Skip to main content

Topic: domet i pozicija antena (Read 1517 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

domet i pozicija antena

Bok ekipa!

Imam easystar na koji sam stavio prijemnik od e-sky belt cp v2 helikoptera i koristim njegovu stanicu (2.4GHz). U manualu od helikoptera piše da je domet oko 700 metara, međutim, meni se već više puta desilo da mi motor prestane raditi u letu na kratko vrijeme. Nisam 100% siguran da ne rade ni servo motori, ali mi se tako čini. Onda smanjim gas, tj. isključim i ponovo na max pa je ok. Udaljenost nikad nije bila veća od 200, max 300m, a nije bilo niti nikakvih prepreki. Da li je prestanak rada motora posljedica gubljenja signala ili nećeg drugog? Ako isključim stanicu kad motor radi, on radi još 3-4 sec i onda se ugasi. Nakon što upalim stanicu, treba par sekundi da uspostavi kontakt s prijemnikom pa mi je zato sumnjivo da ipak nije problem u vezi nego u nećem drugom, jer spomenuti prekid rada motora u letu traje vrlo kratko, prema slobodnoj procjeni max 5 sec. U čemu bi mogao biti problem? Još me i zanima da li je ok da je antena na prijemniku položena vertikalno, a na stanici korizontalno?

I još jedno dodatno pitanje :) Ponekad mi se isto tako desi da kad dam full gas, motor polako ubrzava. Onda smanjim gas do kraja, pa opet na max i onda motor reagira odmah. Loši ESC (isto od helića)?

Hvala

Odg: domet i pozicija antena

Reply #1
esc naprogramiran u heli mod se ne koristi kod aviona, upravo zbog tog sporog ubrzanja

a što se tiče dometa, to se jednostavno provjeri, sve što ti treba je frend koji ima strpljena čekat tebe da odeš na 300 metara i vratiš se :)
za usporedbu ja sam svoj video link provjeravao na kilometar i pol i 2 km :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000