Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 524353 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #450
Pozdrav svim clanovima Flyfreak foruma... citajuci razne forume odlucio sam se za Flyfreak i nadam se da nisam pogrijesio...
Zovem se Antun i zivim u okolici Slav.Broda. Prije 3 godine nastradao sam na poslu i tako sam duze vrijeme na bolovanju pa sam se poceo zanimati za modelarstvo jer imam dosta vremena i odlucio sam se da poletim u nebo i to helikopterom ali uz vasu pomoc, naravno ako budete imali zelje i volje da mi pomognete jer sam cisti pocetnik... cak nikad ni stanicu nisam imao u rukama ali sam ipak vidio kako to iskusni letaci rade. A ko sam promasio temu oprostite mi jer jos proucavam i ovaj forum pa nisam siguran gdje ce i ova poruka odleprsati.. Sa malim zakasnjenjem  SRETNA NOVA GODINA...i to je to za prvi puta... pozdrav
Letim suncu pravo

Odg: predstavite se

Reply #451
Pozdrav Baća, nađemo se na Jelasu pa možda riješimo i tvoj problem ;)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: predstavite se

Reply #452
Antune,dobrodošao I Tebi sretni Blagdani...mislim da nisi pogriješio što si se registrirao na Fly Freak..odgovorno tvrdim da u državi nema bolji...Uostalom već Ti se javio kolega Anto a i još će njih iz oblasti ''ZAVRTLJOT''...to Ti je po Ruski helikopter...puno pozdrava iz Splita
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #453
Decki hvala vam na podrsci i pomoci...naravno i sto ste odmah regirali na moju poruku... Anto kad stigne oprema iz SAD-a naci cemo se na jelasu a do tada bih te zamolio da mi objasnis kako bi ja pokusao nesto na laptopu vijezbati..nekakav simulator... vidi sto bih ja trebao dobiti              Ispred garaze 2 camere
prije nego mi to stigne kako bi ja mogaouciti na nekom simulatoru... sto mi treba od opreme za let na laptopu...
Letim suncu pravo

Odg: predstavite se

Reply #454
Za početak pogledaj malo vaj topic http://www.flyfreak.net/simulatori/zakon-simulator-kabel/ , vjeruj mi da vrijedi svakog plaćenog $. Uz ovaj paketić ti treba samo još stanica s kojom misliš letiti modele

Za multirotore imaš Hucu i  Bangu, ja svoj tek trebam složiti.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: predstavite se

Reply #455
Pozdrav svima.. ja sam Dalibor iz Varazdina, te se nadam da cu uz Vas mnogo toga nauciti.. :D


Odg: predstavite se

Reply #456
Dobro došao kolega ;)

Odg: predstavite se

Reply #457
Dalibore,dobar Ti dolazak i ostanak na  na forumu.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #458
Ola ekipa!

Zovem se Tomislav i već davno sam pustio slinu na svijet daljinski upravljanih modela svega, s naglaskom na helikoptere, no nikada da zagazim u to igralište, da tako velim. No prije par tjedana sam u ruke dobio micro heli syma s107 i totalno poludio. Godinama igram Battlefield i najčešće krkan sa helićem pa sam upoznat sa načinom leta i kontrolama, a pogotovo što je raspored na kompu kao i na stanici Mode 2.

Tako zadnja dva tjedna učim nove riječi, orem internetom, učim o svemu vezano uz rc heliće, klase, razlike i sl. te žudim da nešto vozim. Pošto nisam saznao za ovaj forum do prije tjedan dana bio sam prisiljen slušat svoj unutarnji kompas :) te sam preko oglasnika kupio  helić esky big lama, zmrdan, kojeg sam u nekoliko navrata vozio ali je svaki puta došlo do padanja. Pošto sam neuk u svemu vezano za modele nisam znao kae pa sam par sati mrdao i mozgao, gledao i čitao te skužio da da postoji nešto što se zove GAIN te kako dovesti sablje u istu ravninu te da je bitno da helić mora biti na ravnom prilikom spajanja baterije, a još uvijek učim da se UVIJEK prvo pali stanica pa se tek onda spaja baterija na modelu :) Također sam skužio da mi se swash plate tare o outer shaft te usporava doljnji rotor kad kod se nagne više od recimo 70% od maksimalnog mogućeg nagiba. Sad pazim da ne mičem više od toga. :)
Brijem da sam znao kaj znam danas onda bi nabavio solo pro 100. Sugerirao mi je jedan dugogodišnji letač koji se trenutno zabavlja sa trexom 800 da si odmah zemem klasu 600, ali kad sam vidio cijenu i skužio kaj taj broj znači samo sam se nasmijao i počeo slagati u glavi 5ogodišnji plan. Će da vidimo.

Enivej, oduševio sam se vašim forumom i količinom pametnih i korisnih savjeta pa se evo javljam danas po prvi puta. Nadam se doć do razine da sam sposoban sam nekaj složiti i popraviti te želim da mi ovo postane hobi za ostatak života. Eto.

pozz

Tomo
Kad bi znao letjeti ne bi koristio modele

Odg: predstavite se

Reply #459
Tomislave,Dobar dan i dobro došao,javiti će se netko iz ''heli department'' ,pa stupi u kontakt,otiđi tamo gdje lete i naučiti ćeš toliko da '' nemreš'' vjerovati...samo polako ,helići su osjetljiva rabota.Veliki pozdrav.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #460
Lijep pozdrav svima :)

Nisam siguran da li sam se predstavio ili ne, pa eto, ako nisam, sad cu...

Zovem se Matija i letim sa zagijima..imam turnigy 9x i vec sam skrsio par zagija... :)

Odg: predstavite se

Reply #461
Matija ,dobrodošao,važno je letjeti....manje važno je sa čim.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #462
Pozdrav svima moj se je prijatelj vamo vec predstavio on je odustao od ovog hobija ali meni je to zanimljivo pa mi je dao savoju šifru za ovaj forum.Ali ja cu si napravit novi profil i to.Ja se zovem isto Matej i obožavam ovaj hobi jednostavno sam se zaljubio u njega kad sam se vozio u avionu i volio bi napravit nešta poput pitts s1 ili extra 300 i pozdrav do sljedeceg posta  :)

Odg: predstavite se

Reply #463
Matej ,živio...važno je da si počeo...možda bi trebao postati član nekog aerokluba....jer bi druženje sa istomišljenicima donijelo puno novih i korisnih informacija..... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #464
Hvala.Prije sam bio gledao kako oni lete a sad cu i ja krenuti moram si nabaviti stanicu i simulator to sam bio gledao na internetu a za to vrijeme cu si kupiti depron i probati nešta napraviti ja mislim da cu pitts s1.