Skip to main content

Poll

Jel bu uspješno poletio ?

  • DA
    19 (86.4%)
  • DA, nakon par neuspjelih pokušaja
    3 (13.6%)
  • NE, ni nakon njih....
    0 (0%)

Total Members Voted: 20

Topic: HET ME 163 Komet - Prop Jet (Read 56565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 110-115 km/h na svega 3S, kako to izgleda?

Reply #105
dobro veliš, sad je na na 3S svinja   :)

[attach=1]

na 4S bu valjda i vepar   :D

[attach=2]


na 5S one way road to hell  :-X   1 prelet i pa-pa motor

[attach=3]


Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #106
Pazi se sa brojem S, inace bude fantazije  ..   :D
 
 

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #107
Dugo je trajalo...
Optimalna voznja sa 3S je gotova, jel?

Neka ga, samo gas, I sto vise S brze mrsavis...


Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #109
e da, rosović je probudio crva sumnje, pa si sve mislim di nabaviti onaj najučinkovitiji beskonačno veliki prop, te koju batku staviti u toj kombinaciji? :D ,
i korak je upitan u tom slučaju, kao i krajnja brzina.... nisam mudar toliko da to sve izračunam,  pa se držim 3 i 4S za sada,  5S je šala, izgorilo bi nekaj ziher.

2 denis:  ma jok, 1 od 4s je naručena za probu, sviđa se meni kako leti i na ove 4x 3S za sada,
volim svinju, vepra se bojim  :D  a valjda bu dobra priprema za savladati štakora.  :)

2Kristijan: jaaaoooo di nađeš takve fotke,  predobro ti ide, svaka čast  :D ;D


evo i loga od jučer:
na FULL gasu je 53A, dakle load od sitnih 16C na 3.3Ah batku(koja je deklarirana na znatno više), zato i dođe hladna dole  :)

btw skužio sam pomalo kako se lete ti brzi modeli, ili full gas ili ništa, vidi se po logu isto.  plava linija.
jer na pola se sve više grije pošto se dosta struje baca...  na prvi pogled nema smisla, ali tako je, čitao sam i po rcgroupsima hrpu rasprava....
uostalom, brojke same govore, i temperature jasno.  :)

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #110
EEE, vozise kao I aero,  pun gas - prelet , 0 gasa jedrenje... sve izmedju je tak-tak

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #111
e da, rosović je probudio crva sumnje, pa si sve mislim di nabaviti onaj najučinkovitiji beskonačno veliki prop, te koju batku staviti u toj kombinaciji? :D ,
i korak je upitan u tom slučaju, kao i krajnja brzina.... nisam mudar toliko da to sve izračunam,  pa se držim 3 i 4S za sada,  5S je šala, izgorilo bi nekaj ziher.


skini propeler sa vjetrenjača :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #112
e da, rosović je probudio crva sumnje, pa si sve mislim di nabaviti onaj najučinkovitiji beskonačno veliki prop, te koju batku staviti u toj kombinaciji? :D ,
i korak je upitan u tom slučaju, kao i krajnja brzina.... nisam mudar toliko da to sve izračunam,  pa se držim 3 i 4S za sada,  5S je šala, izgorilo bi nekaj ziher.

2 denis:  ma jok, 1 od 4s je naručena za probu, sviđa se meni kako leti i na ove 4x 3S za sada,
volim svinju, vepra se bojim  :D  a valjda bu dobra priprema za savladati štakora.  :)

2Kristijan: jaaaoooo di nađeš takve fotke,  predobro ti ide, svaka čast  :D ;D


evo i loga od jučer:
na FULL gasu je 53A, dakle load od sitnih 16C na 3.3Ah batku(koja je deklarirana na znatno više), zato i dođe hladna dole  :)

btw skužio sam pomalo kako se lete ti brzi modeli, ili full gas ili ništa, vidi se po logu isto.  plava linija.
jer na pola se sve više grije pošto se dosta struje baca...  na prvi pogled nema smisla, ali tako je, čitao sam i po rcgroupsima hrpu rasprava....
uostalom, brojke same govore, i temperature jasno.  :)

Upravo tako Tome nema tu između on je za brzinu i napravljen a ne za jedrenje. 8)

Kako moj prijatelj kaže same gas. :)

A  ovo da na fulu sve je optimalnije je poznata stvar meni je večina opreme izgarala
negdje na pola gasa ili na ubrzanjima pogotovo kad se igram s gasom.

lp lija

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #113
kad mora on po ručici gasa prčkat, to gurneš i ne diraš... :D

 

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #114
LOL, mogao bi se gas prebaciti na switch, ON/OFF, 
kako uostalome i lete pyloni na metanol? nema gasa, u biti nema ni klasičnog karburatora!  stalno je na full dok ne potroši gorivo i crkne

možda bi se mogao i modificirati regler da ili radi ili ne  :D  (softverski: firmware,  hardverski: za brushless pojma nemam, za brushed bi išlo itekako lakše  :D)

tko zna, profići možda imaju svoje trikove u rukavu, mi smo male bebe još u tome

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #115
sve čemo mi to skužit, ima vremena.
LOL, mogao bi se gas prebaciti na switch, ON/OFF, 


tko zna, profići možda imaju svoje trikove u rukavu, mi smo male bebe još u tome

znaš da imam na stanici onaj prekidač za gasit motor za heli, pa kad jako pada kiša vozim samo desnom rukom , gas je on/off a u lijevoj je kišobran :D



Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #116
 
On/Off prekidac je za curice !  :D

Pravi RC frajeri voze sve dok se ne isprazne baterije, i ne boje se nikakve struje:
 
 


Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #118
i onda dobiš naziv 'one minute man'   :D  ;D  :D




ovak možda i nabereš 2  8)

Odg: HET ME-163 Komet - prop jet

Reply #119
evo danas odradio još 4 leta(jer nosim po 4 batke), ukupno za sada 12 bez crasha, 
pa 13. mora biti sretan  :D

nije bilo preleta preko glave, to smo odradili prošli puta, gps bu posudio jed2i za mjerenje jednom prilikom,
već je savladano bacanje bez da model gubi na visini  8)   dorađeno slijetanje...
te je ujedno testiran i let bez motora,  preko 40 sec mu treba do tla.  nije glider ali ajde nije baš ni kamen  :)



ME 163 launching and landing