Skip to main content

Topic: izaso GoPro2  (Read 14298 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: izaso GoPro2

Reply #2
baš gledam....

fotić poboljšan sa 5MP na 11MP,
 ima opciju odabira kuta snimanja 170, 127 i 90 stupnjeva
i mini HDMI port

ostalo je sve identično ko i na staroj, makar nabrajali brži procesor, prozirniju leću i ostalo  ;)

ovo poboljšanje sa 5MP na 11MP mislim da ne igra neku ulogu, jer gopro nije baš zamišljena ko fotić, no ne škodi....

dok ova opcija sa promjenjivim kutem mi zgleda jako interesantna... i zanima me kak to zaprav radi, dal se gubi kaj na kvaliteti snimke između 90 i 170 stupnjeva.....
ne mogu najti niti jedan video sa tom novom gopro, izgleda da je jako friška  :) , baš me zanima slika, da nebi ispalo da je 90 stupnjeva isto ko 170 samo kamera softverski smanji(odreže) sliku pa se gubi na kvaliteti.....   jer malo mi je čudno da je moguće napraviti tak drastične promjene kuta sa istom lećom.....
ak se neko kuži u leće, nek me ispravi... ja samo nagađam i nadam se da sam u krivu jer ideja o promjenjivom kutu po želji je ono kaj gopro čini kamerom bez mana  :)

ako neko najde video, nek okači, jako me zanima.....

Odg: izaso GoPro2

Reply #3
evo video ... ima ga u onom drugom linku sta sam dao gore
A bit of fun with the new GoPro 2 HD


edit:
neznam ni ja kak radi ta opcija za manji kut?! Mogu ce da tada koristi  samo dio senzora?!
Slicno ko dslr fotici kada slikaju omjer je 4:3 ... i koriste cijeli senzor ... a kada snimaju video ... omjer
je 16:9 ... i koriste dio tog senzora!? Vjerojatno i GoPro radi na slicnom principu?!

Odg: izaso GoPro2

Reply #4
dex, ma leća je ista,
to je igra sa senzorom. inače bi leće morale biti pomične(zoom i to, a gopro nema nijedan pomični dio)

kada snimaš široki kut, koristi cijeli čip.
a kada želiš uski, onda samo sredinu.


na staroj je isto tako radilo.

čip je imao 1080p rezu samo u sredini,
a prema rubovima manju, onu 720p.  zato nije mogao snimati 1080p sa 170° FOV


na staroj ugrubo ovak idu senzori A A A A A ABABABABABA A A A A A A   (ljudsko oko također tako radi)

i onda je fullHD snimao sa sredinom(ABABAB), uski kut,  a za 720p samo uzimao ove A, koji su lovili veći kadar

na ovoj su tu kako si isam primjetio podigli rezoluciju senzora(to se vidi po fotkama 11 vs 5MP)
pa su se mogli poigrati i s više kombinacija modova snimanja...  :)


Odg: izaso GoPro2

Reply #5
@ BuBizgb

vidi stvarno, nisam primjetil taj link  :)

no, opet, snimano je samo sa max kutem od 170 ak se ne varam, a i ubrzano je previše da bi se vidla neka kvaliteta....

ono na kraju bacanje slowmotion je fora, sam šteta kaj 120fps-a ide u minimalnoj rezoluciji, pa super slow motion ispada u jako lošoj rezoluciji.....
jedva čekam usporedbu kuteva kod istog kadra  :P



@ Tomislav_ZG

aha, kužim....


znaći samo su promjenili čip sa 5 na 11MP-a i samim time omogućili igru kuta snimanja jer je čip mnogo veći od starog i dovoljno je korištenje samo dijela čipa za istu rezoluciju da se drastično promjeni kut......

znači kvaliteta slike mora biti ista kao i na staroj, a kut je stvarno prepušten izboru korisnika... u kratko, ak sam polovil  :)




Odg: izaso GoPro2

Reply #7
pa koliko vidim doradili su je dosta, cak ima i poboljsanje u mracnim uvjetima, leca je sitnicu drugacija, ova WiFi opcija je ok, mozda bi cak isao i neki FPV stream kratkog dometa na mobitel, treba isprobati

Odg: izaso GoPro2

Reply #8
GoPro 2 dolazi u dućan DropIN u Rijeci za 2 tjedna, cijena 200-300 kn veća u odnosu na staru, što bi značilo za keš bez PDV-a cca 2000kn.  ;D


Odg: izaso GoPro2

Reply #10
video im je stvarno strava, jako dobar promo.......

šteta kaj to nije sirovi snimak sa kamere  :(
puno korekcije boje.....
tip skače sa litice na 3:16, vidi se svaka kap vode, kadar traje 10 sekundi, super, super slow motion i slika je wow.....

jako pažljivo birani kadrovi za usporenu snimku, tak da nema puno promjene pozadine, samo mali dio slike dok je kamera na stalku..... iskorišteni svi mogući trikovi da se sakriju "nedostaci"
no sve u svemu slika je stvarno savršena.......

Odg: izaso GoPro2

Reply #11
promo im je stvarno strava, predobro složen
treba pričekat sirovu snimku s kamere da se vidi stvarna kvaliteta snimke
mene najviše nteresira snimak u sumrak recimo, kak će novi procesor rješavat šum na videu....

e da i lijepa novost je staklena leća na kameri, to se malo teže zagrebe od one plastične na prošloj verziji gopro
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000



Odg: izaso GoPro2

Reply #14
u nekim situacijama je prvi gopro bolji a  nekim lošiji... evo kod mene hero 2 gubi velik rejting jer nema (ili je vrlo mali) lens flare effect kad se gleda u sunce.. pogledao sam preko 20 usporedbi na vimeo i youtube i došao do zakljucka da cu si nabavit jedinicu umjesto dvojke, a taj fov o kojem stalno brujite, slika sa vecim kutem je nerealna i neugodna za pregled, naručito kad se snimaju bliski objekti...