Skip to main content

Topic: 808HD (Read 14686 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

808HD

Neznam jel ovo pravo mjesto za postavit ovakvo pitanje, no...

zanima me ima li netko 808HD keychain kameru poznatiju još kao #11 ilitiga HD? Najskuplja je od svih keychain kamera jer snima u HD odnosno 720p rezi (1280x720) pa me zanima vrijedi li tih 200-tinjak kunića?  :)

Odg: 808HD

Reply #1
snimka nije ni loša s obzirom na masu i cijenu.
no kod svih tih kamerica se ne može maknuti timestamp bez daljinskog  koji košta još toliko :D

highwing mustang? Yes, inverted one! LOL

ako su smislili neki firmw. kojim flashnes kameru da ne stavlja taj watermark onda sve 5  :)

Odg: 808HD

Reply #2

S obzirom na veliku razliku u kvaliteti ova dva filma koje ste stavili u postove , je li to ista kamera? Znam da Vimeo dava bolju obradu filma od Youtuba ali slika na drugom filmu je stvarno OK!

Kamera nije ista, nipošto. Ove male keychain kamerice je moguće donekle razlikovati po poziciji (i boji) tog time/date stampa o čemu imate više na: http://chucklohr.com/808/index.html. Stoga bih rekao da je riječ o #3 (ili #10), dakako govorim o kameri sa linka koji je stavio Tomislav.

zeRO imaš kakv link gdje si namjeravao kupiti tu kameru? Ja sam isto sretao po ebayu takve kamere za relativno malo novaca ali nisam htio kupiti nešto neprovjereno. Imao sam na jednom heliju onu običnu 720X480 i za tih par dolara koliko je koštala radila je pristojne snimke.

Ja sad nisam siguran (sudeći prema videu) da imaš 720x480 (gledamo li poziciju datuma) prije bih rekao da je riječ 640x480 kameri...ali slažem se, kvaliteta je pristojna. Za razliku od 640x480 i 720x480 modela, na 808HD je primjetan i širi kut gledanja što je svakako plus za snimanje iz zraka pogotovo ako se gore stavi još dodatna leća  :) Samo primjera radi:

808SD - AOV Test video.AVI
808HD - AOV Test video.MOV

Što se tiče pitanja oko linka i nabavke, referiram se na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1362692 - konkretno, ja sam u kontaktu s prvim sellerom koji je naveden u 2. postu pa mogu javiti što sam riješio.  ;) Uglavnom, prava 808HD ne stoji manje od 40$, sve ostalo je fake (uključujući moju 1280x960 koja je u biti 640x480, ali skalira video na 1280x960 što je koma + snima u AVI formatu pa 10 minuta videa ima preko gige...).


Odg: 808HD

Reply #4
Kupio frendu preko ebay-a i mogu ti reći da smo bili ugodno iznenadjeni kvalitetom snimke.
Uglavnom ekspozicija, balans boja, oštrina super, jedino je kompresija malo
 prevelika pa malo gužva detalje, ali za tu lovu mrak!
evo linka seller-a:
http://cgi.ebay.co.uk/11HD-Car-Dashboard-Camera-Vedio-Driving-Recorder-H-264-/220743162022?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33655158a6#ht_2803wt_906


Došla je za 10 dana nemreš vjerovat ???

Slažem se, za razliku od ostalih modela, ova kamerica je po kvaliteti, ali i cjenovno vrh! I da, upravo od navedenog sellera mislim nabaviti  :) sad je još samo pitanje kolko će mi carine lupit..

Odg: 808HD

Reply #5
Za sada samo ove "univerzalne" leće za mobitele i manje fotiće. Ima ovih najeftinijh "jelly lens" leća i to u nekoliko grupa (wide/fish, polarizer, soft....) i nešt ozbiljnije kao npr. x0.67 macro/wide leća koja je već nešto bolje, ali i malo skuplje rješenje. Nisam dalje istraživao, uglavnom, pogeldaj video pa zaključi  ;)

Wide/Macro Lens and Jelly Wide Angle Lens Review


Odg: 808HD

Reply #6
Jasno, ali mislim da GoPro nema mjesta u ovoj temi (osim ovako, kroz video) jer je klasa za sebe...1080p govori dovoljno.  ;)

Odg: 808HD

Reply #7
ovo je neusporedivo , od eksponiranja, do flarea i ostalih stvari

al za tih 40 dolara se nemre nabavit bolja kompaktnija kamerica definitivno
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: 808HD

Reply #8
Mislim da ta kamera ima najbolji odnos kvalitete i cijene. Imam dva komada i vrlo sam zadovoljan njima.


Odg: 808HD

Reply #10
zašto tako trza snimka?

Odg: 808HD

Reply #11
Moram nabaviti brzu sd karticu!

Odg: 808HD

Reply #12
Ovaj snimak izgleda vrlo dobro
Jel bi mogao pogledati koliko megabyta teži jedna snimljena minuta

Hvala

Odg: 808HD

Reply #13
Ova 4 min teze 517 MB ali kamera ima opciju da snima sa economic modom sto malo manje zauzima a slika je takodjer skoro ovako kvalitetna

Odg: 808HD

Reply #14
ovo mi se čini kao dobra opcija za fpv vozit na nju...lagana je dosta, ima izlaz....
daj mi reci kakvo je snimanje u sumrak recimo? imaš neku takvu snimku?
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000