Skip to main content

Topic: HK 450 (Read 4276 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK 450

Pozz! Imam pitanje za znalce,naime kupio sam HK 450 slozen i sve radi ok,namjestio sam komande i natrimao rep tako da se neokrece kad dodam gas ali kada se doda vise gasa taman da se odljepi pocne se mahnito okretati... ???
 
 
 


Uploaded with ImageShack.us

Odg: HK 450

Reply #1
Natrimao rep? To se ne radi. Ako žiro ima heading hold trim mora biti na 0. Ako nema HH kupi drugi žiro.
Kad se krene vrtiti iz mirovanja u redu je da se helić malo zakrene, jer postoji moment koji treba kompenzirati a rep se još ne vrti dovoljno brzo da bi držao. Kad se zavrti na nazivni br.okr. mora se smiriti bez dodavanja komande repa ili trima.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 450

Reply #2
Imam gyro futaba GY401 i pise da ima HH ali opet se vrti...Mozda treba gyro namjestiti? :-[


Uploaded with ImageShack.us

Odg: HK 450

Reply #3
Ima HH. A da li znaš namjestiti HH? Imaš uputstvo od žira?

Prebaci u RATE mod, trim na 0, ručica serva 90st. na šipku, repne elise bi trebale biti nešto otklonjene na stranu da drže moment koji ga želi odgurati (ovaj dio probaj shvatiti sam teško je ovako opisno). Slider bi trebao imati jednako hoda u jednu i drugu stranu ali nije uvijek ni tako (slider je ono što kliže po repnom vratilu).
Onda prebaciš u HH mod i stvar bi trebala raditi. Prekontroliraš tako da zakreneš rep u jednu i drugu stranu a on mora sam kompenzirati mičući repne elise u kontra stranu.
Ak nisi shvatio daj nekome da to napravi.
BTW GY401 je jedan od najjednostavnijih žiroa.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 450

Reply #4
Ok ! Skuzio sam,bio je problem na gyrou jer je bio prebacen prekidacic na rev a ne na nor mod okretanja gl. rotora...HH radi ok,i slider ide u dobrom smjeru...Ali ipak je potrebno par klikova na stanici da ga centriram..Jel to ok?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: HK 450

Reply #5
ako sa viješt sa lebdenjem,podigni ga u normal modu i vidi u koju stranu ti rep vuče ! ponavljav "viješt" jer rep odmah nekamo krene pa ga moraš ručno korigirati !
Ako rep ide u desno to znači da ga moment savladava i malo skrati link ! ako ide u lijevo ,znači da je napadni kut u nultoj poziciji serva preveliki i previše savladava moment !
za to podešavanje u normal modu smanji gain za pola u odnosu koliko ti je sada !
Kad dođeš do toga da u normal modu rep nikamo ne curi ( naravno lagano bu se lelujao zbog manjeg gaina),možeš ga staviti u HH (naravno nikakvo trimanje ne dolazi u obzir jer se gyro čim mu daš input od palice ili trimera(to je ista stvar) gasi i ne drži rep ! to znaš po blinkanju gyra
Pozdrav,Robert

Odg: HK 450

Reply #6
Jesi siguran da imaš Futabin GY401? On nema takav svič.
DIR=smjer akcije žiroa
DS=digital/analog servo
HH/RATE se podešava preko stanice, AUX npr, a na žirou spojiš onu žutu žicu na prijemnik AUX.
Onda ti je u jednu stranu od srednjeg položaja HH a u drugu stranu je RATE?
Nadam se da sam pomogao.
Pazi, ako to krivo namjestiš gotovo sigurno helić pada.

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 450

Reply #7
Da to je to DIR je za smjer to je bilo na rev ...Žuta žica mi nije spojena nigdje,nemam aux na prijemniku (Optima 9). sta je RATE?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: HK 450

Reply #8
Ma davor ! njemu uopče ne dela HH ! ak nema spojem gain na kanal ,nema ni HH!

Odg: HK 450

Reply #9
Mislim da ti treba Wespen & sinovi.
Koja stanica?
Robi dobro kaže, kada žuta nije spojena onda radi kao RATE.
RATE=pokušava održati kutnu brzinu nula
HH=heading hold=održava azimut dok mu ne zadaš komandom drugi. Malo čitaj po netu da vidiš o čemu se radi.

http://www.flyfreak.net/helikopteri/kako-poceti-sa-helicima/
http://www.flyfreak.net/helikopteri/pregled-ziroskopa/
i nadasve
http://www.raptortechnique.com/gyrohowto.htm

Moraš se malo sam potruditi, tako ćeš više naučiti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 450

Reply #10
Nitko mi vise nemre pomoci ! HHH evo upravo sam sje** glavu rotora zato jer sam stisnuo na Aurori test servoa slucajno i odeee!!!Odustajem od helica do daljnjeg i bacam se nazad na avijonceke....Ovo sad ide na bubanj samo jos mislim o cijeni treba zamjenjuti glavu ostalo je ok...


Uploaded with ImageShack.us

Odg: HK 450

Reply #11
Pa kad prije?

Helići nisu za nestrpljive!
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK 450

Reply #12
A znam nisam ja dodao gas nego sam slucajno na ekranu stisnuo neki test servoa sta ja znam i ono odvrnulo gas!!! :'(


Uploaded with ImageShack.us

Odg: HK 450

Reply #13
Nemoj samo tak odustati, nije ti ni prva ni zadnja greška! Drž se!! ;)

Odg: HK 450

Reply #14
Jednog dana ce me opet heliji uhvatiti, ali do daljenjg odustajem :D


Uploaded with ImageShack.us