Skip to main content

Topic: Kako radi (Read 1888 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako radi

Na stanici spektrum dx6i imam kanale 5 i 6 na prekidac On-Off.Na kom principu radi prekidac sa tri položaja na stanicama koje imaju tu mogucnost.

Odg: Kako radi

Reply #1
On - off - on
Ili kako god ga isprogramiras :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Kako radi

Reply #2
ON1 - OFF - ON2

FUNKCIJA1 - FUNKCIJA2 - FUNKCIJA3 ( kako je i Wesp napisao funkcije možeš programirati )

Primjer:    Flaps 0% - Flaps 20% - Flaps 40%

Odg: Kako radi

Reply #3
Znaci za gsp bi bilo
gsp-off
gsp hold-50%
gsp home-100%
ili za to na stanicama postoji poseban prekidac

Odg: Kako radi

Reply #4
Znaci za gsp bi bilo
gsp-off
gsp hold-50%
gsp home-100%
ili za to na stanicama postoji poseban prekidac
da tako bi trebalo biti, samo isprogramiras u stanici tako prekidac i identicno podesis na kontroli za GPS

Odg: Kako radi

Reply #5
Usput da li kotačić na stanicama ima sličnu funkciju, tj da li u se može dodjeliti bilo koja funkcija?
Na helićim sam skužio da može se modificirati pitch.
Da li se može isto tako jednostavno napraviti da se njime kontroliraju flapsovi?
Jel potreban neki miks uključiti?

Odg: Kako radi

Reply #6
Kako koja stanica, na novijim mid-level stanica možeš dodijeliti bilo koji kanal na bilo koji prekidač, recimo te "volume-knobove" možeš koristiti npr. za fino podešavanje žiroa, pitch (kako si napisao) itd.
Za 7C se ne sjećam, ne znam da li sam pokušavao to napraviti, ali mislim da možeš dodijeliti taj knob na neki kanal i tako kontrolirati flapsove.
Ja sam tako bio složio na maloj HK Cessni (i HK6DF stanici) i dosta je nezgodno jer ne znaš "gdje si" i nezgodno je prstima tražiti knob. Po meni su za flapse najbolji 3-way switchevi ili eventualno slideri sa stražnje strane, no kako kome paše  :)
Mix ti je potreban ako koristiš 2 serva, tj. ako svaki flap ima svoj servo i ako ne koristiš Y-kabel
MAK Zapad