Skip to main content

Topic: hakiranje futaba fx14 (Read 2018 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hakiranje futaba fx14

hakirao bi gore navedenu stanicu pa me zanima ima li tko kakvu shemu jer je ja na netu nemrem najti
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: hakiranje futaba fx14

Reply #1
Imam istu stanicu i ja gledam neki DIY modul na 2,4 Ghz. Našao sam kak je lik haknuo FX18 koja je jako slična (radio dio barem), čekam da naručim sa HK DIY modul i prijemnik pa krenem. Kolko sam skužio imaš 3 žice sa spojiti, napajanje i signal. Kod naše stanice se spoji napajanje direktno na radio dio, a signal tam di ide žičica na antenu. Jedino gruntam kak spojiti neki prekidač da palimi gasim 2,4 jer imam dosta prijemnnika na 35MHz pa da koristim i jedno i drugo.

Odg: hakiranje futaba fx14

Reply #2
hakirao sam do sada nekoliko stanica ali kod ove je dosta toga na tiskanoj pločici ( modul , campac i utičnice za svićeve) pa se neda jednostavno odvojiti ( izolirati) modul od ostatka. Mislim da griješiš ( bez uvrede, to je samo moje mišljenje, neka me iskusniji u tome slobodno isprave) jer nigdje nisam našao da se pulsni kontakt (signal) spaja na antenski izlaz nego na utičnicu za simulator). Radi se o tome da nije problem staviti 2,4 modul, žica na bateriju, žica na nulu i impuls na 2,5 utičnicu, ali bitno mi je kako isključiti mhz modul da istovremeno emitira, a da ne odlemljujem razne komponente. Čak ni vađenje kristala ne riješava problem do kraja.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: hakiranje futaba fx14

Reply #3
Ne znam kak je kod tebe al meni napajnje RF modula ide preko crvene  icrne žice koje idu sa glavne ploče (ispod baterije), moja pretpostavka je kad na toj žici (+) napraviš prekid na radi RF dio. Jedina caka da onda nema ni signala na trener konektoru. Meni je trener port zalemljen na isti vod na pločici s kojeg ide kabel na antenu, tak da malo razmišljam kak sve uglazbiti da radi i 2,4 GHz i 35MHz. Budem probao poslikati.

Odg: hakiranje futaba fx14

Reply #4
Pardon kolega sad sam malo bolje pogledal, jedan spoj sa 2,5 jack-a ide na prekidač trener-student, moram pogledati sutra na poslu sa osciloskopom kaj se događa, pa javim. Drži fige da je to PPM signal.

Odg: hakiranje futaba fx14

Reply #5
Našao sve kaj treba, pošaljem na mail  8) . U biti vrlo jednostavno onome tko zna bar malo elektronike. Nakon prerade radi u oba spektra, i 2,4GHz i 35MHz, pale se i gase kako zatreba tako da se mogu koristiti stari prijemnici na 35Mhz ;D .

Odg: hakiranje futaba fx14

Reply #6
haknuo , ali je sada stvar samo na 2,4, nije mi se dalo kemijati, stvar jednostavna jako, Tomi thx, puno si pomogao.
Karlo. 098-711-540, Sisak