Skip to main content

Topic: molim pomoć (Read 3512 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

molim pomoć

kupio sam bateriju turnigy 3000mah 3s, voltaža je bila 12.56v, kad sam ju ispraznio i ponovo punio punjač mi je stao na 10.56v, da li je to u redu ili ne. Punjač je hobby king-ov ima b6.

Odg: molim pomoć

Reply #1
Da nisi stavio na storage?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: molim pomoć

Reply #2
Možda, a jel ju ne bi trebao moci poslije storagea nadopuniti u balance modu ili ju moram prvo isprazniti, u svim modovima mi pise input vol err.

Odg: molim pomoć

Reply #3
kad se baterija previše isprazni i meni tako piše , rješavam to tako da ju nakratko punim kao NiMh bateriju (izbornik na punjaču) i nakon toga se normalno puni kao LIPO

Odg: molim pomoć

Reply #4
Jedna ćelija mi je 3.7v druga i treća 3.5v

Odg: molim pomoć

Reply #5
u svim modovima mi pise input vol err.
Sa ćime napajaš punjač (koliki je uklazni napon i koliki je napon u momentu opterećenja punjenjem ? ), ta poruka je moguća ako ulazni napon nije OK.   I LiPO bateriju ne treba prazniti na punjaču da bi se mogla (dobro) napuniti, to važi samo za NiMH i NiCd.

Damir

Odg: molim pomoć

Reply #6
Ulazni napon mi je 12v, kupio sam ispravljac od 1.5 do 12 v. Može li biti do tog ulaznog napona?

Odg: molim pomoć

Reply #7
Ulazni napon mi je 12v, kupio sam ispravljac od 1.5 do 12 v. Može li biti do tog ulaznog napona?
Moglo bi biti, a koliku struju (ampera) može dati taj izvor napona i da li je DC (istosmjerna struja) , možda da nabaciš neku sliku što piše na njemu?
Damir

 

Odg: molim pomoć

Reply #8
1000mA max.

Odg: molim pomoć

Reply #9
1000mA max.
A to je 1 A, gotovo sam siguran da je problerm u izvoru napajanja punjača: kada povučeš neku struju puinjenja, recimo do 1 A, napon izvora padne i ponjač ti javi onu grešku. Probaj sa drugim , provjerenim napajanjem, te male kockice-adapteri nisu za ovakve primjene.
Damik

Odg: molim pomoć

Reply #10
Moze i s tim puniti, stavi na balansno punjenje i struju na 0,8A maksimalno. Jedino ti je vrijeme takvog punjenja premo 3 sata. Definitivno nabavi neki dobar adapter da mozes staviti i vecu struju punjenja, on nekih laptopa pase savrseno.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: molim pomoć

Reply #11
Hvala dečki na korisnim informacijama, probat ću.

Odg: molim pomoć

Reply #12
Evo upravo sam stavio na 0.8A i puni bez greške. Hvala još jednom.


Odg: molim pomoć

Reply #14
imam punjač za laptop ali 18.5 v, a punjač mi prima od 11-18v.