Skip to main content

Topic: Wii X-Copter project by TalaxY  (Read 29679 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #105
*** Evo napokom sam spojio sve i upalio stroj da vrti kako spada, sad je spojeno sa propseverima pa cu pric na spinere. e al imam problem.. na ovoj slici se to nevidi jer nemam taku sliku al sam obilježio.. ovak različito mi prikaziva parametre za motore, sva tri jednako prikaziva kad naginjem copter i kad dajem gas ali zadnji ljevo motor pokaziva premalo, zanima me kako riješit da su svi regleri balansirani? Tražio sam tamo al nisam shvatio niti došao do riješenja. Kako da precizno balansiram?

da još dodam.. razlika je za cak 450! stavio sam da bude sve savršeno ravno (LZ)..


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #106
Moze pojasnjenje normalno je ovako Test_2 multiwii.avi kako mices senzore FC mora kontrirat ako ne dajes input preko stanice. ESC-e balansiras ili softwerski preko arduina ili jednostavno svaki esc ustekas u prijamnik ( Calibrating four ESCs ovdje su 4 esc ustekana na isti kanal).


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #108
..iako nisam stručnjak,čini mi se da se ova tvoja ploča mora napajati preko UBEC-a....nema ti druge nego uhvatit Tonija ili Tomislava,oni su meni se čini najkompetentniji za multiwii taj tvoj...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #109
Najjednostavnije idi jedan po jedan esc, da nebi bilo...  Evo manual od ESC-a http://www.hobbyking.com/hobbycity/forum/uploads/69/Turnigy_ESC_Stick_Programming.pdf pogledas pod Throttle Range Setting Function, strana 4.
ESC ustekas na prijamnik (kanal za gas). Upalis stanicu, gas stavis na max vrijednost usetkas esc na bateriju, esc bude dva puta bipal, pa gas stavis na minimum, esc bude jedapunt bipal. Te ponovis postupak s ostala 3.


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #111
Najjednostavnije idi jedan po jedan esc, da nebi bilo...  Evo manual od ESC-a http://www.hobbyking.com/hobbycity/forum/uploads/69/Turnigy_ESC_Stick_Programming.pdf pogledas pod Throttle Range Setting Function, strana 4.
ESC ustekas na prijamnik (kanal za gas). Upalis stanicu, gas stavis na max vrijednost usetkas esc na bateriju, esc bude dva puta bipal, pa gas stavis na minimum, esc bude jedapunt bipal. Te ponovis postupak s ostala 3.

Tako ću i napravit.. HVALA


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #113
Dali je iskljucen acc, mag i baro?


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #115
Nemas sto kompenzirat s stanicom, nekaj ne stima, skini propove i probaj zamjenit mjesta dva ESC-a, pa ces vidjet dali je problem u FC ili ESC-u.


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #117
negdje ti probija nesto na taj kanal, pregledaj veze koje idu prema tom kanalu, moguce da je neki kondenzator ili blok u banani

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #118
Kako davor kaze, nema druge, kompenzacije i slicno nema. Ako ne nades rjesenje mozes prebacit na drugi ziro ako je problem u njemu (onaj od Motion plusa) opcija //#define SIRIUS600