Skip to main content

Topic: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva (Read 49299 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #90
Pozdrav Ivane , jedan od najljepših sletova selenita u sječanju mom je  iz 1980 godine u prijedoru... bilo je svakakvih čuda tehnike i dosta modelara.. Mi ovdje imamo dosta iskustva sa okupljanjima i vjerujem da smo svima koji su nam bili gosti ostali u dobrom sječanju .. i nadam se da će ideja oživjeti pa čak i preći u tradiciju...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #91
Pokušao sam ukazati na probleme u modelarskoj zajednici da ih zajedničkim snagama pokušamo rješiti.
Očito sam znatno ipred vremena u kojem živi večina članstva zato više neču potezati ovo pitanje.

MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #92
Da, malo je ovaj topic otisao u krivom smjeru.

Mogli bi otvoriti novi... ozbiljni :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #93
Ponovo podržavam inicijativu i cjenim trud članova koji su na bilo koji način aktivni po ovoj temi. Nemam baš neki modelarski staž zato bi molio modelare dugog staža da mi pojasne.
No nije mi jasno ako Modelarski klub Vukovar organizira miting onda to tako treba nazvati, Kao što su modelari iz Kutine to tako nazvali početkom godine.
Inicijativa i organizacija skupa svih modelara u Hrvatskoj bi trebala poteči od krovne organizacije svih modelara a to je Modelarska komisija pri Hvatskom zrakoplovnom savezu. Ukoliko bi na tom skupu sudjelovali i Ultra Laki zrakoplovi ili čak i pravi civilni zrakoplovi i jedriličari u tom slučaju za organizaciju bi po svim pravilima morao biti zadužen Hrvatski zrakoplovni savez.
No Hrvatskom zrakoplovnom savezu su modelari slijepo crevo i trpe ih samo zato što to tako traži svjetska organizacija. Isto tako Modelarska komisija se bavi takmičarima i nije baš zainteresirana za ostale modelare koji su nužno zlo pa ih trpe. Znači koliko sam shvatio inicijativa pojedinca ili pojedinog kluba pokušava nadomjestiti ono što ne rade strukture organizacije.
Molim vas sve modelare s dugogodišnjim iskustvom da me razuvjere u mojoj zabludi.

Potpuno si u pravu,ovo sto je PZ mislio cini mi se da je bilo zamisljeno kao veliko okupljanje slicno okupljanju i letenju na kanalu,samo sto bi ovo bilo glomaznije,
ali ti si u pravu kada kazes da su modelari a to uvijek i jesu bili samo "prirepak" zrakoplovnoga saveza.
pozdrav,Iv

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #94
Prethodnih godina imali smo Modelarski Miting na Lučkom i to uvijek zadnje nedjelje u 8. mjesecu.
Okupljanje je bilo prilično veliko, program obiman, organizacija uspješna. Ove godine nije ga bilo, hebiga, lakše je nešto razhebat, nego li napraviti. Onaj tko se trudi oko svega toga, na kraju ispadne bedak jer je radio do iscrpljenosti.
Prilično tužan sindrom, tipičan za nas. Da li će nas podržati MK, ne znam.
Najvažnije i najteže u svemu je vladati sobom i realno gledati na stvari: mi modelari mislimo da smo jako veliki k...c i da nas zato treba poštovati. U biti smo mali, sitno i bezznačajno tržište modelarskog materijala i opreme, razjedinjeni između 'rekreativaca', 'aktivnih sportaša takmičara', lajbeka koji misle da su modelari jer ih to zanima i tko zna kakvih sve nas ima.  Da bi se uspješno organiziralo ovakvo okupljanje potrebna je jedna 'jezgra', grupica entuzijasta koji se međusobno podnose i koji će predano raditi ono najvažnije : organizaciju!
Svi mi drugi koji se tamo pojavimo njihovom zaslugom smo obični seronje i šminkeri i onda se netko još usudi kritizirati.
Pomoći ću koliko budem mogao....isfrustriran sam činjenicom što ove godine nisam mogao pomoći barem kao štoper na Svjetskom prvenstvu F1A,B,C kod nas na Krbavskom (posao  :'( ), nadam se da se neće ponoviti sa ovim našim susretom.

Usput: kako mi organiziramo naše roštiljade i letenje na Kanalu ? Jednostavno se dogovorimo preko našeg internog Foruma nakon procjene prognoze vremena. Ali nas ima jedva tucet, a ovdje se radi o 100+ ljudi i organizacija je vrlo ozbiljna stvar.

Žao mi je da zbog ove ideje već pomalo stradavaju Kobac i PZ, a obojicu ih poznajem kao korektne i kvalitetne osobe sa kojima se slobodno možeš upustiti u ovakav posao.

Na kraju, da ovaj moj post ne bude sam dark i jadanje, predlažem da se na našem sastanku izabere najbolji 'Jubito pilot' - tu su favoriti Marijom, Saraga, Wesp, PZ, Duje,Iowa, .. ma ima ih više od 200 u konkurenciju na ovom forumu.

I dakako, izbor za 'Največeg modelara',- bez sumnje ovdje sam ja jedini favorit !  :D :D :D

Nadam se da će nam uspjeti!

Damir

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #95
"lajbeka koji misle da su modelari jer ih to zanima "

kako vjeran opis lika i djela hsaraga. ;D

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #96
kaj se mene tice mislim da mozemo i svi na Kanalu uzivat... litra i voda vise, rostilj znamO upgradati. mislim da ce se Marijo snatji.
A na kraju krajeva i ja znam nesto o dobrom pecenju. Kobca, Diogena i ostale pozdravljam ... ce bu bas prilika da specem kaj recem tu sam...   8)  

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #97
Ja cu svakako pomoci oko organizacije ako bude u vukovaru.A ako bude negdje drugdje pomoci cu koliko mogu.
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #98
a ja kako sam daleko i ovisno o vremenu kada ce se odrzati da bi eventualno dosao povezano sa poslovima koje jos uvijek obavljam u njemackoj pa ako se terminski ne uklapa,
pomoci cu novcano sa pristojnim prilogom a i to je pomoc.

da Damir je to opisao a to je upravo kod nas od uvijek tako,
poslednji primjer RCP

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #99
predlazem sebe za blagajnika. ;D

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #100
gospodine hsaraga ako trebate asistenta ja imam jaknu s jakim rajfešlusima na đepovima :D
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #101
moze.predlazem te za cuvara blagajne. ;D

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #102
Ja imam veliku torbu i brz motor 8)
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

 

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #103
znaci konkurencija je tu.... :D
Ali ipak nedovoljna......ja sam toliko ruzan da mi nitko nece na skupu ni pric a kamoli opljackat :D :D
Brzo i efikasno lomim elise.Dolazim na vas poziv.

Odg: organizacija skupa cjelokupnog modelarskog pučanstva

Reply #104
U pravu si Damire.. za ovako nešto ne treba nam modelarska komisija , potrebna je dobra volja.. i ne želim nikog uvrijediti jer u biti osobno poznam malo ljudi sa foruma ali ovo je ozbiljna tema i tako bi joj trebalo pristupiti (malo šale uvijek dobro dođe al ne treba pretjerivati).ne bih volio odustati od svega dok još nije ni krenulo i stvarno bi htio da se svi potrude bar da kažu nešto što bi dalo volju za održavanjem skupa..ako neki i misle da je to neostvarivo neka se slobodno izjasne , nitko se neće niti uvrijediti niti naljutiti....a kako sam ja pokretač ove teme ipak bi volio da se skupimo u što večem pa gdje god to bilo i zato mladosti ovog foruma pokažite se!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar