Skip to main content

Topic: Na koji napon puniti bateriju za stanicu? (Read 7469 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #15
moj graupner zuji kada je lipo napunjena do kraja. nije da se sekiram jer uredno radi vec godinu dana, ali zna li tko sto bi to bilo?
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #17
Klasično balansiranje
MAK Zapad

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #18
Evo napunio Rhino 2650 do vrha ( balansiranjem), 12.6 V napon, spojio u T9x, sve ok,
napon na stanici 11.9 ( doista smanjuje kako je i potvrdio zeRO).

Hvala na objasnjenju da moze visi napon, sada ce trajati jos duze.

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #19
Moja se baterija taman puni, ako sto ne bude u redu bar znamo tko ce otkupiti sve stanice koje ispuste dusu  ;)

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #20
Ja sam probao i LiFe s krivim polaritetom na konektoru. Zasmrdilo je opasno i speklo me po prstima, mislio sam: gotovo je!
Na sreću samo je baterija platila ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #21
Ja sam probao i LiFe s krivim polaritetom na konektoru. Zasmrdilo je opasno i speklo me po prstima, mislio sam: gotovo je!
Na sreću samo je baterija platila ;)

vrlo vjerojatno da je i dioda dobila pa tu zaštitu više nemaš ukoliko stanica radi... iako diode rjeđe dobiju beskonačan otpor u oba smjera, a možda i nekim čudom nije crkla, nego se samo jako zagrijala :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #22
A tako znači,  hvala na upozorenju, znači trebalo bi diodu prečekirati...
Inače, stanica radi bez problema, rastavio sam je odmah nakon toga u potrazi za pregorenim vodovima, ali srećom, sve je uredno i bez tragova oštećenja.
BTW, gdje se nalazi ta dioda, da ju premjerim :-\
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

 

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #23
odma nakon konektora gdje se spaja baterija :)
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Na koji napon puniti bateriju za stanicu?

Reply #24
Samo da spomenem, napunio sam u medjuvremenu bateriju na 12.6V, stavio u stanicu, prikazuje 11,7V i sve radi bez problema.  :)