukazala mi se prilika da sitnu lovu dobijem neku RC letjelicu. Zbog nekog samo meni poznatog razloga mislio sam da će mi biti lakše početi sa helićima (sad čitam da sam bio totalno u krivu  ???) pa sam si iz tog razloga ubo Esky Big Lama heli. Još sam u fazi učenja i nisam se pomaknuo dalje od održavanje helia u hoveru (pojma nemam kak se to veli rvatski).

Ukazala mi se prilika da za sitnu lovu ubodem i Esky CP v2 pa sam ubo i to misleći da će mi bit lakše učit sa većim strojem. Eh što sam bio u krivu ....  :-[

već sam se na njemu izmjenjao dijelova koliko sam ga platio a još ga nisam digao s poda  :'(

trenutni problem koji imam je da mi je krepo kontroler pa sam kupio drugi. jači.

http://www.rcmodelpart.com/product.php?id_product=861

jer sam negdje čitao da su ovi originalni slabi i da se često znaju zapalit. E pa novi je stigao ali nekaj ne štima. gyro se inicijalizira ali motor nakon inicijalnog bipa počne konstantno bipkat i neće se zavrtit.  ???

pitanje drugo:

ima li kakvo mjesto di se skupljate (klub il tak nekaj) di bi čovjek mogel svratit i nauči neš iz prve ruke?

thx

gec
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #1
Još da kažeš odakle si onda bi ti znao reči gdje se skupljamo (bar mi Varaždinci)!!! Motor može bipkat zbog više razloga ali ovo mi izgleda kao da ručica gasa nije na nuli-spusti trim od gasa dole do kraja (ako nije) pa probaj opet. Nakon toga podigni ručicu gasa do kraja pa spoji bateriju na heli, nakon inicijalnog bipkanja spusti ručicu na nulu-na taj način programiraš kontroler da "zna" di mu je max i min gasa.

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #2
Iz Zagreba sam.

ovo sa gasom bum probal.

thx m8

No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #3
ovo s gasom je upalilo!!

thx

No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

 

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #4
Nema na čemu,smo pitaj. U Zagrebu imaš jaku ekipu helikopteraša pa se budu valjda javili kad i gdje se skupljaju.

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #5
hmm ... izgleda da je ova jaka ekipa helikopteraša vrlo sramežljiva

No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #6
Evo sad cu ja prebaciti topic u helikopterski podforum.
Oni ti ne gledaju pocetnike ;)

Dodjes za vikend na Lucko ili Domovinski most da vidis malo prave makine.

Ima robi jednu koju je razbio 100 puta pa mozes taj i probati  :D :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: RC n00b i njegovi problemi

Reply #7
thx

No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.