Skip to main content

Topic: flyfly mirage -jepe 8s (Read 4599 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flyfly mirage -jepe 8s


evo video leta miragea

u njemu je 90mm jepe turbina od oko 2kw, na 8s batki

šteta kaj se polijetanje nije vidjelo, ostao mi je i stativ i helmet nastavak za gopro doma....
ovo je bio "friško sijeno stativ mk II 3000" pa nije kadar na polijetanju neki

u letu se model ponaša super, može ga se sporo letit, al to nije zabavno naravno...
zvuk turbine je predobar, roll rate je suludo brz, reakcije na komande su precizne i brze
slijetanje je pri nekih 54kmh koliko se sjećam na gps logu i slijeće ko beba, na videu ga je malo sijeno zaustavilo :)

gps log sam malo nespretno uništio za svagda, ali bit će toga još 100%....po onom kaj sam vidio horizontalni prelet je bio od 200 do 220kmh čini mi se

evo video leta
FlyFly Mirage 2000 8s
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #1
Leti mrak,a ja mislio da je moj brz    ::)

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #2
odlično izgleda i leti!




Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #3
Sada sam mirniji kada vidim da je moj ljubimac u pravim rukama.  8)
 
Nego, kada si me nazvao, onako još pod dojmom mjerenja s gps-om, rekao si da je izmjerena brzina u horizontalnom letu 225 km/h, a da je ko od šale potegnuo preko 250 u jako blagom poniranju. Zadnji puta kada sam ga ja mjerio gps-om letio je 184 km/h. No, tada sam mu ugradio pregrade u trupu, tj. usmjerivače usisanog zraka koji sada preciznije i brže dovode zrak do turbine.
 
S malo balze došlo se do povećanja brzine od 41 km/h. To je nešto više od 20% što je jako puno.
 
Dobro ti njega prašiš. Kada se još više opustiš i kada se bolje upoznate bit će to prava adrenalinska uživancija. Vježbaj malo spori let pod što većim AOA i minimumom gasa - negdje na rubu stolinga. To je vrlo efektno za publiku, a njegova delta to odrađuje bez problema. Po jakom vjetru ćeš doslovce moći zajašiti vjetar i na kratko stajati na mjestu pod visokim AOA. Čuvaj ga, takav model ne nudi se često.  ;)
 
 
lp
 
Toni   

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #4
čuvam ga čuvam :)

a trebao si vidjet kad sam skužio da sam gps log poslao u vječna lovišta, popizdio sam, bila je brzina u jednom preletu 225kmh, dok su batke pune bile, kod ostalih od 200 do 220, na jednom manjem obrušavanju 252(njegova težina radi svoje).... jedva čekam da dođu batke sa himodela za njega s njima bi još finije trebao letat
neću još istraživat njegove granice, prvo da ga upoznam dobro

probat ću spori let sa što većim kutem napada, izgleda jako efektno
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #5
prva liga i pilot i model!   8)


samo u kakvim uvjetima letimo  :'(
pa to moraš nakon svakog leta dobro provjeriti da nije nekaj ostalo u usisu, da ne zezne turbinu....

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #6
thx tomo ;)

a čuj...kad izmisle leteći kombajn ili traktor onda ću si ga kupit, on će valjda sletit fino na ovo polje :)

počistio sam model kad sam došao doma, izvukao sve iz njega, pazim ga ko oko u glavi
idući put ću si pograbljat stazu, da maknem to sijeno , kad su već pokosili nasip konačno
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #7
evo još jedan video pripreme za let, ne obazirite se na frenda, bio je raspoložen :) sad ga je sram ziher :)

preparing mirage for launch
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #8
thx tomo ;)

a čuj...kad izmisle leteći kombajn ili traktor onda ću si ga kupit, on će valjda sletit fino na ovo polje :)



osim što izgleda kao kosilica i leti  :)  uz malo modifikacija i mogla bi i kositi dok taksira hahaha

Flying lawnmower



a uvijek možeš ponesti pivicu pa nagovoriti Majka, nije ni on loš za to(uz ostalo kaj sve zna jasno!)  :D

od 0:50

Domovinski Most, RC flying, planes and helicopters

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #9
samo mu moram kupit oštre sablje i to je to :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

 

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #10
svaka čast ovo je stvarno lijepo za vidjet i letenje i model....a bogami i launch control je odrađen a+




Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #12
Dobro je, to mi je terapija poslije gubitka moje FPV jedralke :'(

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #13
Bravo jed2i ovaj mirage stvarno ide ko lud a još kad dođu hi model batke 8)

Moram priznati toniju da je model upicanio samo tako 8) a i došao je u ruke pravog znalca tako da mirage se nema čeg bojati

lp lija

Odg: flyfly mirage -jepe 8s

Reply #14
Dobro je, to mi je terapija poslije gubitka moje FPV jedralke :'(

A lipi,ama jesi ulovija koju ribetinu,aaa?Pa na gradele?! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian