Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56556 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #75

2 Lija: e moraš opet doći u zg, toni je pripremio miragea, ti imaš bumbara, ja ovog kometa,
pa da vidimo kako to sve izgleda u zraku, spori prelet pa uloviti neku fotku  8)


Budem navratio sigurno pa moram viditi tu beštiju u zraku :D
a i neku formaciju nabacimo svi zajedno 8) .

lp lija



Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #76
a i neku formaciju nabacimo svi zajedno 8) .

važi, ali ja vas ne mogu pratiti,  :'(
morat ćete ići na slijetanje a ja bum opalio po gasu, da budemo svi poravnati bar za fotku.
jer tonijev ide 184kmh, tvoj oko 200,
a moj samo 120-150 po iphoneu.

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #77
Nisam baš siguran za ovo 200 ali to je otprlike jer pošto sam vidno brži od Denisovog a njegovom je izmjereno
oko 180kmh tako da treba provati a vjerujem s novim batkama da ide puno bolje a imam
nebi vjerovao 30A viška na motoru :D nije tipično za mene ali nisam imao čime to isisati ;D još kad kupim het-ovu turbinu
i izbacim ovu od 2$ bude pravi.
S 3.3A batkama neka normalna vožnja cca 6 min.

Veselim se mitingu  :) lp lija

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #78
   tomislave  kad mi se pruza mogucnost da budem sto blize nuli naravno da se odlucujem za to (sacekati galilea) ili mozda
   gresim (ispraviteme )   ::)  cvetko

sve se može zakomplicirati do boli ako netko ima volje i viška vremena,  s time se slažeš vjerujem  ;D
tako uostalome i nastaju vrhunski modeli. što ovaj jasno nije, jer sam ga složio u svega par dana a i došao je u kutiji,
 ne kao plan na CDu ili još bolji primjer - kao ideja iz glave, a tako se rade sick modeli, respect 2 KK.  ;D

što tebi znači sačekati galilea? mjesec, dva, godinu? 500$, 1000$ ? i zašto bi te ispravljali? čekaj koliko hoćeš ako te veseli.  :)
ovo je hobby, ne živimo od toga niti je bitna neka bolesna preciznost,
vidiš da ljudi mjere brzinu putem iphonea dok gledaju youtube filmić i sretni su, a gps može biti samo precizniji    ;D
???.. vidim da si spomenuo iphonea  prvi puta kada budes imao vremena savjetovao bi te da ga ostavis i da predjes na dobar kucni ( naime ima jedna greska u softveru  iphonea tako moze da se vidi gde si bio kada si bio u koliko sati minuta sekundi i zamisli to sve pamti najmanje godinu u nazad  hm hm  interesntno za poreznike , suprugu ,  policiju s. za unutrsnje poslove , FBA mozda  CAE  i drugih a sada kada vide da se brzina mjeri i jos kojesta  ,, vata me malo panika da mislim sta jos moze , u svakom slucaju ja ga nemam i necu ga nikad kupiti ili na poklon primiti i slicno , a kad se situacija promeni mozda ??) a  ti   sretni ljudi kada ovo procitaju  jako me zanima sta ce da misle onda  .. ??  s postovanjem ... cvetko  ...  :-X :-\

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #79
2 cvetko: ne koristim iphone, već je ddark to izmjerio i napisao par postova prije tebe.
      tu raspravu slobodno nastavi na PM s njim, vjerujem da nije upoznat sa svim podacima kojima raspolažeš.
     dok na postavljeno pitanje o galileu(a dva puta si ga sam spomenuo) nisi odgovorio. ;)

2 Lija: 30A viška  ??? pao sam sa stolice  :D  :P  ajde vidimo se prvom prilikom.
a mogli bi izmisliti i disciplinu, tko bu dulje u zraku s tim 'pylon like' modelima,
jer je to koliko mi se čini s ovim jurilicama teže nego isisati 3.3Ah batku u manje od 2 minute  ;D

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #80
Upoznat sa svime i bas me briga, nit varam zenu nit poreznike  ;D. (btw sve je to maknuto zadnjim updateom firmwarea, ali neka prica o iphonu zavrsi ovim postom da ne "zagadjujemo" temu)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #81
2 cvetko: ne koristim iphone, već je ddark to izmjerio i napisao par postova prije tebe.
      tu raspravu slobodno nastavi na PM s njim, vjerujem da nije upoznat sa svim podacima kojima raspolažeš.
     dok na postavljeno pitanje o galileu(a dva puta si ga sam spomenuo) nisi odgovorio. ;)

2 Lija: 30A viška  ??? pao sam sa stolice  :D  :P  ajde vidimo se prvom prilikom.
a mogli bi izmisliti i disciplinu, tko bu dulje u zraku s tim 'pylon like' modelima,
jer je to koliko mi se čini s ovim jurilicama teže nego isisati 3.3Ah batku u manje od 2 minute  ;D
galileo...  merenje je znanje , sto preciznije to bolje .. i to je jedan od razloga da imam strpljenja da cekam .U medju vremenu bavimo se hobijem  ( gradnja , letenje , potrosnja , goriva , i sletanje ) a kad dodje galileo zna se ,... s postovanjem cvetko.. 8)

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #82
mora da je problem u meni, ja tebe ne razumijem... 

kako bi ti izmjerio brzinu modela ako ovo s gpsom ne valja?

meni kao yubito pilotu su poznate ove metode:
imaš offboard metodu na dopplerovom principu - zvuk,  ne košta ništa,
radar gun - možda ak je neki član nije drot pa dofura na livadu...   http://tinyurl.com/laserme163
onboard cijevčice koje dovode zrak na senzore i registriraju pritisak zraka      http://tinyurl.com/cijevinaavionu
onboard gps od 50$ na više (bilo da se radi o loggeru, PDA, OSD-u)
te tvoje čekanje galilea? godinu-dvije ???kad će takav logger biti veličine usb sticka i koštati 50$?? sjeti se da su u početku GPS uređaji bili i skupi i teški...
btw, kaj nisu odustali od tog sustava?   i ako ipak nisu, koliko je precizniji od ovog sadašnjeg GPS-a kada je isključena namjerna pogreška koja je bila u igri u početku...


edit: evo našao neki jeftiniji laser, tko bi rekao za te pare, iako vjerujem da galileo zna bolje  ;)
http://www.amazon.com/Bushnell-CBV00-Velocity-Speed-Gun/dp/B0002X7V1Q
http://www.jasonweb.net/rc/radar-gun-for-rc-airplanes-speed-runs/

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #83
mora da je problem u meni, ja tebe ne razumijem... 

kako bi ti izmjerio brzinu modela ako ovo s gpsom ne valja?

meni kao yubito pilotu su poznate ove metode:
imaš offboard metodu na dopplerovom principu - zvuk,  ne košta ništa,
radar gun - skuuupo, osim ak neki član nije drot pa dofura na livadu...   http://tinyurl.com/laserme163
onboard cijevčice koje dovode zrak na senzore i registriraju pritisak zraka      http://tinyurl.com/cijevinaavionu
gps od 50$ na više (bilo da se radi o loggeru, PDA, OSD-u)
i neko tvoje čekanje?  ??? pa daj objasni to s čekanjem, možda je jeftinije i preciznije od ovih koje sam naveo.
pa pomozi ako znaš.  :)
ok ...ok strpi se malo , danas ili sutra (sada momentalno nemam vremena da napravim slike ) pa ces vidjeti kako ja to radim na mome mlaznom avionu ,  ( dok ne dodje galileo)  letimo na ralicitim visinama , svaki let registracija brzine leta podjeli se sa napravljenim letovima i imamo prosjecu mogucu brzinu aviona u ovom slucaju moga mlaznog taxi , metoda je poznata (i tebi)  moram priznati da sam,
malo nestrpljiv cekajuci na galilea ( neka to ostane medju nama )  ... s postovanjem ..cvetko 8)  ps. gps valja ali nije dovoljno precizan  :-[

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #84
ccccc....toliko posla, novaca, vremena...za što? Da se utvrdi jel model leti 183 km/h ili 187 km/h...Možda kad bi netko lovio brzinski rekord je i bitno. Ovako....

T.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #85
provjeravali smo preciznost gps-a vozeći se u automobilu i otklon je bio svega nekoliko posto.... tako da je to za našu upotrebu sasvim zadovoljavajuće...treba nam da bi znali otprilike koliko je to brzo a ne da bi izmjerili precizno na decimale...


lijo hvala, vidimo se na livadi kada budemo svi spremni... ;) 

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #86
danas sam odletio još 5 letova, znači 8 ih je do sada preživio i model i setup u njemu, nije loše  ;D
2 puta bacio toni (HVALA!   :) ) a probao sam i sam bacanje iz ruke, 3 puta i ok je bilo

leti 110 sigurno, a možda sam navukao i 115 kmh, ako lažem evo film  8)

oko 22h ide full verzija, ovo je samo preview  :D

me163 komet - proximity flying

2 cvetko, vidim da gledaš topic, ne moraš tu objašnjavati visokosofisticirane galileo metode,
otvori novu temu o tom iščekivanju, vjerujem da ima puno interesa o tome pa šteta tu trpati...


u prilogu je i zvučni zapis

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #87
qdlicno  cestitam  bez ikakvog komentara  ...  ??? 8)

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #88
danas sam odletio još 5 letova, znači 8 ih je do sada preživio i model i setup u njemu, nije loše  ;D
2 puta bacio toni (HVALA!   :) ) a probao sam i sam bacanje iz ruke, 3 puta i ok je bilo

leti 110 sigurno, a možda sam navukao i 115 kmh, ako lažem evo film  8)

oko 22h ide full verzija, ovo je samo preview  :D

me163 komet - proximity flying

2 cvetko, vidim da gledaš topic, ne moraš tu objašnjavati visokosofisticirane galileo metode,
otvori novu temu o tom iščekivanju, vjerujem da ima puno interesa o tome pa šteta tu trpati...


u prilogu je i zvučni zapis
ja mislm da je diskusija na pravom mjestu , izmjenom iskustava umnozavamo znanje ( sta vi imate nesto protiv toga , god
mene ste uvijek dobro dosli iako se bavite visokim naponom ) .... cvetko   :)

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #89
ma sve 5, da si ti to objasnio u jednom postu i bok.
ali brate mili, rastežeš ga evo kroz 7 postova a i dalje nisi ništa rekao o galileu, samo da sve ostalo ne valja.  :D
zato sam rekao da ne nastavljaš tu trakavicu u ovom topicu (ne mogu ti ja zabraniti, samo mislim da nije pristojno s tvoje strane) već negdje drugdje.

da si napisao dvije suvisle rečenice to bi bila razmjena iskustva, ne ovo....  :-\
zato bolje da više ne spominjemo tu ni galileo ni tvoje metode... ali negdje drugdje, dapače, jako me zanima što imaš za reći o tome.