Skip to main content

Topic: feathering shaft uradi sam (Read 7671 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

feathering shaft uradi sam

danas malo razmisljao i proucavao feathering shaft od belt cp-a posto je to dio koji prilikom svakog crash-a od i potrebno ga je mijenjati.
http://www.kooltoyz.co.uk/images/EK1-0404%20Feathering%20Shaft%20Set.jpg

i raspitao se okolo

znaci nareznica M3.5 i kljuc za tu nareznicu dodje 180 kn
metar sipke 4mm dodje oko 15 kn

sve skupa je oko 200 kn s tim da
2 komada u hr dodju 54 kn (ali nepostoji trgovina gdje to imaju odmah tek za mjesec dana po narudzbi isto tako i s hobby kinga min 15 dana)
a ta dva komada za nekog pocetnika ce oticu u 3 dana
gledajuci dugorocno vrijedi investirati u to i sam si doma raditi 

dali je netko probao i kakvi su rezultati??

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #1
Pa gle,ako misliš svaki put skucat heli,naravno da se isplati,onda radije kupiš kalupe za sve pa radiš dijelove ;)
Imam baš doma jednog cp v2 koji sam dobil,naravno nakon krša i sad ga slažem,složeno sve osim baš ove osovine o kojoj pričaš i koju mislim ravnat.
Robert

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #2
To ne bi trebao bit problem pod uslovom da:  1. ti je ta sipka savrseno ravna
                                                                        2. da materijal nije previse zilav da  prilikom krsa moze apsorbirat udar i zastitit  mehaniku
3 x rc helikopter :P

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #3
@toto
da kupim kalupe i otvorim tvornicu  ;)
zasad sam "samo" 2 puta to iskrivio s tim da jos ucim hoverirati i lagano naprijed i natrag
a kad pocnem malo okretat ga naopako zaletavat se siguran sam da ce se ti shaftovi trosit ko ludi  ;D

@vlupis1
original su od celika bar mi je tako rekalo lik koji radi di se prodaju metali
malo je pregledao ovaj sta sam mu donio i kaze celik

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #4
Nekak mi je to premekano za čelik.
Jedino kaj mi je problem rastepsti jer nemam takav cijevasti ključ,s čim god probam nejde unutra :-[
Ne isplati ti se kupovat alat da to radiš kad u HK celi heli 450-ka košta 10$
Za lovu koju bi ti dal alat kušiš osovina i svega drugog kaj nebuš ni sam znal kud s djelovima.
S kojom stanicom letiš??originalnom??
Robert

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #5
Nekak mi je to premekano za čelik.
Jedino kaj mi je problem rastepsti jer nemam takav cijevasti ključ,s čim god probam nejde unutra :-[
Ne isplati ti se kupovat alat da to radiš kad u HK celi heli 450-ka košta 10$
Za lovu koju bi ti dal alat kušiš osovina i svega drugog kaj nebuš ni sam znal kud s djelovima.
S kojom stanicom letiš??originalnom??

zvao comet u novom marofu i riba mi govori da ima za 27 kn nareznicu
zvao zastupnika za istru pa ce mi u pon javit dali ima i koja je tocno cijena

ovo za hobby king i hk 10 dolara sve je to super i 5 ali ja popizdim 20 dana cekanja
heli cijeli iz zg-a sam cekao 2 dana pa mi je izgledalo 2 godine  ;D

vidjet cu sta kaze ovaj u pon pa vidjet dlai uzet to i probat ili sta vec  

imam org stanicu nov sam jos u svemu tome pa pomalo idem prema naprijed valjd ace jednog dana pasti bolja stanica heli itd

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #6
@toto
da kupim kalupe i otvorim tvornicu  ;)
zasad sam "samo" 2 puta to iskrivio s tim da jos ucim hoverirati i lagano naprijed i natrag
a kad pocnem malo okretat ga naopako zaletavat se siguran sam da ce se ti shaftovi trosit ko ludi  ;D

@vlupis1
original su od celika bar mi je tako rekalo lik koji radi di se prodaju metali
malo je pregledao ovaj sta sam mu donio i kaze celik


Celik,celik,celik! Zoki, ja sam strojar i mogu ti reci da ima puuuno vrsta celika! Feather shaft bi lako moga biti obican celik (mild steel).... svi celici imaju svoju oznaku koja govori koji je sastav i mehanicke karakteristike.
3 x rc helikopter :P

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #7
Potrazite tako zvani "Silber Stahl"

to su veoma precizno Brusene tvrde Celicne Sipke u SVIM mogucim Dimenzijama,
daju se obradjivati ali ne bas lako!

Idealno za Heli!
poz.Iv

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #8
spindla mora biti od tvrdog i žilavog materijala! ona priča metar šipke za par kuna... ak se hočeš ubiti ,ok !
odi u lagercomerce u strojarsku i kupi si strojnu vodilicu (to je opako poboljšani materijal) 2 metra dojde oko 250 kn?! mislim
jedino kaj je brušena H6 a za ležaj je potrebno P6 brušenje tak da ju moraš malo na 600 vodobrusni dotjerati u bušilici !
Naravno treba i urezati navoj u 4 mm šipki ...to može jedino tokar u stroju napraviti,tak kad podvučeš crtu...naruči si par kompleta !

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #9
spindla mora biti od tvrdog i žilavog materijala! ona priča metar šipke za par kuna... ak se hočeš ubiti ,ok !
odi u lagercomerce u strojarsku i kupi si strojnu vodilicu (to je opako poboljšani materijal) 2 metra dojde oko 250 kn?! mislim
jedino kaj je brušena H6 a za ležaj je potrebno P6 brušenje tak da ju moraš malo na 600 vodobrusni dotjerati u bušilici !
Naravno treba i urezati navoj u 4 mm šipki ...to može jedino tokar u stroju napraviti,tak kad podvučeš crtu...naruči si par kompleta !

ovaj shaft nije kao za hk 450 hk ima rupu, u koju zavidas vidu dok za belt ide matica
na sipki je navoj

jedino sad treba uzet neku kvalitetnu sipku 4mm

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #10
Ma interesantna stvar je da i originalni feathershaft-ovi oce nekad puknut pa pri par hilja okretaja imas dva mala potencijalna projektila koja ocu da ozljede sve prisutne, he! ??? Nije pametno bilo sta stavljat a da pri tom ne znas karakteristike materijala od kojih se inace rade! Pec, pec!
3 x rc helikopter :P

 

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #11
a inox??? je to precvrsto





Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #12
a inox??? je to precvrsto

INOX nije za ovo,nije dovoljno Zilav Materijal,
ovo sto ti Robi nudi je veoma dobro,to je sto sam ti ja napisao pod nazivom "Silber Stahl" tako se zove u Njemackoj i sa njime sam mnogo radio,
veoma je precizno Brusen i Ravan da nesto bolje ne postoji,Sipke su duge 2m

Navoj se reze ali moras imati ostar alat i dobro mazati,
poz.iv

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #13
mogo komplicirate , jer vi izrađujete heliće, ili pokušavate letit na jednostavan način,....

kupiš gotov vijak sa imbus glavicom ( a to su obično noi crni , malo tvđi) na drugu sranu staviš maticu i letiš....
uz napomenu da ne lupiš opet nekud jer neče izdržat kad ni da je od neznam kakvog čelika( bude puklo nekaj dalje)
dx9-xd8-gobac630

Odg: feathering shaft uradi sam

Reply #14
ne kompliciramo
ako je to moguce napravit u kucnoj radinosti zasto ne
ovdje ima jako puno ljudi koji avione rade sami a mogu ih kupiti
nekoga to veseli i veseli kad nesto vidis da si ti to napravio pa makar ti bila obicna mala vida