Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 125994 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #540
Slike usisa

 
 .. mislis ispuha. 
Osim ako ovaj od Tomislava ne bu isao na rikverc.  8)   
Za sada Lijin RR ima najvece sanse da i tako ide, jer krstenje vatrom je pocelo .. :D            

Odg: RACE RAT

Reply #541
Slike usisa

 
 .. mislis ispuha. 
Osim ako ovaj od Tomislava ne bu isao na rikverc.  8)   
Za sada Lijin RR ima najvece sanse da i tako ide, jer krstenje vatrom je pocelo .. :D            

Za sada prop vuče napred pa sad bumo vidjeli.......uglavnom krilo je na kitanju te se odbrojavaju dani
A ove slike su mrak  :D


Odg: RACE RAT

Reply #543
Imam jedno možda naivno pitanje  ???  ;D
Da li se netko bavio turpijanjem nitro motora za Race Rata? Pod tim ne mislim samo stavljanje rezonantnog auspuha, već fore tipa spuštanje glave, olakšavanje klipa, možda veća frga itd.?
MAK Zapad

Odg: RACE RAT

Reply #544
pa s obzirom da Kiki letucka s motorom od oko 500-700 € ako dobro pamtim,

a neki ni nemaju frgu ni auspuh.... sumnjam da bi se dobilo još nešto spuštanjem glave,
kada i ovako rade na samom rubu uništenja, da bi se izvukao zadnji atom snage....

i jasno, da se i može izvući 5% još van, tko bi riskirao tolike pare?  za hobby, pošto se kod nas ne živi od toga :-\

Odg: RACE RAT

Reply #545

Znači, ako želiš ići brzo, elektro je way to go?  :)
MAK Zapad

Odg: RACE RAT

Reply #546
ma i ak želiš ići sporo  :D

sve ima svoje čari.
ovisi koliko vremena imaš za letenje.

jer nositi kantu goriva, starter, grijač, stalak za model, rezervnu svjećicu, ključ, batku za grijač/starter, pumpicu...
pa svaki puta bar 5 min potrošiti dok nafilaš gorivo i fino uštelaš motor za taj dan nakon kaj se zgrije malo.

sve je to lijepo, ne kažem da nije (probao sam, ne pričam o nečemu kaj sam vidio na youtubeu samo)

ali ak nemaš previše vremena, onda uzmeš model i koju batku u đep i letiš čim ju ubaciš, bez štelanja i nikad se ne ugasi motor u zraku.  ;)

bilo je par primjera na forumu di se ljudima ugasio motor, sitnica misliš,
ali se razbije cijeli model ako nema visine da spasi stvar...

Odg: RACE RAT

Reply #547
U životu još nisam letio na struju, tj. lažem, jesam, letio sam par min elektro jedrilicu...
Meni to nije to ak nije nitro, mora smrdit (još ak ima malo ricinusa u gorivu) i derat se, onda mi srce zaigra  :D
MAK Zapad

Odg: RACE RAT

Reply #548
Znači, ako želiš ići brzo, elektro je way to go?  :)

Ovisi sta je brzo ..  :D
 
Nabrijavanje nitro motora je bezveze i neisplativo, jos pogotovo ako ga skuris za 15-20min ili se razleti na prvom letu.
Lakse je staviti 20 - 40% nitrometana u gorivo, staviti manji prop sa vecim korakom i ti je to, te onda koliko ide ide ..
Medutim, sa 40% nitra mozes zaboraviti motor na vise od par letova ..  
Na kraju dodes do zakljucka da je jednostavnije uzeti neki vec nabrijani Novarossi, ali to poprilicno vise kosta i tesko se nabavlja.
 
 
Malo bolje i skuplje elektro verzije mogu ici malo brze i bez zezancije sto je rekao Tomislav, medutim i sam si rekao da nije to to,
nitro ipak ima svoje prednosti ..  :)
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #549
Imam jedan 2,5 ccm OS koji je odradio dosta sati, pa sam se htio malo igrati.. Par mikrometara skinuti glavu i olakšati klip (bez izdataka financijskih). Kad se skine auspuh, da li fergazer povuče dovoljno goriva iz spremnika i da li se pod skidanjem auspuha smatra skidanje kompletnog auspuha ili samo zadnjeg dijela? Što je s podtlakom u tom slučaju? Da li se tako u stvari ne gubi na snazi, osobito na momentu? Dosta pitanja, ali siguran sam da ovdje ima iskusnih s odgovorima.
Kupnja Novarossija ne dolazi u obzir, već isključivo kemijanje s onim kaj se ima u garaži  ;D
Slažem se, nitro je zakon. Ima elektro svojih prednosti ali... Meni nije to to  ;)
MAK Zapad

Odg: RACE RAT

Reply #550
Imam jedan 2,5 ccm OS koji je odradio dosta sati, pa sam se htio malo igrati.. Par mikrometara skinuti glavu i olakšati klip (bez izdataka financijskih). Kad se skine auspuh, da li fergazer povuče dovoljno goriva iz spremnika i da li se pod skidanjem auspuha smatra skidanje kompletnog auspuha ili samo zadnjeg dijela? Što je s podtlakom u tom slučaju? Da li se tako u stvari ne gubi na snazi, osobito na momentu? Dosta pitanja, ali siguran sam da ovdje ima iskusnih s odgovorima.
Kupnja Novarossija ne dolazi u obzir, već isključivo kemijanje s onim kaj se ima u garaži  ;D
Slažem se, nitro je zakon. Ima elektro svojih prednosti ali... Meni nije to to  ;)

Imao sam ih nekoliko ali vec odavno ne,mali su da bi se sa njima moglo nesto ozbiljnije peljati,
ako skines Auspuh bit ce ti samo jako glasan i nista vise,
ako gore na Glavi Turpijas mozes samo upropastiti Motor,kod Diesela je nesto drugo,

Struju i sam nisam obozavao ali danas sa ovim Motorima i Batkama mozes se lijepo zadovoljiti,
ciste Ruke i bez mnogo Prtljage vrijedi pokusati,
ja OBOZAVAM Struju  8)
Poz.Iv
pisi sto je Novoga,

Odg: RACE RAT

Reply #551
Ivan je dobro rekao, 2,5 ccm su mali i nece se dobiti bas puno na snazi, previse zezancije ..
Ako ides dirati klip ili bilo koji pokretni dio, imao budes velikih problema sa balansom.
U tvom slucaju bi najjednostavnije bilo staviti nekih 30% nitrometana u gorivo i to je to.
 
2,5 ccm motor je ok za Race Rata, nece ici kao od Lije, medutim biti ce i vise nego dovoljan.

Odg: RACE RAT

Reply #552
Imam jedan 2,5 ccm OS koji je odradio dosta sati, pa sam se htio malo igrati.. Par mikrometara skinuti glavu i olakšati klip (bez izdataka financijskih). Kad se skine auspuh, da li fergazer povuče dovoljno goriva iz spremnika i da li se pod skidanjem auspuha smatra skidanje kompletnog auspuha ili samo zadnjeg dijela? Što je s podtlakom u tom slučaju? Da li se tako u stvari ne gubi na snazi, osobito na momentu? Dosta pitanja, ali siguran sam da ovdje ima iskusnih s odgovorima.
Kupnja Novarossija ne dolazi u obzir, već isključivo kemijanje s onim kaj se ima u garaži  ;D
Slažem se, nitro je zakon. Ima elektro svojih prednosti ali... Meni nije to to  ;)

 evo rjesenja za dobiti par okretaja vise za skoro nista kuna: http://www.spadtothebone.com/SPAD/Mufflers/

jobescu je imao to na fp25 motoru i dobio je oko 1000 okretaja vise (ako se ne varam) s istim propom.
qhor, os max 25fp, aerodrom topolje, ivanic - grad

sve sto ti treba je boca od nekog spreja, komad cijevi, neka pasta ili silikon za brtvljenje koji drzi visoku temperaturu i narezana klipsipka od 2-3 mm koja ce sve to drzati na hrpi. sipku i brtvilo mozes naci u bauhausu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: RACE RAT

Reply #553
Sa nitrometanom nece imati nikakvog veceg efekta koristiti bilo kakve auspuhe.
Posto je motor vec lagano u banani, najbolje rjesenje je i dalje nitrometan, i to oko 30%.
OS 25FP motori su poprilicno pouzdani i trajni, medutim Race Rat bi sa njim isao
skoro duplo bolje nego SPAD ..  :)
Auspuh na videu izgleda cool.

Odg: RACE RAT

Reply #554
Pardon, kriva informacija, provjeril sam danas ujutro, radi se o OS 20 FP motoru... Taj motor JE odradio dosta sati, na jednom trenažeru, većinom je radio na pol gasa i nikad s više od 5% nitra (kad nije bilo drugog goriva), inače nekih 2-3%, tak da je u sasvim dobrom stanju, pali i radi kak i svaki OS radi  :).
MAK Zapad