Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 127845 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #135
Trebali bi biti tamo, ako bude promjene
javim ti.
Danijel



Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #138
bravica za poštaniski sandučić ili uredski stol na fpv modelu,... FTW!!!  :) :) :)


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #139
Pa valjda da vam mali zeleni ne kopa po žicama dok ste negdje na 3600m iznad Brezovice! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #141
Tomo učinjeno.

lp
Toni


 

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #143
stigla mikrovalka od 1500mW  ;D
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_30_38&products_id=917
išla na dijetu(oklop) pa sada ima samo 35g.

[attach=7][attach=1] [attach=6]

no čemu FPV model od preko 2m  :-\
ako su mi RC prijemnik i FPV TX na 20cm jedan od drugoga...  :'( ajmo to x10  8)

taman su masom na koji gram razlike, pa ide svaki na jedan vinglet  :P

ajd još dofurati 4 kabela do VTX-a(-,+,Video,Zvuk)...

no kako provesti 12-13 kanala s prijemnika preko punog krila što bezbolnije(bez urezivanja kanala) i jeftinije?
ima on PPM SUM koji radi na multirotorima fino, preko 1 kabela svi kanali digitalno...

no tu imam obična serva koja traže old school PWM signal i napajanje, svaki svoje.
i OSD nema ppm već dva ulaza, dva izlaza za autopilota i rssi od prijemnika, sve klasični kabeli...
može se kupiti ppm sum dekoder, pa da onda on tu jednu žicu dekodira unutar modela na više izlaza.... no nemam to, škrt sam :)

pa ajmo ovak, možda brijem krivo, ali morao sam probati.  :P
po 2 žice vode +, po 2 -, za redundanciju, iako prijemnik ne cucla puno mA, a za svaki signal dalje po 1...
tako se i multiji većinom spajaju, da se uklone nepotrebni kablovi(+evi i -nusi)


[attach=2] [attach=4]

a serva hmm?

serva su na drugom kraju tog tankog kabela i tamo su spojeni svi + i svi - u svoje paralele, a tamo se ušteka i BEC od reglera,
i onda struja u biti ne ide kroz tanke žice do prijemnika i nazad, već direktno iz BEC-a.

[attach=3]

na stolu sve složeno u model radi,
sutra, prekosutra test na livadi, nadam se pozitivnom ishodu :)

kada se prisloni uz krilo, taj 12 žilni kabel je dosta tanji i od samo jednog servo kabela,
[attach=5]
 kamoli njih 5 koliko bi mi trebalo da sam s njima to kemijao,
a 12 bez kemije (da svaki prenosi -,+,S) da ne spominjem.



p.s. imam i dulju antenu pa je RC prijemnik mogao u trupu ostat,
ali po speckama proizvođača, signal opada 1dB po metru kabela... e nedam taj 1dB  :D
a i GoPro šprica po 433MHz navelik, pa bolje udaljiti fizički sve od nje...

how protect your fpv longrange system from 433 mhz interference generated by the gopro

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #144
Vise zica nego u pravom avionu. :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #145
ma, u trupu je tek veselje, sve ovo dole traži po 3-4 kabela... pa računaj  ???
1 kamera, druga kamera, switcher za njih, mikrofon, OSD, IR senzori, gps, ampermetar, BEC za 12V, i pokoja batka i regler i 4 serva...
ludnica :D,

no lijepo radi sve i još ljepše je letjeti složen stroj :)


NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #146
Koji si ti manijak! Fakat se zabavljas! Svaka cast na volji, radoznalosti i kompetentnosti da to sve odradis!

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #147
a mora se, inače ne radi a poanta je da radi što dalje, jer čemu inače FPV gore  :)
jesi ti osposobio svoj stroj?

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #148
Just days away! Sad dumam gdje da nabavim alat za konektore na zice stavljat da sve fino skratim a da ne moram lemit zicu na zicu... Jel ima toga u chipoteci?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #149
Interesantna ideja sa flat kablom, ali računaj da će ti tako dugačke žice biti odlične antene koje će da hvataju smetnje.
To je mana izbegavanja produženja koaksijalnog kabla od antene.
U principu bi trebao kabl tako da praviš da svaka druga žica bude masa i da oklopiš kabl.
Sam oklop bi trebao takodje da bude vezan na masu. Možeš da koristiš i alu foliju pošto je njome najlakše omotati kabl.
Ja baš ovih dana razmišljam na istu temu, samo pored LRS prijemnika i video predajnika treba da smjestim i radio modem od 0.5W koji radi na 915MHz.