Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56557 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #90
znaš šta.. mene ne zanima koliko to ide.. al vidim da ide brutalno.... prava mala zvijer ...

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #91
thnx, pravo zboriš!

dok ide, ide, ja se ne bunim  ;D

riješili smo i hlađenje motora, UOPĆE se ne grije, mislim da je na nekih 40c nakon leta(nisam imao IC termometar pri ruci), a bio je na 68C prije.
spinner sam odmaknuo još 1mm od trupa (ukupno sada 2mm razmaka) i MNOGO je bolje hlađenje. brzina možda je pala malo, ali kako veli wora... ma i ovo mi je dosta    ;D

za 10 min ostatak filma....

 

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #92
 :o..izvinjavam se necu vam vise smetati (ocito negostoljuvbljivost) puno uspjeha u obaranjima rekorda .... cvetko.. ::)

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #93
super ide avionac!

brijem da ga na 4s kamera neće moći pratiti :)

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #94
Evo ja "mjerio sa ajfonom" i izbacilo 177 kmh, ne znam je li to moguce ali i na filmu izgleda brzo ( samo me nemojte sad napadati  :'(kazem ono  sto izbaci aplikacija)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #95
svaka Čast majstoru da je tako ljepo zaokružio svoje djelo, ali i definitivno svaka čast na umječu upravljanja prave male leteče formule , kilometar gore ili dole svejedno ide jaaakooo brzo .
dx9-xd8-gobac630

Odg: HET ME 163 Komet - prop jet - POLETIO!

Reply #96
thnx drvoholding i novizagi, bumo vidjeli,
nadam se da bu letio kak spada :)

evo prepiske s cvetkom:

Quote
    ;) mozda je ipak bolje sacekati  galileo kad vec gps ( svi to znamo ) nije precizan .....   ??
što ti je galileo i koliko je precizniji?
Quote
naravno da se odlucujem za to (sacekati galilea) ili mozda gresim (ispraviteme )   ::)  cvetko
što tebi znači sačekati galilea? mjesec, dva, godinu? 500$, 1000$ ? i zašto bi te ispravljali? čekaj koliko hoćeš ako te veseli.  :)
Quote
???.. vidim da si spomenuo iphonea  prvi puta kada budes imao vremena savjetovao bi te da ga ostavis i da predjes na dobar kucni ..
bla bla bla a ništa o galileu   ???
na postavljeno pitanje o galileu(a dva puta si ga sam spomenuo) nisi odgovorio. ;)
Quote
moram priznati da sam,
malo nestrpljiv cekajuci na galilea ( neka to ostane medju nama )  ... s postovanjem ..cvetko 8)  ps. gps valja ali nije dovoljno precizan  :-[
vidim da gledaš topic, ne moraš tu objašnjavati visokosofisticirane galileo metode,
otvori novu temu o tom iščekivanju, vjerujem da ima puno interesa o tome pa šteta tu trpati...
Quote
ja mislm da je diskusija na pravom mjestu , izmjenom iskustava umnozavamo znanje ( sta vi imate nesto protiv toga , god
mene ste uvijek dobro dosli iako se bavite visokim naponom ) .... cvetko   :)
ma sve 5, da si ti to objasnio u jednom postu i bok.
ali brate mili, rastežeš ga evo kroz 7 postova a i dalje nisi ništa rekao o galileu, samo da sve ostalo ne valja.  :D

da si napisao dvije suvisle rečenice to bi bila razmjena iskustva, ne ovo....  :-\
zato bolje da više ne spominjemo tu ni galileo ni tvoje metode... ali negdje drugdje, dapače, jako me zanima što imaš za reći o tome.
:o..izvinjavam se necu vam vise smetati (ocito negostoljuvbljivost) puno uspjeha u obaranjima rekorda .... cvetko.. ::)
pročitaj malo sve svoje poruke, pa vidi tko baca bureke a tko iznosi činjenice,
velim ti, otvori temu o galileu i tvojim metodama,  ja bum prvi postavljao pitanja i upijao znanje koje dijeliš, jer me zanima. ali ovi tvoji postovi to nisu...
no stvarno je to postao debeli OFF TOPIC.   :'(

-----------------------------------------------------------------------------------



vratimo se bitku ovog theada   ;D

evo i dulje verzije,
no šteta što nije bilo zagija u zraku danas od 13-16h jer bi tako preciznije mogli vidjeti koliko crveni ide,
pošto je na dotičnom zagiju izmjereno 134km/h, pa bi se dobro vidjelo kako crveni ne može pratiti sa svojih 115kmh.
no bit će prilike ako model poživi.  ;D

HET ME-163 KOMET - fast proximity flying!


2 ddark, kak sad razlika preko 50 km/h od zadnji puta?  ??? očekivao sam 115  :)
isti model, ista batka, isti prop, ista livada,
da ne ovisi možda o tome koliko blizu dođe kameri/mikrofonu?

prošlo tvoje mjerenje je bilo na 50m udaljenosti,
sada na nekih 10m,
a da bi se dobila prava brzina što trebam ošišat kosu propom? :)

samo ti ukazujem na neke nedostatke te metode, nema do gps-a očito.

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #97
Ma bravo majstore ovo ide bolje nego zadnji put neznam što si radio ali barem se tako čini model je strava :)
Daj probaj navratiti kod nas u selo za vikend u Štakorovec.


lp lija


Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #99
Ma ne branim ja nikakvu metodu, skinio sam ovu aplikaciju i probao na par filmica kako radi i cini mi se ok, ne sumnjam da je GPS puno bolji. U uputama ne pise nista o udaljenosti, kazu samo da je bitno letenje u pravcu i konstantna brzina ( izgleda da opet bizimo s teme a to je mala crvena zvijer  ;) )
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #100
tom natrpat ćemo gps unutra i riješit sve dileme, mislim da ova zvijer može ponijet dodatno 3s 800mah batku, gps senzor i cyclops ods, to nije preteško ;)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #101
sa obzirom na kvalitetu snimke sa kamere mislim da je brzina bliža 177 nego 115, ili si ubrzao film? :D

nije mi radio komp a lija mi cijeli tjedan priča crvenom kometu, super je, sa rc-warbirdsa je?

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #102
2 zac1970: ma vidiš i na filmu kak se vidi, samo dok je blizu, a to kratko traje,
dakle dok je dalje se moraš nekak snaći i zaokrenuti ga, za sada je sve prolazilo ok, do jednom, kada mu bude zadnji puta :D

thnx jed2i, budemo probali,
ma uštekamo samo to u moju batku, moralo bi raditi
jer ne znam baš za dodatnu od 800mah... uz taj gps :(

2 denis: je, pitaj Plavoga ili Tonija kak je ubrzan filmić, vidli su u živo  :)

s rcwarbirdsa je: http://www.rc-warbirds.com/product_info.php/cPath/118_131/products_id/1121



Inače, tip koji je smislio originalnu letjelicu z WW2 je nakon rata preselio u Ameriku i živio pored 'gazde' u Iowi,
kada je ostao bez velikih igračaka, postao je aktivan član RC kluba,
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1305126&page=5#post17961925

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #103
možemo i tak, treba nam 12 volti, kaj se tiče gps-a i osd-a to je sve skupa par grama, nema tu neke težine
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000