Skip to main content

Topic: Helici - benzinci vs. nitro (Read 6535 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Helici - benzinci vs. nitro

Reply #15
Jučer sam u ravno 1 minutu upalio i poštelao O.S. nitro motor (i to ona jefinija verzija, LA) koji nije radio 6-7 godina. Ovo napominjem radi "znalaca" koji pričaju kako s nitro motorima imaš samo muke. Pa meni je veća muka čekati da se ohladi e-motor i ESC, stalno gledat na timer da ne ispraznim bateriju previše, pa punit te baterije doma, pa ih praznit u storage mode ako neću letit idućih 15 dana itd. + kaj treba imat skoro 10-ak baterija ak hoćeš cijeli dan bit na livadi.
Kaj se nitra tiče - natočim gorivo, zagrijem svjećicu, kresnem ga, malo poštelam iglu ak treba, dernem po gasu i letim 20+ minuta bez razmišljanja. Sletim, natočim opet i po plinu.
Elektro DEFINITIVNO ima svojih prednosti, pogotovo kod manjih modela, ne masti model, nema baš nikakvih štelanja (ništa drugo mi ne pada na pamet)
Dok nitro fino miriši, dimi, dere se i jednostavno je veći gušt (meni). Jedini nedostatak nitra (sve ovo govorim iz vlastite perspektive) je nedobavljivost trenutno u Hrvatskoj. Metanol i ulje nisu problem, ali je skoro nemoguće uvesti nitro.
Da imam lovu za njega, uzeo bih Trexa 700 Nitro ili Auroru bez sekunde razmišljanja

Kolega ,uz dužno poštovanje da li si ikada ODLETIO 20 min u komadu sa helikopterom ?
To ti netreba  :)

Naravno da nisam  :)

Kaj se tiče cijene, zato sam i napomenuo - da imam love, veliki nitro heli bi bio moj izbor. Elektro helići imaju super zvuk jer sablje lijepo "režu" zrak, dok elektro avioni po meni imaju baš retardiran zvuk
MAK Zapad

Odg: Helici - benzinci vs. nitro

Reply #16
ovisi koje sablje :)
što su kruče to se bolje čuje bez obzira na pogonsku grupu.

Odg: Helici - benzinci vs. nitro

Reply #17
Uf što su ovi elektraše žustri, ipak moram stat na njihovu stranu... Probo i nitro i benzin, i sljedeće kaj bum kupio bit će sigurno na struju..

Odg: Helici - benzinci vs. nitro

Reply #18
Moj savjet također elektro. Radi bez problema, ovo oko grijanja su gluposti - NEMA NIKAKVOG HLAĐENJA jer se i ne grije (previše). Neznam za trenutnu cijenu goriva ali je sigurno mnogostruko veća nego za struju. Sama kupovina kita u startu je mnogo jeftinija za elektro verziju. Tko kaže da se i elektro ne čuje - čuje se pogotovo ako malo potežeš, ako je baš netko nostalgičar neka si stavi  pojačalo sa generatorom nitro motora :) . Nitko nije spominjao vibracije na helikopteru koje smo mnogo manje na elektro verziji.
Prije 100 godina sam odustao od motornih modela samo zato što sam svaki put bio sav u ulju....
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.