Skip to main content

Topic: Pinkfire - air combat model (Read 4842 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Pinkfire - air combat model

Kako u naslovu piše, radi se o malom air combat modelu, napravljenog od stirodura



Model nije za početnike, ali ako neko ima malo iskustva, ovaj model će mu pružiti jako puno ludih trenutaka u vazduhu...



U početku sam koristio traku iz VHS kasete, ali prilično je težak za model od 390g.



Više o modelu možete pročitati ovde:
http://gabor-rchobidrugaljubavmogivota.blogspot.com/2011/10/pinkfire.html

Video o prvom, test letu modela:

Pinkfire test-2011.06.16..wmv

Pošto više nas poseduje ovakav, ili sličan model, prošlog vikenda smo napravili jedan mali air combat druženje. Detalji uskoro...

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #1
...da da...zanimljivo...nego kolko te modeli izaso...jel salje za Hrvatsku...jel model kompletno izrezan... 8)
Turnigy 9X

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #2
...da da...zanimljivo...nego kolko te modeli izaso...jel salje za Hrvatsku...jel model kompletno izrezan... 8)

Ne znam, to bi trebalo njega da pitaš, mada pričao je da neće još da ih prodaje. Možda kasnije.



Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #5
...da da...zanimljivo...nego kolko te modeli izaso...jel salje za Hrvatsku...jel model kompletno izrezan... 8)

Ne znam, to bi trebalo njega da pitaš, mada pričao je da neće još da ih prodaje. Možda kasnije.

steta...kad ga vec nece da proda...bilo bi ljepo da mi pokloni takav jedan paket( vidim da je ljepo upakirano) :P...pa da ovdje reklamiram u slavoniji ..
pozdrav iz Osijeka...

Turnigy 9X

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #6
...da da...zanimljivo...nego kolko te modeli izaso...jel salje za Hrvatsku...jel model kompletno izrezan... 8)

Ne znam, to bi trebalo njega da pitaš, mada pričao je da neće još da ih prodaje. Možda kasnije.

steta...kad ga vec nece da proda...bilo bi ljepo da mi pokloni takav jedan paket( vidim da je ljepo upakirano) :P...pa da ovdje reklamiram u slavoniji ..
pozdrav iz Osijeka...

Sad sam se setio, jedan lik je prodavao sličan model. Mislim da je bio oko 70 eur, kompletan. Znači staviš prijemnik, bateriju i pravac na nebo...

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #7
...da da...zanimljivo...nego kolko te modeli izaso...jel salje za Hrvatsku...jel model kompletno izrezan... 8)

Ne znam, to bi trebalo njega da pitaš, mada pričao je da neće još da ih prodaje. Možda kasnije.

steta...kad ga vec nece da proda...bilo bi ljepo da mi pokloni takav jedan paket( vidim da je ljepo upakirano) :P...pa da ovdje reklamiram u slavoniji ..
pozdrav iz Osijeka...

Sad sam se setio, jedan lik je prodavao sličan model. Mislim da je bio oko 70 eur, kompletan. Znači staviš prijemnik, bateriju i pravac na nebo...



a uu. ???..kod nas...za te pare kupis...2 modela iz trgovine. ;)..(prijatelj ga ima vrlo zahvalan model)

http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Messerschmitt-Me-109-KIT.html
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/P-51-MUSTANG-KIT.html
Turnigy 9X

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #8
...da da...zanimljivo...nego kolko te modeli izaso...jel salje za Hrvatsku...jel model kompletno izrezan... 8)

Ne znam, to bi trebalo njega da pitaš, mada pričao je da neće još da ih prodaje. Možda kasnije.

steta...kad ga vec nece da proda...bilo bi ljepo da mi pokloni takav jedan paket( vidim da je ljepo upakirano) :P...pa da ovdje reklamiram u slavoniji ..
pozdrav iz Osijeka...

Sad sam se setio, jedan lik je prodavao sličan model. Mislim da je bio oko 70 eur, kompletan. Znači staviš prijemnik, bateriju i pravac na nebo...



a uu. ???..kod nas...za te pare kupis...2 modela iz trgovine. ;)..(prijatelj ga ima vrlo zahvalan model)

http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Messerschmitt-Me-109-KIT.html
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/P-51-MUSTANG-KIT.html

Ti si pitao za prodaju, ja sam ti poslao link. E sad kome, koliko vredi... A to jeste činjenica, da za te novce može da se nađe model... Al ajd' da ne idemo u off topic!

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #9
...uredu...nego mi reci kako se model ponasa na vjetru...umjerenom...i kako se ponasa pri niski letovima..naglom zaokretu...
volim nisko krilce al nikako da potrefim model...napravio sam P-40...ali mi leti ukoso...i previse je zivcan na komandama...
Turnigy 9X

Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #10
...uredu...nego mi reci kako se model ponasa na vjetru...umjerenom...i kako se ponasa pri niski letovima..naglom zaokretu...
volim nisko krilce al nikako da potrefim model...napravio sam P-40...ali mi leti ukoso...i previse je zivcan na komandama...

Kako sam već pisao, model nije za pilote početnike. Koliko da bude živahan, vrlo lako možeš da koriguješ sa otklonima i sa expo na stanici. U najvećem vetru sam ga leteo samo jednom, onda smo izmerili 6-7 m/s jačinu vetra. Mogu ti reći da se lepo ponašao, i onda je bio poslušan. Treba paziti i na ugao motora. Kod mene na 60-65% gasa možeš pustiti palice, model nastavi pravo da leti. Normalno, kad je vreme bez vetra. Često ga letim nisko, pogotovo pri kombatovanju kad treba da pobegnem. Tako sam ga i raspizdio prošlog vikenda. Ali kako vidiš, lako se popravlja, i ako si imalo vešt, neće se ni primetiti gde je krpljen....
Što se tvog P-40 tiče, proveri uglove krila, i CG...



Odg: Pinkfire - air combat model

Reply #13
Juče sam kompletirao još jedan Pinkfire model



Ovaj model je dobio motor Turnigy SK2822-1200KV, ESC 18A, 3x HK 9g. servo, baterija 3S 1000mAh, propeler Slow Fly 8x6 ili 9x4.7
Proverio sam brojke, sa oba propelera snaga motora je oko 105-110W, dok ne vuče više od 10-12A



Što se tiče CG-a, ovaj put sam morao dodati 3 šrafa na kraj trupa



Na kraju sam izmerio model. Što se tiče poletne težine modela, zadovoljan sam



Danas ujutro model je preleteo u drugi hangar