Skip to main content

Topic: Beaver (Read 11149 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Beaver

Reply #15
..hm...sad jos samo da ga obojas. :)..i nabacis sitne detalje. :P.i to je to. 8)..( vidio sam ga uzivo..stvarno je lijepo napravljen)..
Turnigy 9X

Odg: Beaver

Reply #16
Još malo slika.


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #17

 čini mi se da ti je desna strana krila izvitoperena, jel to do lošeg  fotića ili... :-\
Oko sokolovo,  :D
A čuj, od toga živim. Ali ne sekiraj se. Možda će i ovako dobro letjeti. A možeš i napraviti polovicu iz početka. To ti je draž samogradnje ;)
I još samo jedna sugestija, to ti je i Diogen htio reći ali on je previše fin, ja sam malo direktniji...
Trebalo bi uzdužno pojačati trup, nekakva balza letvica uzduž trupa bi jako dala na čvrstoći. Ovak bi ti se moglo dogoditi da ti pri slijetanju trup jednostavno pukne negdje oko prihvata krila.
To ti ja u najboljoj namjeri, ne moraš me uzimati za ozbiljno.
Sorry ak davim :(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Beaver

Reply #18
Ne daviš, i hvala što dijeliš svoje znanje i iskustvo s nama početnicima. Vidim da u našoj jadnoj državi ipak ima još dobrih i poštenih ljudi.

Budući da je vrijeme kod nas katastrofa, odlučio sam ipak nabacit malo boje na njega.




Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #19
samo da se vrijeme poboljsa :'(....pa da vidim uzivo let  ;D
Turnigy 9X

Odg: Beaver

Reply #20
lici na portera  :D
p.s jako lijepo  :D

Odg: Beaver

Reply #21
Pa to sad stvarno lijepo izgleda :)
Čime si bojao ?
Daj snimi detalj prihvata drvenog štapića i trupa (tj krila). To je bambus s termo bužirom ili ???
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Beaver

Reply #22
....evo da ja odgovorim u vezi boje. 8).vidim da je na forumu ima dosta pitanja kad je boja u pitanju ???...boju kupis Baumax...cijena je otprilike 36kn..jako se brzo susi..mozes mazat mackom(malim)...ili cetkom ovisi o povrsini...ja taku boju koristim i pokazala se najbolja...
Turnigy 9X

Odg: Beaver

Reply #23
Pa to sad stvarno lijepo izgleda :)
Čime si bojao ?
Daj snimi detalj prihvata drvenog štapića i trupa (tj krila). To je bambus s termo bužirom ili ???

Za boju ti je odgovorio Migovik.
A ovo je okrugla drvena letvica iz baumaxa 4mm, kod nas u Osijeku ne raste bambus  :D na krajeve sam zalijepio one auto konektore sa O nastavkom (možeš i vilica nastavak) izgleda nekako ovako O==, njih prvo raširiš tamo gdje se inače spaja kabel (i stišće klještima) i onda na letvicu cijanofixom. i još sam dodao termo bužir preko za svaki slučaj. Uslikam kad dođem kući pa ćeš vidjet.

Evo slika:

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #24
Odlično rješenje. Vrlo jednostavno. Još da je originalni bambus  :D :D
Ne raste ni kod nas u ZG, ali ga ima u vidu štapića za ražnjiće. Sad mi samo reci ni da ražnjići ne rastu u Osijeku  ;D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Beaver

Reply #25
Odlično rješenje. Vrlo jednostavno. Još da je originalni bambus  :D :D
Ne raste ni kod nas u ZG, ali ga ima u vidu štapića za ražnjiće. Sad mi samo reci ni da ražnjići ne rastu u Osijeku  ;D

Što se tiče ražnjića i ostalih jela s plodovima svinjca, najčešće ne stignu odrast, jer završe na tanjuru  ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #26
evo jedan vic prikladan vezano uz svinjac i sve sto raste u svinjcu


Hobotnica na slavonski način:

Sastojci:
- 1 malo prase (do 15 kg )
- 1 veća hobotnica (cca 2 kg )
- krumpir.

Priprema:
Dok se odojak vrti na ražnju, hobotnica se kuha s krumpirima u puno vode i posoljeno.
Kad je hobotnica gotova, a odojak pečen, izvade se krumpiri, voda prolije, a hobotnica baci mačkama i pesima, da ne zajebavaju dok se jede.
Uz odojak servirati hladnu pivu ili gemišt.

Odg: Beaver

Reply #27
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Beaver

Reply #28
Došlo je vrijeme i za V2, budući da ovaj prvi nije letio, puno konstrukcijskih grešaka, no bio sam početnik.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #29
Ovaj puta su rebra od 6mm balze a ne od izofloora, trup je učvršćen sa monoblockom od 5cm stiropora.
[attach=1]

No nisam slikao cijelu gradnju, tako da...evo finalni proizvod.
Setup je nešto drugačiji, prvenstveno motor i nosač motora, onaj od prvog je preslab. I naravno, prop 12x6.
Raspon krila 1.6m  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.