Skip to main content

Topic: Problemi u početku (Read 2964 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problemi u početku

Poštovani!
Prije tjedan dana sam kupio helikopter Performer3.5D (ne znam je li to točno ime tog helića) u SuperKonzumu, u Osijeku.
U vezi njega imam dva problema, koja me jako muče i želio bih da mi netko brzo da odgovor s rješenjem, ako je moguće.
1. problem: U knjižici s uputama nije pisalo posebno šta trebam napraviti kod prvog punjenja, nego su općenito napisali da punjenje traje 100 minuta i da helikopter tijekom punjenja mora biti isključen. Naveli su i to da je tijekom punjenja LED indikator ugašen, a kada se helić napuni, LED indikator se upali. Međutim ovo zadnje se nije dogodilo kod mene, to jest da se LED indikator upali nakon punjenja, iako sam prvi put umjesto 100 minuta punio helikopter 120 minuta. Prvo pitanje bi mi bilo: gdje se nalazi taj LED indikator (naravno na njemu se nalaze LED svjetla, ali se oni pale samo tijekom vožnje, dok je helikopter upaljen) koji mi pokazuje da je helić napunjen i kako to mogu znati, da  je  uopće napunjen?
2. problem: Iako mi se LED indikator nije upalio na kraju punjenja, ja sam predpostavio da će 120 minuta punjenja biti dosta, da mogu koristiti helić. S toga sam postupio prema zadanim koracima iz knjižice i otišao na otvoreno da isprobam helić. Sve je radilo kako treba i helikopter je prema opisu u knjižici i letio nekih 6 do 8 minuta. Drugi dan sam ga napunio i opet sve radio prema uputama, ali zbog nepoznatih okolnosti helikopter ne reagira na moje komande i tek se katkad elisa počne vrtjeti, ali ubrzo stane. Moje pitanje bi bilo, zašto to radi helikopter i kako bih to mogao popraviti ili riješiti?
Unaprijed hvala!

Odg: Problemi u početku

Reply #1
Gdje ste ljudi?! 

Odg: Problemi u početku

Reply #2
ocito nitko nema takav heli pa nemas ni konkretan odgovor
napisi koja je baterija i kakav je punjac, prepisi tehnicke karakteristike sa njega, slikaj i okaci slike

Odg: Problemi u početku

Reply #3
Pa vjerovatno se baterija nije ni napunila.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Problemi u početku

Reply #4
Vjerojatno je tak kak i Wesp veli.
Ako se ne varam radi se o bateriji 1200mah 1s,samo još uvijek neznamo ništ o punjaču. ???
Robert

Odg: Problemi u početku

Reply #5

Najvjerojatnije je drukcija situacija ali evo svejedno...

Imam neki mali koaksijalac za po kuci i u uputama se takodjer spominjala "lampica koja indicira stanje baterije" (naravno nije pisalo da li gori dok se puni ili se upali kad je napunjena baterija  ::) ) i na prvi pogled nije bilo jasno gdje je uopce ta lampica (helic doduse isto ima neke blinkajuce po sebi sto je samo doprinosilo konfuziji).

Na kraju se ispostavilo da je lampica unutar usb konektora preko kojega se puni helic, zalivena unutra u plastici pa se izvana niti ne vidi dok ne pocne svijetliti. Isto tako, svako punjenje je trajalo duze od pola sata navedenih u uputama. Da sam uvijek punio tocno tih pola sata, lampicu nikad ne bih niti primijetio. Ovako jednom ostalo na punjacu deset minuta duze i vidi vraga, svijetli usb konektor u kompu.  :D

E sad, covjek kaze da je nosio helic van, valjda je onda to neka veca pticurina pa ima i "normalni" punjac, to jos treba desifirirati...

Odg: Problemi u početku

Reply #6
Najbolje je odnjet heli u Superkonzumovu servisnu službu
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Problemi u početku

Reply #7
kod nekih se upali lampica na punjacu :-)

Odg: Problemi u početku

Reply #8
Najbolje je odnjet heli u Superkonzumovu servisnu službu

Možda bolje u Konzumovu superservisnu? :-\

Teško da takav helić ima punjač koji uništava bateriju svaki puta kad ga korisnik zaboravi isključiti.
Ja bih pustio da se puni dok se ne upali neka LEDica koja nije svjetlila na početku.
Drugi dan je baterija bila skoro pa prazna, a prop bi se zavrtio tek kad bi se oporavila iznad min. napona pri kojem sustav za zaštitu baterije dopušta potrošnju. (Napon baterije koju ima (LiPo) ne smije pasti ispod nekog minimuma jer se u tom slušaju ista nepovratno uništi. Znači ne daj bože ugradit je u džepnu lampu, pa dok svijetli - svijetli!)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.