Skip to main content

Topic: Beaver (Read 11151 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Beaver

Reply #1
Lijepo izgleda,cisto uradjen ne vidim razloga da ne bi dobro letio,
Sretno,
pozdrav, iv

Odg: Beaver

Reply #2
Predobrooooo

Odg: Beaver

Reply #3
Super rad, samo jedan savjet kotači malo šireg razmaka jer će ti se okrenuti na stranu pri sletanju, pitanjce gdje nabavljaš depron?

Odg: Beaver

Reply #4
Primjedba na mjestu, već sam prije proširio razmak između točkova, ali mi se nije dalo ponovno slikat. Stavljen je i zadnji točak, a tu ga još nema na slikama.
Depron kupujem u Centru Laminata, kod nas u Osijeku, prodaju i na komad :)

Evo i par slikica izrade:






Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #5
Jako lijepo!
 
Kako si svijao prednji rub krila od tako debelog deprona?
 
P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Beaver

Reply #6
Napravio V utor po dužini i onda koristio ono što mi inače u životu uopće ne treba. Ženin fen za kosu  :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #7
zna li neko gdje mogu takav depron u zg nabaviti?


Odg: Beaver

Reply #9
Čestitam Varadero na lijepoj izradi ! Usput, kako je učvršćen trup, meni izgleda samo kao kutija od 4 stranice deprona 5 mm, ili ima još neka učvršćenja iznutra?

Usput, DHC2 Beaver poznat je po mnogim fatalnim incidentima, navodno 400 žrtava (?!):
http://www.baaa-acro.com/Types%20d%27avions/De%20Havilland%20DHC-2%20Beaver.htm

Damir

pa trup je učvršćen kao na slici, dodao sam 2 pregrade da ga učvrstim i depron trake širine 1 cm po rubu (tj, po kutevima gdje se spaja bočne oplate s donjom).
Nacrt je za stirodur 12mm debljine, koji je puno čvršći, a ja sam koristio izoflor 6mm debljine, i to onaj rebrasti (toga mi ostalo dosta pa da iskoristim), tako da sam morao ubacivat ta ojačanja.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Beaver

Reply #11
odlicno izgleda
ovaj zadnji kraj to si lijepio 2 x6 mm izgleda mi nekako puno deblje nego ostale strane

Odg: Beaver

Reply #12
Super model. Već sam ga vidio na rc groupsima, baš mi drago da ga je netko od naših odlučio napraviti :)
Ti si to precizno i fino izveo...
E sad da ti ne kvarim veselje, ali čini mi se da ti je desna strana krila dosta izvitoperena, jel to do lošeg  fotića ili... :-\
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Beaver

Reply #13
odlicno izgleda
ovaj zadnji kraj to si lijepio 2 x6 mm izgleda mi nekako puno deblje nego ostale strane

Da, zadnji kraj je ljeplen od 2 komada, dobro si primjetio  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beaver

Reply #14
Super model. Već sam ga vidio na rc groupsima, baš mi drago da ga je netko od naših odlučio napraviti :)
Ti si to precizno i fino izveo...
E sad da ti ne kvarim veselje, ali čini mi se da ti je desna strana krila dosta izvitoperena, jel to do lošeg  fotića ili... :-\
Oko sokolovo,  :D, je malo, očito kod ljepljenja malo pobjeglo.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.