Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 44513 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #107
Jezuš, sad kreću propovjedi!!!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #108
meni u cijeloj prici oko migova nije jasno zasto se stalno prica da se ne zna zasto su avioni pali i da trebaju crne kutije i raznorazne djidje midje, a ne pita se treceg pilota zasto je vikao u dojavu da se ovi dvojica katapultiraju? u stvari, sigurno ga se pitalo, ali nama vojska i vlada ne zele reci istinu jer mi nemamo pravo znati, a demokracija postoji samo na dan izbora koja god stranka bila na vlasti. na kraju ce nas stvarno uvjeriti da je to ukleti trokut za avijaciju.

uostalom sto su nama dva miga kad ih imamo navodno jos 6? :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #109
meni u cijeloj prici oko migova nije jasno zasto se stalno prica da se ne zna zasto su avioni pali i da trebaju crne kutije i raznorazne djidje midje, a ne pita se treceg pilota zasto je vikao u dojavu da se ovi dvojica katapultiraju? u stvari, sigurno ga se pitalo, ali nama vojska i vlada ne zele reci istinu jer mi nemamo pravo znati, a demokracija postoji samo na dan izbora koja god stranka bila na vlasti. na kraju ce nas stvarno uvjeriti da je to ukleti trokut za avijaciju.

uostalom sto su nama dva miga kad ih imamo navodno jos 6? :)


kao po starom dobrom običaju... ne moramo sve znati. Možda se Paški trokut proširio pa sada djeluje i na kopnu :)

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #110
Iskreno.. ja bih volio znati šta se dogodilo.. ne zato što me posebno zanima kao babu maru da imam šta tračati, ili da radim iz toga neku senzaciju...
već čisto što me zanima što su izvodili .. u stilu Top Gun priče..

Nadalje posebno mi je debilno uopće spajati dva svijeta.. a to su civilni i vojni. Odkada bi se vojska trebala izjašnjavati javnosti? pogotovu putem servisa tipa RTL ili Nova??
Kada je igdje u koljevci "demokracije" (one kapitalističke) vojska detaljno izvještavala o takvim greškama?

Daklem... ako su ljudi zaboravili odkad se već ne ide u redovitu vojsku... obični (civilni ) policajac nikada nije smio ispitivati vojnika, ročnika ili bilo kojeg drugog.. također vojska nikada nije podnosila raport policiji.. dakle.. tu je VP. A vojnici, generali na kraju odgovaraju samo jednom čovjeku.. a to nije sabor, tv nova ili grupica novinarčića koji misle da će osvojiti novinarsku nagradu na temelju te priče.. već kako mi se čini predsjednik. Ili se varam? Možda bi predsjednik trebao održati raport novinarima Jutarnjeg lista ?? ;D ;D ;D

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #111
meni u cijeloj prici oko migova nije jasno zasto se stalno prica da se ne zna zasto su avioni pali i da trebaju crne kutije i raznorazne djidje midje, a ne pita se treceg pilota zasto je vikao u dojavu da se ovi dvojica katapultiraju? u stvari, sigurno ga se pitalo, ali nama vojska i vlada ne zele reci istinu jer mi nemamo pravo znati, a demokracija postoji samo na dan izbora koja god stranka bila na vlasti. na kraju ce nas stvarno uvjeriti da je to ukleti trokut za avijaciju.

uostalom sto su nama dva miga kad ih imamo navodno jos 6? :)

eewan,
kao i za Jugovine tako i sada je nase zrakoplovstvo najbolje,
a VOJNE TAJNE ??
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #112
i sta je dogovoreno ?

koji se Avion kupuje i koliko ?
Iv



da je stanje u državi normalno kao što nije, kupili bi 12 ptićica(8+4) i to najvjerojatnije Gripena... naravno, od svih solucija, 3 su najozbiljnije(Falcon zbog Amera, MiG-ovi zbog nama lagane ruske tehnologije i Gripen zbog cijena i same jednostavnosti aviona)... kako će naša Vlada odlučiti i kada, nitko ne zna(mislim da ni oni u Vrhu ne znaju) tako da nam ostaje jedino čekati i nadati se što pozitivnijem rezultatu

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #113
Ima u toj igri jos nesto,
kao clanica NATO ne moze Hrvatska kupovati sto hoce,to znam,
NATO su ameri i ono imaju konacnu rijec,
nadam se najboljem ishodu,
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #114
Iskreno.. ja bih volio znati šta se dogodilo.. ne zato što me posebno zanima kao babu maru da imam šta tračati, ili da radim iz toga neku senzaciju...
već čisto što me zanima što su izvodili .. u stilu Top Gun priče..

Nadalje posebno mi je debilno uopće spajati dva svijeta.. a to su civilni i vojni. Odkada bi se vojska trebala izjašnjavati javnosti? pogotovu putem servisa tipa RTL ili Nova??
Kada je igdje u koljevci "demokracije" (one kapitalističke) vojska detaljno izvještavala o takvim greškama?

Daklem... ako su ljudi zaboravili odkad se već ne ide u redovitu vojsku... obični (civilni ) policajac nikada nije smio ispitivati vojnika, ročnika ili bilo kojeg drugog.. također vojska nikada nije podnosila raport policiji.. dakle.. tu je VP. A vojnici, generali na kraju odgovaraju samo jednom čovjeku.. a to nije sabor, tv nova ili grupica novinarčića koji misle da će osvojiti novinarsku nagradu na temelju te priče.. već kako mi se čini predsjednik. Ili se varam? Možda bi predsjednik trebao održati raport novinarima Jutarnjeg lista ?? ;D ;D ;D


 :D :D :D :D   eeeeeeeeeeeeeee, da je stanje u državi drugačije, da se zna tko je tko u vojsci(a i van nje) nebi bilo ovakvih gluposti niti "velikih" novinara i "novinarskih istražitelja"... govorili bi i pisali što bi im se reklo... samo svi mi skupa imamo jedan problem... policajac(klasični) ide ispitivati vojnika i još mu se ovaj mora pravdati(zašto nije prešao cestu na zebri) dok hoda ulicom... da ne govorim da MUP obavlja "velike" poslove umjesto VP-a(govorim o stvarnom poslu policije)... dalje imamo slučaj da je vojnik šetao od posla prema kući sa nepravilno postavljenom kapom na glavi i sa cigaretom u ruci u hodu koji nije bio doličan časnog civila, a da ne govorim o vojniku HV-a... mislim da ne moram govoriti kako nam je vojska podijeljena... jedni s jedne strane uživaju u svojim vojarnama igrajući ping-pong, košarku, ustajući u pola 8 ujutro, idu kući preko tjedna jer moraju mami na ručak dok s druge strane države druge u vojarnama gaze, blate i obučavaju za vojnike kao u filmu "Zemlja Tigrova"... s treće strane, od kada je to jedan satnik HV-a(ili bilo koje vojske svijeta) morao objašnjavati ročniku zašto zove kući? generali dobivaju činove samo zato što imaju zadano prezime(osobno ih znam 3), policajci "kontroliraju" vojnike, vojnici hodaju kao balavci od 14 god., "visoki istražitelji" iz HND-a i ostalih novinarskih udruga pokušavaju istražiti kojekakve slučajeve iz HV-a, Mesić donio kao neki zakon, deklaraciju, šta li je već o tome kako je predsjednik vrhovni vojni zapovjednik, ali je poništio sve ostalo(samo je vrhovni zapovjednik koji ne zna ništa o ničemu i to samo na papiru)... jel moram reći da nam je kaos u vojsi pa da baš i nije čudno što je svakome svašta dopušteno i u vojsci i van nje?

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #115
KAOS u VOJSCI  ::)

ma da je samo u vojsci  :'(

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #116
hehe... ma znam da je tako, al sam samo rekao primjere iz vojske koje znam, koje sam vidio i doživio... pošto trenutno govorimo manje-više o vojsci i događanjima u njoj... samo sam se nadovezao... ali da je i nama i Bogu za plakati, je  :( :( :'( :'( :'( :'(

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #117
hehe... ma znam da je tako, al sam samo rekao primjere iz vojske koje znam, koje sam vidio i doživio... pošto trenutno govorimo manje-više o vojsci i događanjima u njoj... samo sam se nadovezao... ali da je i nama i Bogu za plakati, je  :( :( :'( :'( :'( :'(

MAVERICK,
upravo sam procitao u Vecernjaku da je posao sa GRIPENOM propao ?
po svoj prilici propao,daj vidi sto je zapelo i gdje ?
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #118
Crna kutija u ovom slučaju neće puno pomoći. Tamo su zabilježeni neki parametri leta i rada motora, a čini mi se da to ovdje nije od značaja, jer su avioni letjeli do i nakon izbacivanja pilota normalno pa se očekuje da će i parametri biti normalni. Kamera u trećem avionu i svjedočenja pilota su ovdje od značaja.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #119
Crna kutija u ovom slučaju neće puno pomoći. Tamo su zabilježeni neki parametri leta i rada motora, a čini mi se da to ovdje nije od značaja, jer su avioni letjeli do i nakon izbacivanja pilota normalno pa se očekuje da će i parametri biti normalni. Kamera u trećem avionu i svjedočenja pilota su ovdje od značaja.

e to sumnjam da ce mo saznati,
svjedocenje Pilota koji su letjeli iza a i ova dvojica su VRSNI Piloti pa nisu toliko depat da ne znaju sto se dogodilo,

Iv