Skip to main content

Topic: depronac punjen pu pjenom (Read 3162 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

depronac punjen pu pjenom

zasada par slikica ... na 85% je , i takav je vec tjedana dana ...  tezinu nisam jos provjeravao . zao mi je sto nisam snimio probna bacanja jer je teziste odmah bilo ok i obecavajuce jedrenje zrakom ... slijetanje u snijeg ... zasada sam u guzvi . nadam se nekom bozicnom letenju sa par modela koji su na 85 - 95% dovrsenosti . moram ojacati nos malo - par sitnica dodati i to je to .  zasad lijepo stoji u sobi ...


Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #1
možemo li znati težinu i veličinu modela?
 
izgled 5
 

Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #2
jutarnja kava i metar u ruku - raspon 90cm duzina 68cm . zasada vidim da mi super sijedi po tezistu baterija 3s 1600mah 25c. ako ce motor zeljeti jacu morati cu je vuci prema nazad ... doradjivati odozdo trup malo . bogu hvala lako se lijepi i turpija . pokusao bih ga kasnije skejlati za jedan 4S setup. pur pjena mu daje dosta cvrstoce u krilima ... balsa bi bila laksa . ovako je vodootporan . sa plovcima koji se skidaju i nos malo u tom smjeru odraditi i mislim da bih ga mogao i na vodu ... ili na snjeg.

Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #3
krila su 2 kom deprona spojena pa brušena ili je i to pjena?

Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #4
2komada deprona ... naknadno sam dosao na ideju da uspricam pjenu . . .


Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #6
... kontrolirao sam to pritiscima ali trebalo bi doraditi ideju ( ako ce imati taj nacin izrade smisla ) .  dobio sam malo bubrenje kao da ima ramena - nista strasno, malo misica . ...

 

Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #7
kratki brifing - proba je ucinjena na kanalu ... avion i dalje super glajda, dodavanjem gasa u zadnjem bacanju dobio je onaj standardni poriv da poljubi zemlju nosom i nisam ga uspio sprijeciti. naime , divim se hsaragi na polijetanjima sa impeler avionima koji su u gornjoj zoni . nemam uspjesno polijetanje u toj domeni jos . PU je slozio nazad sve sto treba preko noci .. motor je dolje, i moram smisliti neki u ravnini osi ... imam jedan na 1600kv. malo premalo, ali dovoljno da ga vidim u zraku . ideja je isti odraditi u balsi. jedino ova donja krilca moram osmisliti tako da ne bi bilo pucanja kod slijetanja.  .  .   zasad ponovno u zrak i vidjeeti da li je zbilja smjestaj motora toliko pogodovao padu . pad sto se toga tice bio je lagan, ali tezina modela sa baterijom i krhki depron ucinili su svoje . to je jedino sto ne volim na deproncima. iako se lagano krpaju = velika prednost.

Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #8
... stavljanjem motora u centar osi avion je mirno i stabilno poletio. mirno, zato jer sam stavio slabiji motor. tako da recimo za luping treba i gas do daske nabacit . sve u svemu zadovoljavajuce - slijedi proba sa jacom baterijom na isti motor . da vidim kako podnosi tezinu i koliko imam prostora za odrzavanje tezista ... mozda danas i koju snimku ubacim. iako se osjeti da po hladnoci baterije manje daju probe ce pokazati kako modelu poboljsati performanse .

Odg: depronac punjen pu pjenom

Reply #9
avion je tezak 725g bez baterije - ostalo sve na svom mjestu . imam filmic probnog leta , nije najsnimak ali kuzi se nekaj . moram ga smanjit pa stavim . mada bi se stiso i vani na -10 da ga ostavim preko noci . sve u svemu zadovoljan sam svime . klizi sasvim ok , mislim da mu tezina cak i godi . kriticna tocka su mu donji stabilizatori na koje slijece ... naravno da pucaju taman kad ukljucim kameru . proba je pokazala da bez njih nije upravljiv ( vidi se na filmicu - prezivio ). gornji su premali, a i njihova glavna svrha je ta da stite propeler i motor od dodira sa zemljom. imam par ideja za buducnost , zasad nije problem dok se poljepi ali kad ga napravim u balsi i poveca mu se brzina moram imati neko elasticnije rijesenje ...