Skip to main content

Topic: MIG 7 ESKADRILA (Read 8143 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MIG 7 ESKADRILA

Malo letećeg koroplasta. To čist lijepo leti.




Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #1
decki svaka cast, jedino ga ja jos nisam napravil, a prvi sam pocel. :)
 sramota za mene ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #2
evo izrezao sam i složio si  jedan elektro mig, čak je dobio i chrome look   ;)

inspiracija: http://www.persianhub.org/interesting-pictures/130241-2004-mercedes-benz-sl-class-600-renntech-chrome-paint.html#post1114206

bila danas probna vožnja na domovinskom,
ujedno je i nova hexa imala maiden.... sve prošlo OK  ;D


 leti čisto ok. gubi signal zbog aluminija na nekih 300m, stanica pišti da nema povrata telemetrije i bliže, ali ionako ne idem daleko pa je ok.
toni je imao neku prodaju za obaviti pa nije na kraju imao vremena za poletit svoga miga, no bit će prilike već ;D






Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #3
kak se sjaji, šteta ga bacat...
 :)

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #4
da stvarno ovaj mig izgleda senzacionalno...još kada ga sunce obasja u zaokretu ljesne se ko svježe izvučeni brancin....ili samo kad se sjetim Howard Hughesa...  ;)
 
lp
 
Toni

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #5
'a di je video kada je pao?
 
lp
 
Toni

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #6
thnx obojici  :)

a pao je prije nego je i poletio,
ne znam jel me opekao auspuh ili me ulovila opruga za promjenjivu geometriju krila  ;D  :D

Aluminum look Mig7 RC plane (coroplast)

na sreću coro je u igri pa iako ima 1(jednu)kilu i pao s preko 150(stotinuipedeset)cm, štete nema,

 poletio kao da nije ništa bilo

GOPR0253 1

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #7
danas smo odletili oko 6 letova u paru, bez krševa na sreću  ;D

probao sam čak i 4S 3000 mAh batku(koju imam za neki 3x teži model, ali me toni uspio nagovoriti  ;D )
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9264

transformacija modela.  potiska na izvoz  ???  ide u neograničenu vertikalu s 30% gasa (inače na 3S mu treba bar 70%)
a i brzina je porasla, nismo mjerili ali mislim da je tu negdje kao i na nitro verziji....
no opet, jednako polako može letiti sa gasom na minimumu.

po meni bolji tuning nego opcija b) neki motor s više KVa i manji prop... jer onda gubi potisak pri maloj brzini...
jasno, nije ista krajnja brzina kao s tom opcijom b), ali meni nije ni cilj juriti, već da ima potiska u rezervi, ne toliko brzine :)

snimljeno je nešto pa možda toni pukne gore,
u svakom slučaju, eewan eto ti heads up za 4S setup, ili ako još netko misli slagati :)

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #8
A i vise s je tuning... :) ,povecan je konacan broj okretaja, cime - manje je bitno samo da vrti prop.
Pitaj rcliju ;)


Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #10
u početku sam bio dosta skeptičan prema coro modelima no kada sam vidio Tominog - nitro verziju - nisam mogao vjerovati kako to lijepo, stabilno i brzo leti...sada kada je u elektro verziju prešao s 3 na 4S dobio je neograničeno vertikalna penjanja i velike brzine...moramo to nekako izmjeriti da vidimo koliko gumice mogu držati krila.. ;D
 
i ja sam danas istestirao svoga premotanoga aerodriwea na Migu- vinklao Grunf - i na 4 ćelije dobio peak od 608W i svega 42.2 A...elisa je 9X6....bit će zanimljivo na livadi drugi puta....
 
lp
 
Toni

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #11

i ja sam danas istestirao svoga premotanoga aerodriwea na Migu- vinklao Grunf -
i na 4 ćelije dobio peak od 608W i svega 42.2 A...elisa je 9X6....bit će zanimljivo na livadi drugi puta....
 


istim uređajem smo mjerili i srebrnoga...  857 W





 ???

mora tu ići manji prop ili bu motor vrisnuo vrlo brzo  :-X


evo malo fotki od danas, vidi se u kakvim uvjetima letimo, koze zavezane usred livade, pa neka se mi snalazimo...

Hvala toniju233 na fotkama  8)















Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #12
+1  ;D



Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #13
povećava se Tomina eskadrila a tako i propovi koliko vidim...Tomo nema druge nego ga baciti s tim jedno-kilovatnim motorom i četverokrakim čudovištem..pa ako se razleti u zraku bar će prizor biti antologijski... 8)
 
 
lp
 
Toni

Odg: MIG 7 ESKADRILA

Reply #14
mislim da bi se zavrtio avion a propeler stajao LOL   :D  ;D

diogen je u raspravi s arosovićem dotakao tu problematiku... ja se ne usudim probati u praksi još