Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 125999 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #555
Inace, Race Rat sa 15FP ide ok, a sa 20FP ce sve biti jos bolje.
Biti ce ga cak lakse izbalansirati jer je motor malo tezi, sto je u ovome slucaju prednost.
Sa 5-10% nitra svaki motor radi poprilicno bolje, lakse pali, teze se ugasi u zraku, tolerira
vece greske u postelavanju .. itd.
 

Odg: RACE RAT

Reply #556
Hvala, znači moram u projekt "Race Rat"  :)
MAK Zapad

Odg: RACE RAT

Reply #557
Vec sam se poceo pitati sta cekas ...  :D


Odg: RACE RAT

Reply #559
Ma nisam, ali oduvijek mi se svidja taj model, a izgleda da igrom slucaja imam OK motoric za njega
MAK Zapad

Odg: RACE RAT

Reply #560
oblačenje krila folijom, bilo u subotu ali nisam stavljao slike, tomi misli da se niš ne radi :P ,

u nedelju samo rep obučen

Odg: RACE RAT

Reply #561
rep

Odg: RACE RAT

Reply #562
linkovi za elerone gotovi danas

Odg: RACE RAT

Reply #563
Dali Race Rat moze biti pocetnicki model, odnosno za nekog tko nije nikada letio ili se bavio modelarstvom ??
 
Pa naravno da moze !
 
Kuma je isto ulovila zelja da uđe u modelarstvo i sviđa mu se upravo Race Rat model.
Tako da cemo sada sastaviti jednog na brzinu, a biti ce napravljen od onog pjenastog materijala koji sluzi za postavu laminata.
5mm debljina ce biti za trup, a 3mm za krilo.
Neki dan smo kupili materijal, a sada smo poceli sa izradom.
Race Rat ce biti uvecan skoro za 50%, raspon krila ce biti oko 145cm, tako da nece biti prebrz ili prezivcan model ..  :)
Stranice trupa su zaljepljene sa 5min epoxy ljepilom, u coskove je ubacena letvica od balze, a onda je stavljeno malo 80g stakla preko letvice i po rubovima..
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #564
Ispod se vidi usporedba velicine trupa sa standardnim Race Ratom.
Izgleda da ce biti prava hrga od modela ..  :D
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #565
Pozdrav svima

Kristijane, a jel bi bio dobar vodeni lak za parkete kao zaštitni premaz na pjenu, on neće nagristi materijal a štitit će od ulja :-\

Odg: RACE RAT

Reply #566
Nemam pojma, nisam nikada koristio vodeni lak.  :)
Trup cemo ostakliti sa 25g staklom, tako da se na to moze staviti dvokomponentni autolak.
Moze se naspricati metalik baza, a onda preko nje bezbojni poliuretanski lak za parkete.
To je provjereno najbolja kombinacija i ne otapa ju nitro gorivo.
 
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #567
Pa to će biti Space Shuttle, jedva čekam da bude gotov, već sada imam osjećaj da ga ne želim ispuštati iz ruku, da se ne bi slučano ogrebao ha ha ha :D

Odg: RACE RAT

Reply #568
U tom slucaju ti je najbolje da ne ugrađujes nikakvu elektroniku ni motor.
Drzi ga u ruci i trči po livadi sim-tam ..  :D
Jos ako u drugoj ruci imas pivu, to ti je onda bolje nego RC.
 

Odg: RACE RAT

Reply #569
E od cega su cijevcice te i di ih ima za kupiti OSIM u maketarskom shopu  ;D.....