Skip to main content

Topic: L-39 Albatros EDF (Read 16206 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #45
Odlično si ga napravio, vidim stavio si KFM2 krilo, bit će tako čvršči i stabilniji.
Nadam se da ćeš biti zadovoljan i s letom.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #46
Hvala puno, velika zahvalnost ide tebi jer sam prvo video tvoj model, a posle si mi svojim savetima mnoogo pomogao :)
Da li imas neki savet prilikom bacanja?
Pozz!! :)

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #47
Ma nema problema, tu smo svi za pomoć.
Za prvi let svakako neka ti ga netko baci, povedi nekoga, prijatelja, prijateljicu, komšinicu, ženu (može i tuđu)....
Bitno je samo da opališ gas do kraja i da ti ga netko baci skoro ravno, jako malo s nosom u vis i što jače.
Kad ga istrimaš u letu i malo se navikneš na njega i kako leti , onda ćeš ga moći i sam bacati.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #48
Sa stingerom sam navikao da ga bacam sam iz zaleta par koraka, tako da mi je to poznato, ali sigurno da bi bilo bolje da mi neko pomogne.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #49
Hvala puno, velika zahvalnost ide tebi jer sam prvo video tvoj model, a posle si mi svojim savetima mnoogo pomogao :)
Da li imas neki savet prilikom bacanja?
Pozz!! :)
nisi jedini,bez g.cok-a vjerovatno ja nebi nikad ni uniso u ovaj hobby :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #50
Drago mi je da je tako :)

 

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #51
Ovo je isto objavljeno na rcfly4um, tako da Vam kopiram :(

Pozdrav svima koji prate ovaj post :)
Danas je bio dva puta neuspesan prvi let :(
JEdnostavno, edf koji sam stavio nije imao dovoljno snage da uzleti, bez obzira sto sam otisao kuci i stavio mu stingerov 64 mm edf sistem. Bacim ga iz zaleta, i on jednostavno krene da propada i spustim ga lepo, bez ostecenja. Posle 7-8 startova ukupno, zakljucim da ovo nece da leti.
@tatabilik: Vasa sumnja se ostvarila sa samog pocetka :)
@Ak: poptuno opravdana sumnja oko svega sto ste napisali, tako da skidam kapu, ipak sam bio previse optimistican, a i u nedostatku adekvatnog instrumenta za merenje mase :)
Moj zakljucak je sledeci:
1. pogresan odabir materijala, jer je izgleda stirodur vece spec. gustine od izoflora od kog je @varadero pravio prvu verziju za 64mm, ili od klimapora od kog je varadero pravio 55mm verziju sa kfm profilom.
2. moguce je da nisam sa dobrom smirglom obradio pre farbanja (koristio sam 180), pa se zato mozda uvuklo dosta farbe u supljine
3. kada sam lepio velike delove, premazivao sam citave povrsine, tako da je i tu otislo dosta lepka (samim tim se povecala masa)
4. farbano je osnovnom belom bojom u 2 sloja, a kasnije kad sam izvlacio sare, sam popravljao sa belom bojom neke delove, tako da je i tu otislo dosta farbe.
5. koristio sam lepak moment za drvo, sto pocinje da se susi za 25 minuta, nisam siguran  da li je on gusci od standardnog...
6. farbu koju sam koristio je neka jupol za farbanje drveta, ne znam da li sam i tu pogresio

U svakom slucaju, ostali su mi svi delovi u funkciji, tako da cu pokusati da nabavim klimapor, ili izoflor (tu jos treba da vidim odnos specificnih gustina), tj. da li mogu da pocnem drugu verziju sa izoflorom ili klimaporom.
Eto toliko od mene, nazalost, nije uspelo, bas sam se razocarao, ali sta da radim, bice bolje i ne dam se ja lako :)
Ovo je i ujedno upozorenje da mozda ne bi trebalo da uradite ovo od stirodura ako ste vec poceli, tj. nije mi u cilju da jos neko prodje ovako.
Sve sugestije su pozeljne i dobrodosle.
Pozzz!!! :)


Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #53
Svježe fotke, upravo izašle iz komore:






















Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #54
jel albatros na zadnjoj slici bio kraj auta ili blize kameri? O.O
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #55
Prilikom slijetanja, bliže kameri  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: L-39 Albatros EDF

Reply #56
Prava opticka varka hh  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa