Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 126022 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #480
Karbonska ojacanja:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #481
Sada je preko svega stavljen zavrsni sloj stakla:
 
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #482
Hvala Kristijane,  model je A1  ???

sada bu ''400+ team'' (denis+lija) dovršil pilu,
samo jasno, ne rade za sebe, pa bu bio složen da ide oko 200-210 max  ;D  :D  :P


svi dijelovi su tu... setup nije ekstreman, provjereno izdržljiva zlatna sredina, isto kao u crvenom modelu, samo je spinner od 40mm umjesto 30mm

probao sam ubaciti sve unutra, pa feeling je kao da držim metalnu cijev  :P kako je teško, a trup mali...
bit će zeznuto oko CG-a, ovako je repat model... a regler ide na batku, pa sve skupa se nabije na motor, dalje ne ide ni 1mm, a još bez rx-a koji je iza CG-a.
i tako je još li-la, repat... vidjet ćemo kako bu kada se sve još dovrši, nadam se da bu nekako prošlo bez utega u nosu  :)

za usporedbu slikano pored Me163,  sparkira mu se pod krilo bez problema koliko je nizak!    :D


Odg: RACE RAT

Reply #483
E sad je vrag odnio šalu :) napokon ptica kod kuče sad imaš u pravom smislu ubicu u zraku
i dobro si primjetio to je cijev zašiljena  8) koja ide 300+  :P

Valjda budem svog dovršio ovih dana pa se malo vozamo ;D jedan zajednički prelet 8)

lp lija

Odg: RACE RAT

Reply #484
naravno, ma samo da poleti,
lako bumo se onda lovili  :)

Odg: RACE RAT

Reply #485
Hvala Tomislave.
Drago mi je da ti se sviđa model, kad ga pocnes letiti i kad skuzis svu koncepciju oko
ovog pylon modela, vidjeti ces da ga je veci gust za letiti i nadam se da ce ti se onda
jos vise dopasti.
Za CG se ne moras zabrinjavati, slozi sve da ispadne komotno i sto je moguce vise prema naprijed,
a ako ce faliti nesto tezine onda jednostavo dodas malo olova ispod motora sto blize spinneru i to je to ..
Na ovom modelu par grama gore-dolje ne znaci bas nista, sto ces i sam vidjeti.
Tvoj setup je poprilicno snazan, a ujedno i lagan, tako da ce model ici i vise nego dobro.
Sve ces skuziti vec nakon dva-tri leta, slicno kao i Lija ...  :)
 
 
U zadnje vrijeme sam bio u nekakvoj bezveznoj guzvi i nisam stigao obraditi i stavljati slike od gradnje
Tomislavovog kita na forum, medutim to ne znaci da je njegov kit nastao bez muke i preko noći ..  :)
 
Evo sada ispod par slikica od gradnje trupa:
 
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #486
Otvaranje kalupa je islo bez vecih problema, a nakon toga sam ugrubo doradio otvore ..
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #487
Stabilizator obrubljen i izbrusen:
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #488
U krila je stavljena unidirekcijska karbonska traka na gornju i doljnu stranu,
a na spojeve balze na krajevima krila i u sredinu je stavljeno malo stakla,
te je onda sve to skupa spresano u sandwich ..
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #489
U sredinu krila je dodana puna balza koja ce drzati metalni štift za pricvrscenje krila na trup ..
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #490
Sada je kompletno krilo obrubljeno sa debelom balzom, a nakon toga ugrubo potrimano i izbruseno :
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #491
Mrzim ovu fazu gradnje.  :'(
CNC na žgance ..
Dobio sam zulj od brusenja, upalu misica, a uz to sa prasinom zastopao nos te napravio mali nered u garazi.  ;D
 
.
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #492
Napokon je dosao i kraj kita.

Sad konacno sve vec pocinje liciti na Race Rat ...  :)
 
Ostatak ce zavrsiti Denis i Tomislav, a onda sljedi live nastup i fantazija  ...   :D

 

Odg: RACE RAT

Reply #493
štakor je u selu I sad je na izradi planova kaj če se prvo nastavit radit

Odg: RACE RAT

Reply #494
Kristijane, legenda si,

čuo sam kako Lija nije uspio potrgati krilo na koljeno ni kada je htio,
prestrašno što ti napraviš od komada stiropora, dvije trakice karbona i malo balze...
preko metra raspona, 260gr mase, a tako žilavo ???

ali da ima posla.... uf, vjerujem a i vidim po slikama da ima, a i nereda  :D

Sad bu Denis i Lija napravili svoju magiju,
a ja bum onda pokušao ne totalirati ga na livadi   :P