Skip to main content

Topic: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu ! (Read 11610 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Dali vam je poznato ovako nesto ?    :)
 
http://www.flyfreak.net/samogradnja/mig-15-ako-nece-nitko-ja-cu-!/

 
Kako je g. Ivan najavio gradnju kompozitnog MIG-15, te nikako ne zeli raditi MIG-19 koji mi je malo zanimljiviji,
odlucio sam da ga onda ipak sam pokusam sloziti od sperploce i balze ..
 
 
Pozdrav,
Kristijan-K    

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #1
A Kristijan stvarno..tako Ivanu baciti rukavicu..pa to je skandalozno..dobit ćeš ti od Ivana po tamburi.... :D :D


Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #3
 
Toni, imam kajdanku i spreman sam ..  :D
Lija, voče je stvarno zahebhana stvar ..

Kako je vec Ivan krenuo u gradnju, zarazio je i mene ..  :)
Naime, odlucio sam u meduvremenu, dok ne radim oko Cyclonebirda i jer stvrdnjava kalup,
izraditi MIG-19 Farmer 'na brzaka', dakle bez puno kita, prasine, kalupa, velike muke i slicnih stvari ..

Mig-19 nije cest model u modelarstvu, za njega nema previse nacrta, tako da cu ga morati izraditi skroz od nule.
Trup ce biti konstruktivni od balze i spera, a krila i rep najvjerovatnije styro-balza ..
Za pogon ce ici 2 x 70mm impelera.
Velicina ce biti: duzina trupa 1520 mm, a raspon krila 1100 mm.
 
 

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #4
Danas popodne sam zapoceo sa crtanjem u CAD-u.
Ova ispod slika ce posluziti kao osnova za crtanje ugrubo:
 
 

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #5
ovo je i suvise PAPRENO za mene koji letim od uvijek polako KATOLICKI !

MIG-15 a i 17 se cesto srecu kao modeli,imas pravo ali jedan vise moze samo povecati broj zaljubljenika u taj avion,
osim toga ZNAM iz iskustva da svaki Model pa i koliko ne bio estetski lijep ako ima debeo Trup je kao model super,

Iv

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #6
Ivane, slazem se da su Mig-15 i 17 popularniji kao modeli.
Medutim ima ih na sve strane, ali vjerovatno imaju puno manje problema sa letenjem na manjim brzinama.
Mig-19 ima velika strela krila, tako da je i puno riskantniji model.
Ali upravo zbog toga bi trebao biti malo brži i draži za samogradnju.  :)
 
Nakon par sati crtanja,evo na sto je sve pocelo liciti:
 
 

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #7
A Kristijan stvarno..tako Ivanu baciti rukavicu..pa to je skandalozno..dobit ćeš ti od Ivana po tamburi.... :D :D

Ne,neee Toni,
ovako nesto je jako dobro i moze samo uciniti i na ovom Forumu a i na Livadi za sve nas interesantnije,
meini MIG-15 cvrsto sjedi u Glavi a poslije njega bi veoma rado poradio na T-33

ovdje imam mnogo vise vremena za Hobby nego sto sam ga imao u njemackoj,

za Trup sam vec narucio UREOL
Iv

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #8
Ivane, dali ce model biti full u skali i sa svim detaljima ?

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #9
Ivane, dali ce model biti full u skali i sa svim detaljima ?
sve velicine i Konture cu vjerno slijediti,
oprema Kabine ne za mene ne ali tko zeli ce si moci uraditi jer ce se Kabina otvarati na Gumb,
ja cu se potruditi da je sam Model moguce lagan kako bi izvukao sto bolje letacke karakteristike.

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #10
Ponekad malo tezi model cak i leti malo bolje nego prelagan, makar nekima u aviomodelarstvu nista nikada nije prelagano.   :)
 
Kod sljetanja malo tezi ide par km/h vise i to je otprilike to ..
 
Ivane, Mig-15 nebi trebao imati bas nikakve probleme sa tezinom, jer stvarno ima poprilicna krila.
 
Medutim, posto krila idu lagano u strelu, bilo bi dobro ugraditi lagani washout.

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #11
Ponekad malo tezi model cak i leti malo bolje nego prelagan, makar nekima u aviomodelarstvu nista nikada nije prelagano.   :)
 
Kod sljetanja malo tezi ide par km/h vise i to je otprilike to ..
 
Ivane, Mig-15 nebi trebao imati bas nikakve probleme sa tezinom, jer stvarno ima poprilicna krila.
 
Medutim, posto krila idu lagano u strelu, bilo bi dobro ugraditi lagani washout.

ja to i zelim da bude lagan i ako u ovom slucaju lagan je relativno jer sa svom Skalamerijom ipak ne moze biti lagan,
to sto mu je povrsina Krila velika to mi se svidja,velike povrsine u odnosu na druge lagan i nadam se kroz to spor u letu sa minimum Gasa i spor na sletanju.

vidjet ce mo hoce li se moja predvidjanja obistiniti,
Iv

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #12
sporost i mlazni lovac iako on bio model s impelerom mi bas nisu pojmovi za istu recenicu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #13
Slazem se, jet mora biti brz, inace to nije to, odnosno to je ko pes koji mijauce ..   :D
 
 

Odg: MIG - 19 ako nece Ivan ja cu !

Reply #14
sporost i mlazni lovac iako on bio model s impelerom mi bas nisu pojmovi za istu recenicu.

to je eewan ispravno napisano ALI ti to citas kako pise i tako tumacis,

a ja sam mislio ovako pa da pokusam da pojasnim,

ti modeli su brzi i mnogi se trude da njegov bude brzi nego drugi brzi ali ovisno o debljini Profila,Trupa, pa povrsini Krila i ugradjenim Flapsovima cu se truditi moguce sporoga da imam,
gledao sam dosta modela ove vrste i vidio nekoliko sporih,  geometrisko vitoperenje Krila pridonosi jako stabilnosti a kroz to sporosti modela i ja cu ga imati,
bjezim od brzine i to je razlog sto sam Kristijanu prepustio DEVETNAESTKU !

i kvalitet Aviona se odredjuje u RASPONU BRZINE,
maksimalne i minimalne

eewan samo pisi time mi dizes moral,hvala

Iv