Skip to main content

Topic: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja (Read 32008 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #75
Priča o modelu P-47D Thunderbolt se nastavlja...
Tokom avgusta meseca, morao sam da vratim prijemnik bivšem vlasniku, Mirčetu. Ja sam se dosta mučio da uštekam sve servoe u sedmokanalni prijemnik, ali nisam uspeo. Pogotovo što nisam mogao nikako da napravim miksove kako treba. U modelu ima puno servoa, dosta stvari su povezane, pa Futaba 7C nije imao dovoljno potencijala da to odradi. Tu neću da kažem da sedmica ne valja, već nije dovoljno "jak" za ovakve modele...
Uzeo sam ja i mali dodatak Futaba MSA-10, ali ni sa njim nisam puno toga postigao...
Pre mesec dana mi se ukazala prilika da uzmem jednu Futaba T10CG. Nisam se puno oklevao, uzeo sam ga. Dobavljač mi je izašao u susret, i umesto prijemnika R6008, dobio sam R6014...
Pre neki dan mi se oslobodio radni sto, pa sam postavio P-47





Sve sam povezao po uputstvu, i posle po kojeg reversa, proradio je sve kako treba



Najsloženije je bilo namestiti, da kad pneumatika ispušta točkove, otvara i malu led lampu sa osvetljenje piste, a i pali led diode. Po mraku svakao se ne leti model, ali kad već zalazi sunce, diode lepo dolaze do izražaja. Po mraku to izgleda ovako







Još treba da se namesti ler, i model opet može da vine na nebo. Ali za taj momenat sad već moram sačekati proleće... Svakako, sa nestrpljenjem  :D

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #76
Gabore ovo s svjetlima super izgleda

Posto je tesko vozit po noci bar se mozes gustati u rulanju po pisti po noci
Svaka cast
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #77
Marjane dragi ...Gabor mi je osvježio cijelu ovu i iduću modelarsku godinu....Bravo ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #78
Odlican skala model cestitam. Na ovake modele nista ispod 8 kanalni prijemnik. Sto koristis 3 Y kabla? Pozdrav

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #79
Odlican skala model cestitam. Na ovake modele nista ispod 8 kanalni prijemnik. Sto koristis 3 Y kabla? Pozdrav

Hvala! Koristim Y kabel, pošto je bivši vlasnik tako povezao, a ja ne bih da ga rasturam  :) 

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #80
Pošto je sin pre za vožnju auta nego za letenje modela, poseduje dva "low cost" modela. On je sav sretan kad ih vozi, a to je i najvažnije



Pre nedelju, dve, do našeg hangara je stigao pvi malo ozbiljniji četvorotočkaš. Radi se o 1/10 Tamiya Vectra B Paulaner 4WD autu



Evo ih prvih krugova

http://www.youtube.com/watch?v=87RtGcnf7vc

Još se malo plaši od njega zbog brzine, ali često vežba i već mu bolje ide. Nekad i ja se dočepam daljinskog na koji krug  ;D

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #81
Pa, da malo osvežimo temu...
Krajem 2012 godine do radionice je stigao polunapravljen model Eagle2-Carl Goldberg.



Model je stajao više od 10 godina, pa sam ga detaljno pregledao, spojeve proverio, neke stvari ojačao. Model je predviđen za glow motor, ali po zahtevu vlasnika ja sa sam malo modifikovao nos modela i sad već može da se namontira i elektro motor. O detaljima možete čitati na mom blogu, na ovom linku:

http://gabor-rchobi.blogspot.com/2013/01/eagle-2-carl-goldberg.html

Model čeka elektroniku, nadam se da će mi vlasnik uskoro da pošalje, a posle sledi "maiden flight"




Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #82
Isto tokom zime poslato mi je model Graupner Quirli



Polovina trupa je falila, druga polovina je trebala da se popravi... O radovima možete pročitati na sredini teme sa ovog linka:

http://gabor-rchobi.blogspot.com/2012/04/usluzni-radovi-test-letovi.html

Evo kako sad izgleda model





Naravno, na svaki model kojeg radim uslužno nalepim i adresu mog bloga



"maiden flight" sam napravio na Čenejskom aerodromu. Sletanje nije za pohvalu, ali model ima jako male točkove, a trava je bila gusta  :D

http://www.youtube.com/watch?v=zc6KmpYGTTk


 

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #84
Poštovanje Gabore , IMPRESIVNO  8) 8)....Želim Ti svako dobro u godinama koje dolaze :) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #86
U radnoj poseti mi bili Dejan i Andraš. Razlog posete je bilo nameštanje dva modela, P-51 Mustang-a, F-14 Tomcat-a i dogovora oko modela Se-5a









He-he... Točkovi na Mustangu su strava!!! Naravno, samo privremeno su namontirani...



Model Se-5a ću ja završiti





Na kraju dana, kolegi Dejanu sam poklonio delimično odrađen Super Bandit, uz obavezu da tokom sezone kompletira model



Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #88
U subotu, 10.05.2014. održan je FLY4FUN 2014 na sportskom aerodromu "Cronos" pored Palićkog jezera, blizu Subotice...
Iako je bila prognoza dosta loša u vidu jakog vetra, u lepom broju smo se okupili



Detaljan izveštaj možete pročitati na mom blogu:

http://gabor-rchobi.blogspot.com/2014/01/sezona-2014.html#Fly4Fun2014