Skip to main content

Topic: L-39 Albatros EDF (Read 16202 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #16
Evo još malo mutnih slika sa (Iron) Maidena...kad je fotograf bio mutan  8)






Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #17
odlican je!  jos samo da je zeleniji malo... ;D

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #18
MRAK  :P :P :P

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #19
Bojanje je pocelo, a boje su slijedece:
ubrusi teta violeta-bijela
traktorski prikljucak-plava
japan-crvena
hrvatska ekonomija-siva

Slike kad bude gotov  8)









Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #20
Čak i leti  8)

L-39 Albatros
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #21
Pa tebi to dobro ide  ;D
Enlight me!

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #22
like!

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #23
Stara tema, ali zato novi model.
Odlučio sam opet napraviti ovakav L-39, no ovaj puta malo manji, odnosno baš po nacrtu (ovaj prethodni je bio 120% i 64mm EDF) , dakle sa 55mm EDFom.
Stari L-39 je davno pokojni, od žuljanja i zamora materijala u letu su se krila sklopila. Sad visi na zidu kod kćerke u sobi.

No da ne bi sve bilo isto, ići će druge boje.
Osim boja, (idu božićni praznici) dobio je i malo lampica.
Krilo sam također malo promjenio, tj. nije standardna daska, već KFM2 profil, baš me zanima kako će se to ponašati u letu.

Da ne duljim, evo i pokoja sličica poluzavršenog modela.









Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #24
Završen i ovaj, za vikend prvi let  8)












Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #25
Prelijepo ste ga napravili!

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #26
Prošao i maiden i to po dosta jakom vjetru.
Leti kao po crti, nije ni prebrz ni prespor, taman za jednog lijepog jeta.
Baš sam zadovoljan sa stabilnošću i upravljivošću.
Evo malo mutnih slika :)



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #27
Pozdrav,
jako mi se svideo ovaj tvoj post, procitao sam post na rc groups-u i zeleo bih da napravim model u 1:1 verziji.
Zanima me sledece ako nije problem:
1. Da li si koristio dva servoa na elevatoru (na slikama vidim samo 1)?
2. Koja je baterija u ovoj manjoj verziji?
3. Koji je motor?
4. Posto ne mogu da nabavim izoflor, odlucio sam se za stirodur, pa me zanima da li on moze da se farba sa onim autolakom u spreju ili mora da bude neki eko lak u kombinaciji sa pigmntom?
Puno pozdrava,
:)

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #28
Pozdrav,
jako mi se svideo ovaj tvoj post, procitao sam post na rc groups-u i zeleo bih da napravim model u 1:1 verziji.
Zanima me sledece ako nije problem:
1. Da li si koristio dva servoa na elevatoru (na slikama vidim samo 1)?
2. Koja je baterija u ovoj manjoj verziji?
3. Koji je motor?
4. Posto ne mogu da nabavim izoflor, odlucio sam se za stirodur, pa me zanima da li on moze da se farba sa onim autolakom u spreju ili mora da bude neki eko lak u kombinaciji sa pigmntom?
Puno pozdrava,
:)

Pozdrav,
1. Ne , samo jedan, kako je i u planovima, taj što vidiš na slikama je rudder ili rep. Za elevator je ispod horizontalnog stabilizatora.
2. baterija 1800 do 2200 mAh 3S
3. EDF+motor:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6630
4. Teško da ćeš naći stirodur debljine 6mm, osim ako ti netko izreže, također, ne znam kako stirodur podnosi savijanja, izofloor zagrijem fenom za kosu pa se da savijati, a lak koji se koristi nije u spreju, već 2u1 na bazi vode. Onaj u spreju pojede stiropor (osim ako nije na bazi vode, ima ga koliko znam jedino u Bauhausu). Ja koristim ovaj lak za sve modele i spužveni valjak za nanošenje u 2 sloja:


Pokušaj pronaći Climapor, bolji je od izofloora, bijele boje, elastičniji je pa se da lako savijati bez pucanja jedino je malo skuplji (to je ono što stranci zovu depron).
Ja sam ga isto našao u Bauhausu u ZG i kupio cijelu kutiju prije kojih godinu i po, kod nas u Osijeku ga nigdje nema, i još mi ostalo par ploča.

E da, i svakako preporučam da se glavno krilo napravi kao KFM2. Autor nacrta je naknadno podebljavao krilo i učvršćivao s karbonom, ovako to nije potrebno. Koristio sam letvicu 10x5mm koju sam okomito urezao i ulijepio u krilo (prorezi su u obje površine i gornja i donja), tako da se ovaj drugi model ponaša puno mirnije i stabilnije od prvoga. I da se ne mučiš s onim šipkama za elerone kroz cijelu dužiu krila, kad je KFM2 krilo ipak 12mm debline, taman stanu dva 4.3 gramska serva u krila, samo razvučeš žice i mir. Onako je baš muka (tako sam prvi model radio).
Rep iliti rudder, nije potreban, nisam ga na prvom modelu imao, sad sam ga stavio čisto iz znatiželje, ali ga uopće nisam koristio u letovima. Stvarno nema potrebe.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #29
Hvala puno na odgovoru :)
Ja sam sinoc trazio EDF set i bas sam ovaj sto si preporucio i ja oznacio kao jedan od mogucih :)
Imam 4 baterije 2200mAh koje koristim za moje modele, a posebno za EDF Stinger.
Uzeo sam komad stirodura bas da vidim da li moze da se savija, i moze se vrlo lako savijati po onom receptu sa rcgroups-a.
Pretpostavljam kad kazes letvice koje si stavio za ojacanje krila, mislio si na drvene letvice?
I jos 2 pitanja, ako nije previse:
Da li si pravio dihedral na krilima i kako? Tamo na rcgroups-u mi bas nije najjasniji postupak koji je objasnjen.
Da li si pravio tunel od plasticne folije ili moze i bez toga? Od kog materijala je najbolje napraviti taj tunel?
Pozz!!! :)