Skip to main content

Topic: Upravljanje i FPV preko GSM mreže (Read 7192 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Zanima me posloje li kakvi dodaci koji bi domet stanice proširili na područje pokrivenosti GSM mrežom. Dakle, nešto što bi omogućilo prijenos komandi, a po mogućnosti i slike za FPV letnje putem GSM mreze.
Molim neki link o tome.

Hvala

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #1
ne treba citati bajke vise, nisu in u ova vremena


Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #2
Odgovor je za područje RC-modelarstva općenito - NE !

No, daljinsko upravljanje nekim funkcijama moguće je preko GSM mreže i tu se nude razni proizvodi. Najčešća funkcija je , ili nadzor (recimo objekta) ili daljinsko upravljanje-uključivanja nekih uređaja, npr. grijanja objekta prije dolaska, ukapčanje recimo perilice u vrijeme kada je jeftinija tarifa struje a nismo prisutni doma i slićno. 
Princio je uvijek isti: uređaj ima sim-karticu i čeka naš poziv da uključi neki rele, koji onda uključi... što već treba.
Neki uređaji mogu slati i automatske SMS-poruke.
Primjeri uređaja za daljinsko upravljanje putem GSM mreže možeš vidjeti ovdje:
http://www.gsm-auto.com/

Damir


Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #4
mozda preko remote desktopa tako da se u model stavi neko rucno racunalo preko kojeg bi se upravljalo modelom?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #5
mozda preko remote desktopa tako da se u model stavi neko rucno racunalo preko kojeg bi se upravljalo modelom?
moze i preko pimpeka, ustekas ga na trainer port

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #6
mozda preko remote desktopa tako da se u model stavi neko rucno racunalo preko kojeg bi se upravljalo modelom?
Tako nekako, samo ne preko Windoza, jer to nije ozbiljan OS, nego preko Linuxa:

http://www.linuxfordevices.com/c/a/Linux-For-Devices-Articles/Linuxbased-onboard-gateway-server-remotely-pilots-model-airplane/

i ovaj sa kvadrocopterom:

http://www.ubuntuvibes.com/2010/11/get-300-drone-and-fly-it-using-ubuntu.html

a bio je i još jedan projekat, gdje se upravlja preko jednog računala sa  više letećih krila (Zagi?) opremljenih GPS-trackeron. Računalo vodi brigu o tome da ne dodje do sudara, taj projekat je netko radio kao za neke izvanredne situacije ili slićno.
Ne mogu sada pronaći, veselilo bi me kada bi se Bubizgb ili netko sjetio gdje je to, pa linkao ovdje  :D .

Damir


Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #8
onda ocito moze i preko pimpeka u trainer portu ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #9

a bio je i još jedan projekat, gdje se upravlja preko jednog računala sa  više letećih krila (Zagi?) opremljenih GPS-trackeron. Računalo vodi brigu o tome da ne dodje do sudara, taj projekat je netko radio kao za neke izvanredne situacije ili slićno.
Ne mogu sada pronaći, veselilo bi me kada bi se Bubizgb ili netko sjetio gdje je to, pa linkao ovdje  :D .

Damir

 ;)
Quote
The SMAVNET project aims at developing swarms of flying robots that can be deployed in disaster areas
 to rapidly create communication networks for rescuers.

Flying robots are interesting for such applications because they are fast,
can easily overcome difficult terrain, and benefit from line-of-sight communication.

http://lis.epfl.ch/?content=research/projects/SwarmingMAVs/


Deployment of Large Aerial Swarms


Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #10
Iz vaših odgovora shvatio sam da to baš i nije izvedivo.
Je li tome razlog vremenski "delay", mala brzina prijenosa GSM mreze ili nesto trece?

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #11

 

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #12
Rješenje za to je flat-rate mobile internet, nije li? Za vozit avion nam ne treba neka HD rezolucija, dosta je i video-konferencijska kvaliteta slike.
Preko VIP-a :http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/pozivi/video-poziv

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #13
ček,
ti imaš easy stara sa žiroskopom za stabilnost( ??? ) i na njega bi stavio GSM upravljanje i prijenos videa?
toliko daleko letiš ili te samo to zanima kao projekt iz znatiželje?

za taj prijenos je potreban 3G odašiljač ako sam dobro upućen, pa bi i na to trebao misliti u letu... nije sve pokriveno,
mislim da prvo idu tamo di je velika koncentracija ljudi, da im se prije isplati.

inače, imaš autopilota po nekih 200$ i tamo te ne bi zezao delay signala,
jer ti (preko neke homemade elektronike) daš komandu kratko, i onda model zakrene, a autopilot popravi i nastavi ravno u tom smjeru, a za povratak mu samo treba zadati komandu i on vraća model sam nazad.

jasno, u tom slučaju RX se ne stavlja u model, već neka tvoja elektroniak spojena na mob,
jer mobitel koji ima otvorenu vezu(u modelu kod RX-a, ne na podu kod stanice) mislim da ruši model samo tako,
vjerujem da je Diogen radio neki test di je nešto slično pokazao

Odg: Upravljanje i FPV preko GSM mreže

Reply #14
ajde ljudi nema svrhe pretkanje iz supljega u prazno, ovo o cemu se prica su nebuloze, da to tako ide nebi se radila hrpa opreme za FPV ili long range letove, preletio bi sa deproncem do kine i natrag preko GSM mreze, malo roaming, malo vamo malo tamo :D :D :D