Skip to main content

Topic: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro (Read 57360 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #150
Evo malo fotkica, video se uploada....

model još nije gotov 100%,
vrši se testiranje pogona i MultiWii-a, pa onda idemo dalje sa zezanjem oko montaže kamere...






26.5 minuta, ćelije na 3.5V. sve hladno,

cuclam 2C iz batki tokom leta s GoProHD gore. a pune se isto s 2C bez beda.
što bi značilo da je moguće jedan par puniti dok s drugim parom letim i tako u krug, iako ih imam 8.  
eto, rješim jedan problem(kratak let) pa odmah iskrsne novi  :(
napunim SD karticu na kameri prije nego sletim :'( :D

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #151
i koji su dojmovi za palacinka motore?  :)

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #152
I koja je oznaka motora i esc-a ?
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #154
Danas smo uz zezanciju na livadi s oko 5-6 modela, (zagi s multirotorskom stabilizacijom leti super!) 
testirali vrijeme leta ove hexe bez GoPro gore.

Sve je bilo divno i krasno, upalili GPS Pos Hold i to stoji na visini i mjestu, i pričamo pričamo....

http://www.youtube.com/watch?v=VH75ECFrc-8

kad nakon 20 min se ugasi stanica iz čistog mira i model se krene vraćati na home poziciju i slijetati
(dobro da je failsafe bio podešen unatoč žurbi oko slaganja modela  :-X, mogao je ili pasti kao kamen ugašebih motora, ili odletiti na full gas u visinu  pa pasti negdje prazne batke s 1000m visine...)

pa eto, ne ostavljati stanicu na podu preko 20 minuta bez da pipnete išta na njoj dok je model u zraku :D

p.s. priča je dobro završila, upalili smo stanicu i prekinuli slijetanje. onda smo ga pustili da pocuca još tih 6 minuta i sletili...
i na Aurori sam prebacio hibernaciju s 20 na 60 min.
lesson learned

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #155
to ti dobra fora s vračanjem na poziciju .....
dx9-xd8-gobac630

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #156
Odlična stvarčica! :) Nego kak si zadovoljan s ovim ultrafit motorima sa RC Timera? :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #157
PO snimkama dosta stabilno leti.
Radujem se daljnjim informacijama kako model napreduje ;)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

 

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #158
Motori su hladni nakon cijelog leta. super su.
A najveću razliku vidim kod spuštanja modela, nema ljuljanja kao kod svih prije koji nisu imali ove motore.


sada kada je mount tu, probat ću kako leti s težinom nekog pravog fotića, i koliko dugo
ja imam samo GoPro ali bum dodao još 920g tereta  ??? pa da bude kila, koliko je Canon D550 s objektivom.

ovo je kratak test od danas.
frame i mount su od Jazavca.
http://www.flyfreak.net/multirotor/hexa-v2/msg86990/#msg86990


prvi puta mogu u letu okrenuti kameru okomito dole, fora  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=iLQKMwo02vQ

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #159
Dali je to let sa težinom od 1000g?
Dali se može spuštanje kamere nadolje malo ublažiti...da nema tih trzaja kod spuštanja ili dizanja?

Inače...uglađeno :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #160
trzajevi su jer kameru spuštam preko slidera na aurori, a on ima zupce.
kako je servo digitalni brzi, metal gear,  ball bearing,  zadatak obavi odmah, pa tako i prenese te 'klikove'

1:07 se čuje čak
Aurora 9 Slider Volume

upalit ću servo slower na aurori, ono kada pomakneš slider da on pola sekunde kasnije dođe do kraja, vjerujem da će to maknuti 'zupce'
ako ne pomogne, onda će ići ili preko prekidača usporeno 1. gore/ 2. dole
ili bum maknuo tu kočnicu na slideru, da ne trza.


to je prvi let s platformom, pa je samo gorpo bila gore.
ovih dana će ići i 920g tereta kako sam napisao u postu prije. da simulira neki teži fotić.
nadam se barem 10min leta. a u dolasku su i 11'' full karbon propovi, koji će imati više potiska, ovo letim na 10''APC

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #161
koliko ti je let trajao sada kada je bila platforma?

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #162
Motori su hladni nakon cijelog leta. super su.
A najveću razliku vidim kod spuštanja modela, nema ljuljanja kao kod svih prije koji nisu imali ove motore.


sada kada je mount tu, probat ću kako leti s težinom nekog pravog fotića, i koliko dugo
ja imam samo GoPro ali bum dodao još 920g tereta  ??? pa da bude kila, koliko je Canon D550 s objektivom.

ovo je kratak test od danas.
frame i mount su od Jazavca.
http://www.flyfreak.net/multirotor/hexa-v2/msg86990/#msg86990


prvi puta mogu u letu okrenuti kameru okomito dole, fora  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=iLQKMwo02vQ

Jel' se meni čini ili tu ima jako puno softwareske stabilizacije? Snimano u 1080p pa si izgubio na rezoluciji? Ili je snimka raw (ne izgleda mi tako)?
MAK Zapad

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #163
krivo ti se čini kolega  :)
vidiš po onom glare efektu da nema opake stabilizacije, jer bi slika bila mirna(stabilizirana) a taj glare vrludao okolo.
to je inače najveći neprijatelj post stabilizaciji.
snimat ću u 1080 pa će biti oštrije, to je u 720p pa su mi dole nogice u kadru a gore propovi.
onda kada izrežem ostane sredina koja je niske reze.

2 majk: 19-20 min, na 10'',
do vikenda se nadam da bu stigli 11'' pa probam s kilom mrtvog tereta, i štopam :)

Odg: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro

Reply #164
Eh, onda je do YouTubea, u zadnje vrijeme samo gledam snimke na Vimeu koji ne poždere toliko kvalitetu slike.. Ak nema puno post-stabilizacije, skidam kapu :) I vidim da imaš mirnu ruku, tj prste :)
MAK Zapad