Skip to main content

Topic: Aurora 9 (Read 5191 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Aurora 9

Pozdrav! imam problem sa ovom stanicom,punio sam njezinu bateriju i kada sam je ukljucivao nazad slucajno sam okrenuo polaritet baterije i iz nje se pocelo dimiti (iz stanice) !  :-X vise nece da se upali a kada prikljucim bateriju na pravi polaritet ona se grije.Koliko kosta ovakav popravak i gdje se moze popraviti?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Aurora 9

Reply #1
Pozdrav! imam problem sa ovom stanicom,punio sam njezinu bateriju i kada sam je ukljucivao nazad slucajno sam okrenuo polaritet baterije i iz nje se pocelo dimiti (iz stanice) !  :-X vise nece da se upali a kada prikljucim bateriju na pravi polaritet ona se grije.Koliko kosta ovakav popravak i gdje se moze popraviti?
krasno, kosta dosta jer ako se grije nemoj vise ustekavati, spaljeni su regulatori napona pa bi moglo dobiti jos toga po nosu, mozda ako imas srece nije spaljen procesor, jel ju mozes otvoriti i slikati mi mrezni dio detaljno?

Odg: Aurora 9

Reply #2
vidi

Hitec Aurora 9 reversed polarity damage
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1164104#post13908079

citat
I burnt my too, but I have not replaced the burn capacitor yet. I just unshorted it by lifting the metal plate, and it works but I'll replace it as soon as the festivities pass and I have some time. I contacted hitec and the here is what they told me.

Tantalum capacitor (16V, 47uF, 20%)

imas slicno i za Turnigy 9x ( cesto spoje naopako).

Odg: Aurora 9

Reply #3
preduhitren od srepfler-a, ponavljam link  ;)

evo identične situacije:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1164104


pogledaj ako je i na tvojoj tako......   ako je onda ti treba samo Tantalum capacitor (16V, 47uF, 20%)

naravno ako nije spaljeno još nekaj drugo

a postoji opcija da pošalješ stanicu na servis, kak je napisal i neko na linku koji sam ti poslal da je napravil..... 
možda bolje izdvojiti koju kunu i biti siguran nego popušiti stanicu.....


evo i preporuka za kraj... ako bi se htel upuštati u popravak stanice a nisi siguran (iz bilo kojeg razloga) bolje nemoj....
isto tak nemoj ni davati drugima po forumu da se upuštaju u takve stvari... čisto moj savjet......
rađe potraži nekog ko ima opremu, znanje i po mogućnosti servisira slične stvari, uputiš ga na problem, veliš kaj znaš, na kaj sumnjaš(kondenzator) izdvojiš malo para i
nadaš se da nije zgorelo ništ bitnog....

Odg: Aurora 9

Reply #4
Uf, čisto predostrožnosti radi, mislim da neću ni stavljati LiPo unutra baš radi ovoga... Uvijek se lako dogodi greška, a baterija koja dolazi s njom je po meni čisto dovoljna, stvarno dugo drži. Samo ju ostaviš unutra i puniš s orig. punjačem..
MAK Zapad

Odg: Aurora 9

Reply #5
pa nije problem staviti lipo nutra....
ja imam lipo na koji sa nalemil konektor od orginal baterije i kod spajanja nema straha od krivog polariteta jer konektor naopak nejde nutra ni pod razno...

Odg: Aurora 9

Reply #6
I just unshorted it by lifting the metal plate, and it works...Dali bi mogao i ja ovo napraviti dok ne nađem  Tantalum capacitor (16V, 47uF, 20%)??



Uploaded with ImageShack.us

Odg: Aurora 9

Reply #7
rađe potraži nekog ko ima opremu, znanje i po mogućnosti servisira slične stvari, uputiš ga na problem, veliš kaj znaš, na kaj sumnjaš(kondenzator) izdvojiš malo para i
nadaš se da nije zgorelo ništ bitnog....

Potpuno se slazem, vidjao sam dobre servisere koji kuze cim vide oznake i poprave monitore, radio cd, mobitele i sl koje su drugi otpisali ( bijeli dim).
Pre skupa je Aurora da se nepotrebno riskira.

Odg: Aurora 9

Reply #8
Meni dolazi baterija za Turnigy 9x i citajuci po forumima otkrivam da na vecini baterija je krivi konektor,
neke  baterije greskom imaju polaritet naopako, mnogi odgovaraju na discassion da stima moze a nije istina,
neki utaknu servo plug jer je srednja plus, neki 2 pinski u 3 pinski ali ako krivo ode, i onda citam sta kada krivo spoje...

Provjerit cu prvo voltmetrom jel stima plus, a poslije prebaciti od baterijskog stalka ako treba.

Onda za punjive AA, malo su deblje i ne mogu zatvoriti poklopac, na kraju sam stavio obicne da izdrzi dok ne dodje nova.

Odg: Aurora 9

Reply #9
Moj stari je za Turnigy 9x naručio ovu:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7346

i prelemio konektor (može se koristiti i Futabin, ali nije baš najzgodnije jer je malo predugačak pa bi se kabel mogao precvikati), btw s originalnim ne možeš okrenuti polaritet.

Ja imam ovo za Auroru:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8933

ali mislim da će u prodaju jer mi stvarno nije potrebna, originalna baterija traje stvarno dugo.
MAK Zapad



Odg: Aurora 9

Reply #12
pa ako je samo kondenzator prasnuo imas srece ali u takvim situacijama puca vise toga, prvenstveno regulatori napona koji su poslije tog kondenzatora na istim linijama, izvadi ga van pa ces vidjet oce li radit

Odg: Aurora 9

Reply #13
Evo davor izvadio sam kondenzator i stanica se pali ali nemam sliku na ekranu...(cuje se beep i svijetli power lampica),dali ovo znaci da je samo kondenzator ili?


Uploaded with ImageShack.us

Odg: Aurora 9

Reply #14
moja dx7 ima osigurac (kojeg sam 2 puta uspio spalit,promjenio osigurac i radi ko nova)
nije valjda da ta famozna aurora nema nesto sl.