Skip to main content

Topic: FUTABA 7C HELI MOD pomoć (Read 2717 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Pozdrav,

imam opet pitanje. Kako sam sastavio i isprobao 250GT helić, moram reći da je to malo turbo živćano stvorenje.
Puuuno namještanja da bude dovoljno spor u pokretima. NO
PROBLEM:

lijevi stick, gas (pitch) ima taj neki rebrasti pomak koji mi nije nikada smetao i znam da za heliće smeta, no do sada nije toliko, no na ovom malom je zeznuto sad još i o tom razmišljati u zraku:)

Ima li tko instrukcije ili kakve savjete kako bezbolno napraviti modifikaciju da ti stupnjeviti pomaci nestanu?

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #1
Otvoris stanicu i okrenes mali metalni listic koji pritisce svojim vrhom na kvadrant osi gasa. Sve ce ti bit jasno kad otvoris stanicu.
3 x rc helikopter :P

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #2
Da sam ranije otvorio stanicu ne bi postao pitanje:) Krajnje jednostavno, svejedno hvala na pomoći.

Skinuo sam mali metal, samo malo ga savinuo, te preko njega stavio 1,5-2cm slamčice te kroz nju ušarafio metal nazad tako da slamčica ostane na mjestu na metalu. I stvar funkcionira super. malo sam još podesio savinuti metal koliko želim da pritišće da dobijem željeni otpor i to je to:)

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #3
Pa nije svejedno otvorit svoju novu super-duper-mrak kompjuteriziranu stanicu samo zato jer ti je neki freak to sugerira.... ;D....salim se, hehe. eto , uzivaj u bezosjecajnom gasu... ;)
3 x rc helikopter :P

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #4
gdje si kupio stanicu i po kojoj cijeni?

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #5
naručio izvana prek ebaya.
Aero paket 4 s3152 serva i 617 komada 2 (jedan gratis)

mislim da je bilo 299$ plus 50$ Fedex otprilike.
S time da sam išao na blef s carinom, imam nekog tam za svaki slučaj, ali na kraju sam smuljao s dozvolama.
zapelo u Lučkom, čekala se dozvola, isprintao sam neke opće dozvole, zvao sam f***ing japan s moba da dobijem CE potvrdu itd.
Ceh je bio 3-4 dana čekanja extra i nekih 650kn carina, i neke gluposti. znači oko 2400kn. Prije skoro godinu dana.
Danas se može vidim sam stanica kupit za 170$. Tak ih ima po netu.

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #6
ok hvala ti

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #7
Moram dodati da je dodatna modifikacija potrebna na moje rješenje s slamčicom. Naime slamčica je pretanka a metalni dio je očito prejako stisnut na zupce, pa se i dalje osjete. Zbog toga sam imao zamalo nezgodnu situaciju, 250 je završio zamalo u krošnji drveta:)
Budem našao nešto deblje ili recimo 2-3 slamčice jedna u drugu:)

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #8
Moram dodati da je dodatna modifikacija potrebna na moje rješenje s slamčicom. Naime slamčica je pretanka a metalni dio je očito prejako stisnut na zupce, pa se i dalje osjete. Zbog toga sam imao zamalo nezgodnu situaciju, 250 je završio zamalo u krošnji drveta:)
Budem našao nešto deblje ili recimo 2-3 slamčice jedna u drugu:)

....a mozes taj metalni dio malo iskrivit da vrsi manji pritisak na zupce.....
3 x rc helikopter :P

Odg: FUTABA 7C HELI MOD pomoć

Reply #9
Da?;)
jesam ali mi je bio premali otpor. Tak da sam htio jaći otpor, a opet da "klizi" a ne po zubcima. Dvije slamčice su totalno ok.