Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 44518 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #122
super.. žalosno je jedino da vojska mora pokretati gospodarstvo.. ;D

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #123
hehe... ma znam da je tako, al sam samo rekao primjere iz vojske koje znam, koje sam vidio i doživio... pošto trenutno govorimo manje-više o vojsci i događanjima u njoj... samo sam se nadovezao... ali da je i nama i Bogu za plakati, je  :( :( :'( :'( :'( :'(

MAVERICK,
upravo sam procitao u Vecernjaku da je posao sa GRIPENOM propao ?
po svoj prilici propao,daj vidi sto je zapelo i gdje ?
Iv


oprosti, nisam znao da su se stvari toliko promjenile u zadnjih 4-5 dana... radim na jednom poslu(zarađujem za koliko-toliko normalan život) pa nisam nikako bio na internetu ni na našoj miloj stranici... što se tiče propasti posla, o tome ne znam ništa i ovo mi je prvi glas... danas sam čuo da Švabe pošto-poto žele uvesti svoje Eurofightere, a isto tako i Rusi žele biti najjeftiniji kao ponuđači pa nam ostaje vidjeti kako će s tim biti... te nove ponude znam, ali ću ih još provjeriti... isto kao i u vezi Gripena i SAAB-a jer bi bilo šteta da to propadne, al eto... Rusi nude remotno središte u Plesu za ovaj dio Europe i apsolutan remont svih letjelica koji su pod HRZ-om tako da bi bilo moguće da opet polete naše topovnjače... također nude svoje najnovije MiG-29-ke koje imaju samo oni i Indijci(mi bi bili ti povlašteni ako ih dobijemo odnosno kupimo) što nebi bilo loše... stvar je u tome što se to ne sviđa Ameru, a i Rus kao Rus guta gorivo pa bi bilo šteta da ostanemo žedni sa tako dobrim avionima... vidjet ćemo šta će još biti, ali ću se jako razočarati ako kupimo Falcone... volim Amere kao prijatelje, ali mislim da bi i mi trebali imati obraz... kao što sam rekao, vidjet ću šta se sve piskara i govori pa javim neke novosti ako saznam ;D

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #124
pošto sam pročitao najnovije ponude dragih ponuđača... malo ću prokomentirati iako ne znam zašto je propao posao sa mojim najmilijim Gripenom...

Ameri još uvijek ostaju pri tome da nude svoje Falcone za "kikiriki i besplatno" s tim da svaki avion treba na remont u vrijednosti od 10-12 milijuna dolara... ako "kupimo" 12 takvih to nam je 120 milijuna od oka i to samo za remont bez offseta(a gdje je još naoružanje, obuka pilota i osoblja, gorivo...)... ne nude svoje avione nego Izraelske... svaka njima čast, ali ne trebamo generaciju '75... također sam čuo jednu od najglupljih izjava u povijesti... kako Ameri nude svoje Falcone samo i jedino saveznicima(među tih par saveznika je Izrael, Grčka, Turska, Južna Koreja, Belgija, Nizozemska, Danska i još njih 10-tak(sveukupno sam nabrojao 17 zemalja))... naravno, izjava je došla od novinara sa HTV-a na Dnevniku u pola 8... također je jedan njegov sugovornik i bivši bojnik rekao kako trebamo kupiti F-16 radi političkih razloga, a i zato što je stariji... nebi bilo zgodno da prelazimo na nešto najnovije... kao da smo glupi i nesposobni, al ok...

Njemci nude svoje Eurofightere pod 80 milijuna dolara s tim da je tu uključena obuka i naoružanje... offset je također 80 milijuna(kupiš avion da prodaš nešto drugo što te na kraju izađe kao avion na poklon radi super odnosa) te također nude pokrivanje zračnog prostora RH besplatno i to na nekoliko godina kao i besplatan remont na više godine(te dvije informacije mogu ovako reći jer ne znam o koliko god. se radi, ali je više od 5)

Rusi nude svoje najnovije 29-tke pod upola cijene od najeftinije ponude uz gradnju remontnog središta na Plesu i remont svih ruskih letjelica(što nije loše)... u cijeni je naravno i obuka pilota i osoblja... jedina mana MiG-u je velika potrošnja i brzina(dvomotorac koji do Rumunjske ode na kavu) pa je pitanje dali nam treba nešto tako brzo i veliko jer smo mi ipak premala zemlja... također te 29-tke su ponuđene jedino i isključivo Indiji... dakle, uz Ruse ih koristi i Indija(toliko o tome kako Rusi dijele svoje avione šakom i kapom, a Ameri "samo" saveznicima kojih je 20)... kad bi kupili Rusa... mislim da bi se Srbi pojeli jer su oni s njima prst i nokat... al ok...

Francuzi nude svoje dotrajale Miragee, ali bez offseta i obuka nije uključena u cijenu... u biti, Francuzi ne nude ništa

koliko sam shvatio, najbolje je uzeti Gripena... al ok, kad je on već otpisani... osobno se dvoumim između dva dvomotorca... dali želimo Švabe iznad glave i u dvorištu ili Ruse svaki dan slijedećih 40 godina skupa sa remontom u srcu države? od ta dva aviona... brži je Eurofighter... lakši je, manje troši, nije kompliciran... ali je zato okretan, brz, momentan i svugdje se brzo stvori... 10 nosača za rakete sasvim dovoljno... pitanje je jel nam treba takva jurilica ili aviončić kojega se i Ameri boje, a Rusi diče

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #125
A zasto mislis da je Grippen, kao najbolja opcija, otpisan?

Pa otvorili su ured tu i opasno lobiraju...tak da ja to jos nebi otpisao.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #126
Pa da ... To što piloti nisu otišli na izlet u Švedsku nije neobično. I sam sam bio u situaciji da mi se nešto slično obećalo pa je na kraju ispalo da nema novaca jer nije planirana aktivnost. Takva su pravila igre u MORH-u, moraš planirati i tražiti sredstva, uključujući i dnevnice skoro dvije godine unaprijed, da bi imao šanse ostvariti aktivnost. Ne možeš se sjetiti da bi išao sutra, koliko god korisna aktivnost bila. Osobito u situaciji kad ni MORH nema love koliko bi trebalo.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #127
osobno ne znam zašto bi Gripen bio otpisan... najbolja opcija u više navrata i razloga... od cijene i načina obuke i jednostavnosti aviona do toga da nude sve što nam je potrebno... da ne govorim da žele i nude offset od 150 % što bi i njima jako odgovaralo iz više razloga... jedini pravi razlog za otpisanje tako dobre ponude i kvalitete aviona je politika i politički razlozi... nebi se iznenadio da uzmemo Izraelske Falcone i na kraju prođemo sa remontom i kupnjom naoružanja jako loše i katastrofalno(mislim da nitko ne želi remont od 120 mil. dolara)... ta odluka je moguća jedino ako ne želimo naljutiti i razočarati ujaka Sama i tetka Henryja... ali time ćemo dokazati da smo niski i plitki... al ok, to nam je u krvi(mislim, Vladi) tako da se ne čudim... što se tiče Rusa... tu bi mogli dobro proći ako je od starih iskusnjara u MORH-u ostao neki iz KPJ pa da "spasi" situaciju... bilo bi žalosno razočarati Šveđane koji se nude već 2 godine i misle kako je posao sklopljen... ili pak Švabe koji također misle kako smo si super... sve je na onim "visokim i pametnim" glavicama


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #129
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #130
Zbog ovog će se dići prašina ...
Ne zbog stanja ispravnosti nego tajnosti ovog dopisa, kako su novinari došli do dopisa na kojem je sigurno bila oznaka tajnosti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #131
Zbog ovog će se dići prašina ...
Ne zbog stanja ispravnosti nego tajnosti ovog dopisa, kako su novinari došli do dopisa na kojem je sigurno bila oznaka tajnosti.


kaj se cudiš kako....
kako su došli do podataka o podravci, HEPu... HACu.... i ostalim...


zasigurno ima ljudi kojima je pun k... i spremni su ici i u rešt zbog svojih postupaka ali budu napravili to jer nemru više trpiti....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #132
Zaposlenici HEP-a, HAC-a i ostalh (osim MORH-a) ne podliježu kaznenom progonu zbog objave tajnih podataka ...
I ne čudim se samo mislim da će se prašina dići oko pogrešnog događaja.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #133
ovoga puta ću biti kratak... poštedjet ću vas muke čitanja mojih eseja i sastava koji se nazivaju postovima ili komentarima... osobno smatram kako nam svaka imalo veća i odgovorna tvrtka koja se bavi svojim djelatnostima koje smatra bitnima za svoj opstanak treba objavljivati svoja izvješća i podatke... naravno, ne mislim kako se treba govoriti svakome svašta i svaka tvrtka koja drži do sebe treba imati svoje "tajne i povjerljive" spise, ali isto tako mislim kako se građanima ne smije lagati... dakle, reći ću ti istinu, ali ne do kraja... ukratko... što se tiče MORH-a, isto tako... i naravno, naša draga vojska se treba konačno uozbiljiti... što se tiče nabavke novih aviončića... ništa od toga... MiG-ovi idu na remont(ne znam brojku) tako da ćemo još jako dugi niz godina(navjerojatnije još 10-tak) letjeti na njima... također svima preporučam da isprobaju našu dragu zračnu flotu jer ti MiG-ovi su prvoklasni... samo, nedaj Bog vojnih operacija, sami će se skidat kao glineni golubovi... tek sad uviđam kakve "intelektualce" imamo sa vrhovne vođe države i naroda... ne kažem da treba Vladu rušiti, ali mislim da trebaju jednu preobuku svoga stava i razmišljanja