Skip to main content

Topic: Nova baterija - čudno se ponaša (Read 2007 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nova baterija - čudno se ponaša

A šta reć na ovo : ?

Nova Lipo 2200 mAh 25C, napunio je preko balansera i na livadu.

Stavio u model međutim , na pola gasa model više nema snage, tj. do pola gas ide i dalje ništa.

Stavim staru 1300 mAh 25C, i sve štima, staru 2800 mAh 25C isto štima.

Vratim novu na punjač (Imax b6) reko idem ju ispraznit do kraja.

Nakon pražnjenja i pol sata pauze, stavim bateriju na punjenje (balanced) i s 500 mA max struje (ostale punim na 800 mA koje su ispravne), napuni je na 1300 mAh umjesto na 2200. Naponi na sve 3 ćelije 4,20V dakle napon OK. opet u model, gas do pola ide normalno a preko pola ništa.

Kao da je jedna ćelija kapaciteta 0 mAh ili ne znam što drugo.

Da li je netko imao takav slučaj ?
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Nova baterija - čudno se ponaša

Reply #1
Izmjeri napon ćelija kad se isprazne ili još bolje pod opterećenjem
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nova baterija - čudno se ponaša

Reply #2
Izmjerio na pražnjenju od 500 mA, sve OK
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Nova baterija - čudno se ponaša

Reply #3
Pražnjenje 500mA nije nikakvo opterećenje, trebaš ga opteretiti sa bar sa 10C baterije....
Imao sam problema sa nekim baterijama i sad kad sam kupio loger i analizirao podatke sve mi je jasno....

Primjer dobre baterije koja drži do kraja (inače Turnigy 2200 35C)


I drugi primjer "problematične" baterije koja ne izdrži koliko bi trebala jer je jedna ćelija u lošem stanju pod opterećenjem...



Neznam dali ti je poznato, bateriju NIKADA ne prazniti do kraja, ustvari nebi trebao preko 80% jer ju trajno uništavaš, a ne dobijaš mnogo. Ako imaš koga odnesi ju na kakav loger pa snimi prilikom pražnjenja kao i prilikom punjenja, mislim da će onda biti sve mnogo jasnije....
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

 

Odg: Nova baterija - čudno se ponaša

Reply #4
decki zanima me za bateriju nesto....
doslo je sa doticajem metala sa konektorom koji je bio spojen te se zapusilo malo i nastalo je vidno ostecenje na celiji baterije (samo jedna mala piknica) pa me sada zanima sta da radim
da li smijem sa takvom baterijom voziti tj puniti...
oce doci do zapaljenja
tu ima slika baterije:
http://www.aliexpress.com/product-fm/357777538-QS-8005-RC-helicopter-spare-parts-blades-Main-Rotor-battery-motor-wholesalers.html
ajd molim vas za pomoc