Skip to main content

Topic: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?  (Read 4324 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Pozdrav!
Htio bih ugraditi 2,4 hack modul u mx16s. Po internetu i forumima svašta piše o tim modulima.
Malo sam zbunjen pa pitam ovdje na forumu:
Šta mislite koji je po vama najbolje uzeti?
Pozdrav!

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #1
FrSky je definitivno best buy opcija za module, pogotovo ova zadnja generacija sa telemtrijom

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #2
Evo i ja bih ti preporucio FrSky-a! Probao sam oba sistema i obican i sa telemetrijom - bez negativnih iskustava.....

pozzz


LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #3
FrSky.........
Robert

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #4
Koristim Frsky, zasad jako zadovoljan
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #5
Koristim Frsky, assan i futabu fasst, nemam problema niti sa jednim sustavom. Moja preporuka izbjegni spektrum. Ja sam imao problema a i vrijeme rebinda je dvije sekunde što je za model koji pada viječnost.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #6
Vrlo je teško dati točan odgovor, jer nemamo mogućnosti egzaktnog mjerenja instrumentima kako se ponaša koji od hack-modula/prijemnika. 
Jedini za nas mogući izvor podataka su iskustva sa livade i nekoliko range-test-ova plus ona baljezganja sa grupsa  (čast izuzecima, ali večina postova je niškoristi).

Moj zaključak baziram na ovim iskustvima:
-6 Corona modula (jedan mi je isporučen neispravan)
-13 Corona prijemnika (3 *8ch i10* 4 ch - jedan mi se defitivnoi ugasio u zraku nekidan nakon dvije godine provedene u Zagiju bez ikakve prethodne greške)
-4 frSky modula
-9 raznih FrSky prijemnika bez telemetrije
-2 godine korištenja 2,4 tehnologije, naročito na takmičenjima gdje relativno veliki broj uređaja radi paralelno pa je ta gužva zanimljiva za provjeru..

..i što sam zaključio ?

-Assan je dobar za izbjegavanje, vidio nekoliko potpunih otkaza koje nismo mogli objasniti

-Corona: apsolutni rekorder range-testiranje, vidi ovaj moj topic:
   http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/5-9-km-na-2-4-ghz/msg15401/#msg15401
   osim toga mislim da je i kontrola kvalitete kod Corone sumnjiva, nakon 2 godine korištenja jedini otkaz kod mene i juniora     je    bio kako sam i naveo gore..

-FrSky, oko godinu dana korištenja bez problema, jednostavno bindanje i pouzdan failsafe, izmjerio sam instrumentom da  zaista ima rezoluciju veću od 1000,  (deklarirano 3072), valjda jedino FASST ima bolju


Od ostalih sustava (koji ne nude diy-modul) vidio sam da Futaba FASST radi bez ijednog meni poznatog otkaza kao i MPX M-Link. 
Spektrum je skoro pa rekorder raznih otkaza koje sam imao prilike vidjeti ili čuti od kolega koji su imali probleme, no istovremeno je najkorišteniji sustav, pa je teško reči istinu. Hitec AFHSS - nikada se nitko nije potužio na grešku.

Zaključak , ispada da FrSky ima izvjesne prednosti, uz jednu napomenu: HW je gotovo identičan sa Coronom, čak sam našao da su im telefonski brojevi i sjedište gotovo isti, pa ispada da je jedina razlika u SW (što je i za očekivati jer se radi o različitim slućajevima).

Na kraju morati ćeš se sam odlučiti i sve dobro testirati prije prvog leta.

Damir


Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #7
ja bi isto presao na 2,4.
znaci frsky? telemetrija me ne zanima. vidio sam da se pisalo o stupnjevitom gibanju serva sa frsky modulom, a to mi ne odgovara radi mog nacina letenja i modela koje letim...

pisalo se jos da neki prijemnici ne rade s pojedinim modulom pa ako tko zna koji prijemnik da uzmem i dali da uzimam modul s telemetrijom ili bez?

kako je uopce zamisljena ta telemetrija posto ne vidim na ponudi nikakve dodatne module koji bi cinili sustav za telemetriju? od telemetrije bi me zanimala razina goriva u rezervoaru brzina i eventualno visina. kako bi se to izvelo?
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #9
Hvala svima na odgovorima!
Niš, kako je napisao Diogen probaš sam odlučiti pa se uvjeriš.
Probat ću frysky pa vidit kako to "fercera"!
Hm, za obični frysky trenutno imaju samo 4 kanalni prijemnik...nema druge...
Pozdrav svim modelarima!

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #10
ma ima prijemnika nebi ih krava pojela ;)

Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #11
 :)
Zaboravio napisati na HobbyKingu trenutno za obični frysky samo 4 kanalni prijemnik.
Za depronce sasvim ok.


Odg: Koji hack modul uzeti, assan, frysky ili corona?

Reply #13
Eee treba se snać u šumi net trgovina.
Hvala na linku.