Skip to main content

Topic: Novi na Forumu-Par pitanja... (Read 1954 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi na Forumu-Par pitanja...

Pozdrav svima,ja sam Jura imam 11 godina,Kupio sam Honey Bee FP V2 iz Amerike , jedan Tomi mi je rekao da se RC Piloti sastaju na Lučkom,bio sam par puta tamo Nedelja u 10 sati,nisam nikoga našao,zanima me par stvari,kada se ljudi tamo nalaze(sati) da li bi me netko iz tog kluba mogao nauciti letiti da iskoristim taj trainer switch na svom dalinskom i da smanjim stetu na svom helicu,i da li bih mogao tamo od nekoga  kupiti rotor head,jer mi se savio :D,pokusao sam uciti letjeti na FMS ali mi nece kalibrirati helikoptere...(sve sam ispravno napravio) pa me zanima da li mozda netko od vas zna za nekakav simulator na kojem bi mogao vježbati (samo ne one besplatne jer uopce nisu teski)za sada mislim o kupnji ClearView simulatora,sto vi mislite?
Hvala unaprjed

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi na Forumu-Par pitanja...

Reply #1
Tu na forumu imaš kolege Wespena, Robija, Simpija, Jazavca itd. - helikopteraše.
Lete na lučkom ali sve više i na domovinskom mostu pa se dogovori s njima.
U svakom slučaju bolje čuti njihov savjet nago kršiti model.
Što se trener opcije tiće bitna je kompatibilnost stanica ( koju ti imaš? ).
Inaće za ostale letače i termine na domovinskom mostu i Dugom Selu možeš naći info na doljnjem linku.

http://rcwings.webs.com/apps/calendar/

Pozz i dobro došao na forum

Odg: Novi na Forumu-Par pitanja...

Reply #2
Nazalost nitko od Iskusnih helipajlota nije vidio ovo, pa ce ti Borna reci neke stvarcice..
1. Honeybee fp je dobar za pocetak, ali kad tad ce pocet ne radit ili lose radit, vjeruj mi na rijec.
2. To nije bas helic za vanjsku upotrebu ali ajde..
3. Ako zbilja zagrizes za helice a budes, morat ces nabavit bolju stanicu( spektrum dx6 ili dx7, futaba 6ex ili 7c, hitec aurora itd.)
4. I bolji helic( protos, trex, copterx ili neki drugi koji kad kupis svu elektroniku kostaju ipak dosta vise od honeybee fp-a)

Gle mozda je to ruzno sta sam ja sad popljuvo tvoj helic, ali zapamti sta sam napiso, jer je 99% sigurno da ces na kraju kupit sve to, samo treba vremena da covjek skuzi da su helici jebeno skupi i da jeftine stvari ne valjaju..( helic prvo pocne skretat udesno, pa vrisne motoric na repu i cekas mjesec dana s ebaya novi, pa ovo pa ono, i onda ti tek dode iz dupeta u glavu)
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: Novi na Forumu-Par pitanja...

Reply #3
Dodji za vikend na domovinski probati dobar helic, pa onda odluci :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Novi na Forumu-Par pitanja...

Reply #4
Nazalost nitko od Iskusnih helipajlota nije vidio ovo, pa ce ti Borna reci neke stvarcice..
1. Honeybee fp je dobar za pocetak, ali kad tad ce pocet ne radit ili lose radit, vjeruj mi na rijec.
2. To nije bas helic za vanjsku upotrebu ali ajde..
3. Ako zbilja zagrizes za helice a budes, morat ces nabavit bolju stanicu( spektrum dx6 ili dx7, futaba 6ex ili 7c, hitec aurora itd.)
4. I bolji helic( protos, trex, copterx ili neki drugi koji kad kupis svu elektroniku kostaju ipak dosta vise od honeybee fp-a)

Gle mozda je to ruzno sta sam ja sad popljuvo tvoj helic, ali zapamti sta sam napiso, jer je 99% sigurno da ces na kraju kupit sve to, samo treba vremena da covjek skuzi da su helici jebeno skupi i da jeftine stvari ne valjaju..( helic prvo pocne skretat udesno, pa vrisne motoric na repu i cekas mjesec dana s ebaya novi, pa ovo pa ono, i onda ti tek dode iz dupeta u glavu)
Znam,Planiram kupiti Aligin T-Rex 450 Clone za godinu ili dvije i kupit cu dX7 samo neznam da li da narucim iz amerike ili ima rc ducana u hrvatskoj,koliko sam ja platio svoj HBFPV2 prek amerike mogao sam kupiti T-Rex 500 u Hrv :D ako bi mi mogao preporuciti nekakav RC Model Shop u Hrv iz kojeg bih mogao kupiti to,ima jedan ispred moga stana ali se ne bave heličima :D
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi na Forumu-Par pitanja...

Reply #5
HVALA SVIMA VAMA NA POMOCI!!!
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi na Forumu-Par pitanja...

Reply #6
jedino ti pluramaks ima helice u Hrvatskoj, ali loše klonove Align trexa za koje traze puno previse love, isplativije je narucit s interneta preko nekog internacionalnog hobbyshopa ili kupit koristeno od nekog..

Ako hoces klona trexa 450, najbolji je copterx s ehiroba, s tim da moras nabavit dobar ziroskop ( spartan quark ili  futaba gy520 bi bili najboljji ) i repni servo, ----servoe za cikliku, motor i regler narucis na hobbykingu ( samo se prije posavjetujes s nekim ko zna znanje kaj bi bilo najbolje kupit )
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...