Skip to main content

Topic: Saab Draken 90mm EDF (Read 3365 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Saab Draken 90mm EDF

 
Hocete naruciti kineski Proedf.com kit ..  ?

Razmislite bar jedno sedam puta.
 
Nedavno sam narucio Proedf Saab Draken 90mm EDF kit, te kako ce uskoro godisnji mislio sam ga sastaviti nabrzaka u par dana dok cekam dijelove i materijal za Cyclonebirda.
 
Mozes mislit, brus i hladna figa ..  :'( 
 
Nakon natezanja sa uvoznom papirologijom, jucer sam napokon dobio kit na kucnu adresu.
Paket je stigao bez ostecenja, i sve je zapakirano vise nego dobro.
Predvecer sam ga raspakirao, te poceo vaditi sve van iz kutije.
Krila su od balze i presvucena folijom, lagana su i dobro izradena.
Eleroni su u stilu izrade krila, i sve u svemu su isto poprilicno ok.
Trup je zapakiran u najlon i kada sam ga izvadio iz njega .. iznenadenje !
I to poprilicno iznenadenje, u vrlo losem smislu ..
 
WTF .. ??   ???
 
Trup je doslovno hrpa smeća i uopce ne mogu shvatiti kako je netko i u najluđoj fantaziji mogao pretpostaviti da bi se tako nesto moglo naci na trzistu i da ima konj u HR da to kupi !   :'(
 
Do sada sam kupio poprilican broj svakakvih kitova, te vidio svasta, od dobrih do losih, onih koji opravdavaju svoju cijenu i onih koji ne, .. u vecini slucajeva ne.
 
Medutim ovaj Proedf kit je van konkurencije, odnosno pravi Jackpot.
 
Trup i vertikalni stabilizator su deformirani do te granice da su neupotrebljivi i nepopravljivi.
 
Izradeni su od poliestera, dosta su teski, jako mekani, izgledaju kao čokolada u najlon vrecici ostavljena na suncu.
 
Rebra unutar trupa jedva da se drže, jako su krhka i ne udovoljavaju svojoj svrsi.
 
Nosači krila su isto bezveze, odnosno to je samo mali komadic 10x20x50mm lose zaljepljene balze.
 
U nazivu firme Proedf ne postoji nista sta je Pro.
 
Razocaran sa svime sta se tice ovoga kita.
 
Ode u zrak 3 kile kuna, a uz to jos i problemi ..
 
 
Medutim, necu odustati od Saab Drakena, mozda jednog dana ipak slozim neki svoj trup od balze i bar iskoristim krila i EDF setup, ali to nije to, da sam htio balzu i muku onda uopce nebi uzeo kit, ionako bi sve slozio sam.
 
Hebes kit koji platis i sa kojim iz pocetka moras raditi model, samo si sam sebi nabijes probleme i kajlu ..  :(
 
 
Ispod su par slika, u zivo sve izgleda i djeluje cak par puta gore, ukoliko je i to moguce ..
 
 
.

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #1
Meni to izgleda kao da je paket stajao negdje na suncu, sve izdeformirano.
kad sam prvi put vidio slike mislio sam da je to neka loša kopija nekog speed čamca ;)


Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #2
I mene je asociralo na čamac  :)
Za tu lovu, šteta, žalosno  :-\
MAK Zapad

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #3
Nije od sunca, a i bilo je zapakirano u dvostruku kutiju, odnosno kutiju unutar kutije.
Stvar je u tome sto je materijal abnormalno loš, a i ostatak izrade je katastrofa.

Unutra su spojevi namazani sa puno ljepila koje ne drži, sve je preteško, onaj koji je to radio
nije znao sta radi, doslovno.  :(
 
Tako nesto se nikada nije smjelo pojaviti na trzistu, bez obzira na cijenu, jer ne vrijedi bas nista, nitko to nebi uzeo niti badava ..

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #4
Ništa, sjedni na live chat i prigovor za prigovor za prigovor, i daj im slike i prigovaraj opet i opet.
Ja sam dobio tak novi 250GT jer je imao neke rupe krivo izbušene. Trajalo je mjesec dana ali završilo uspješno.

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #5
Ma,kaj se sekiraš,uz malo jači motor sve to leti!!!Ako mogu kosilice i stolovi... ;D
Kad prođe sa 300 na sat,niš se to nebu vidjelo!

Jedino šteta love! :-[

Pozdrav!

Dražen-Krasny
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #6
gledam ,gledam i dalje gledam i nemrem vjerovati da takva loša roba prođe nekakvu kontrolu ,jedino je pitanje da li uopče postoji ikakva kontrola. Kristijan,sjedni im na kičmu  ,barem s i nekakvom kritikom.

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #7
nažalost nikakva kritika u ovom slučaju neće pomoći - Pro edf je tvrtka koja već dugo vremena ne odgovara na nikakve upite i pitanje je u kojem je statusu....postoji li više ili su na tržištu samo njezini ostatci...kiki šteta jer njihov F-22 i Mig 15 nisu loše prošli kod modelara....u početku su dosta obećavali ali ovaj je očito trula jabuka... :(
 
 
lp
 
Toni

Odg: Saab Draken 90mm EDF

Reply #8
Toni je u pravu, u ovom slucaju nikakva kritika ili prigovor nece pomoci, jer Proedf firma propada.
Vise ne odgovaraju na mailove, problema sa njima imaju i dosta ljudi preko cijelog svijeta, sto se vidi sa stranih foruma, tako da je sada sve vise manje uzaludno.
Nisam siguran dali bi mi uopce i bilo vise do natezanja, zivciranja i zezancije sa svime ispocetka ..

Lakse bi bilo sloziti model ispocetka, medutim dosta je to posla i muke ukoliko se hoce model sa stakloplasticnim trupom.
Uzima to dosta vremena i truda, a u konacnici kosta cak par puta vise nego kit model.
Medutim, bar na kraju ostane uporabljivi model, a ovako je ostala samo figa.
Da ne radim na Cyclonebirdu, mozda bi nesto iskemijao, a ovako nisam siguran dali da opet potrosim jos vremena na Saab Draken model.
Makar bi mozda se sve to dalo sloziti relativno brzo, a i ostalo mi je vec dosta materijala koji bi trebao ubrzo potrositi da ne propadne ..
Kako sam vec rekao, necu odustati od Drakena, sloziti cu ga sigurno jednog dana.
Imam doma jednu 1/72 maketu, pa cu vidjeti kasnije dali se moze nesto poceti mjeriti i crtati u CAD-u .. :)