Skip to main content

Topic: Threadlocker za spindle (Read 5625 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Threadlocker za spindle

Koji threadlocker stavljate na spindle 550-600-700 veličine helića?
Meni u manualu piše da treba stavit strong, ja imam trenutno samo medium (242-243 kojeg manje više svi koriste) i permanent (ljepilo)
Bojim se da bi medium bio preslab, a zeleni prejak. Da nabavim strong ili da iskoristim jedan od ova 2 koje imam? Ne bih htio da mi se dogodi ono kaj se Majkiju dvaput dogodilo, a opet ne bih htio da nemrem skinut spindle kad treba
MAK Zapad

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #1
Hm  ::),ja doduse nemam tako velike helice al kao strojar pretpostavljam da 243 moze ali eventualno ga apliciraj na vecu duzinu navoja....
3 x rc helikopter :P

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #2
ma stavi perm nju tak itak skidas kad imaš kreš
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #3
Hm  ::),ja doduse nemam tako velike helice al kao strojar pretpostavljam da 243 moze ali eventualno ga apliciraj na vecu duzinu navoja....

Hm, vidio sam kak lete bladeholderi s 450ki koje imaju 243 gore

ma stavi perm nju tak itak skidas kad imaš kreš

Hvala Simpi, tak bum onda i napravil  :) Nadam se da je i zeleni termolabilan, valjda bude ga lemilica rastopila
MAK Zapad

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #4
Pa kad si vidio cemu onda ovaj post :D :D :D to ti je bilo lose stegnuto, aj!
3 x rc helikopter :P

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #5
Nije meni na sreću nikad odletio. Čisto sumnjam da je problem u stezanju, rekao bih da je problem u tome što šarafi iz tvornice dolaze sa zaštitnim premazom protiv hrđanja, a ulja i masti tope threadlocker.
Ustvari me najviše interesirala priča oko zelenog, jer ako stegne baš tako brutalno da ga nikak nemreš skinut, hm...
MAK Zapad


Re: Threadlocker za spindle

Reply #7
Hvala!!!

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
MAK Zapad

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #8
Crveni Loctite je jači ...
Zeleni Loctite je za ljepit ležajeve metal-metal.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #9
Crveni Loctite je jači ...
Zeleni Loctite je za ljepit ležajeve metal-metal.

zeleni loctite 9-603 je "anaerobic retainer", dakle za osiguravanje lezajeva u deklu,
zeleni loctite 290 je thread locker

Da ne bi bilo zabune momci, nije sve u bojama!
3 x rc helikopter :P

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #10
Loctite 290 je penetrirajući threadlocker, znači za već zavrnute šarafe. Ne postiže veću čvrstoću spoja od plavog.
Loctite 290 IAW ISO10964 @M10 - 10Nm
Loctite 221 IAW ISO10964 @M10 - 2 to 12Nm (najslabiji - ružičasti)
Loctite 242 IAW ISO10964 @M10 - 7 to 17Nm (srednji - plavi)
Loctite 261 IAW ISO10964 @M10 - 22Nm (jači - crveni)

Ne bi koristio taj 290 za spindlu definitivno, jer je moguće da će spoj biti lošiji i od plavog.
Plavi tekući bi bio u redu ako se dobro odmasti (plavi u stiku je slabiji od tekućeg - isprobano).
Crveni bi bio najbolji što se tiče čvrstoće spoja, ali treba zagrijati na 200st kod rastavljanja (damperi ne mogu izdržati tu temperaturu, a i ležajevi, mast u njima izgori, iscuri ...).
Ružičasti sam koristio za M2 šarafe, sasvim je dovoljan, a ne uzrokuje pucanje ili stripanje glave.
Ima i drugih "okusa" loctitea, drugih proizvođača koji se drže ili ne drže sistema označavanja koji ima loctitte.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


 

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #12
Takav sam dobio sa HK, zeleni i proziran, i bio je jači od plavog. Jedva sam rastavio glavu, morao sam spindlu u škripac stisnut, a s druge strane sam potrosio dva imbusa dok nije popustilo bez grijanja.
Kad jedenom popusti ("slomi se") dalje ide lagano, za razliku od loctitea koji i dalje otežava odvrtanje, što je loše.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #13
Loctite 290 je penetrirajući threadlocker, znači za već zavrnute šarafe. Ne postiže veću čvrstoću spoja od plavog.
Loctite 290 IAW ISO10964 @M10 - 10Nm
Loctite 221 IAW ISO10964 @M10 - 2 to 12Nm (najslabiji - ružičasti)
Loctite 242 IAW ISO10964 @M10 - 7 to 17Nm (srednji - plavi)
Loctite 261 IAW ISO10964 @M10 - 22Nm (jači - crveni)

Ne bi koristio taj 290 za spindlu definitivno, jer je moguće da će spoj biti lošiji i od plavog.
Plavi tekući bi bio u redu ako se dobro odmasti (plavi u stiku je slabiji od tekućeg - isprobano).
Crveni bi bio najbolji što se tiče čvrstoće spoja, ali treba zagrijati na 200st kod rastavljanja (damperi ne mogu izdržati tu temperaturu, a i ležajevi, mast u njima izgori, iscuri ...).
Ružičasti sam koristio za M2 šarafe, sasvim je dovoljan, a ne uzrokuje pucanje ili stripanje glave.
Ima i drugih "okusa" loctitea, drugih proizvođača koji se drže ili ne drže sistema označavanja koji ima loctitte.

No, najbolje je gledati po broju pa si miran. Od nekih proizvodjaca cak nije ni specifirano koja je snaga zadrzavanja niti broj, no to se mahom odnosi na neke kineske klonove i threadlock sta dodje s njima.
Ja najvise koristim taj  243 (plavi)  te ruzicasti sta dodje s heli kitovima i jos mi nista nije popustilo ::)....no doduse ja vise volim "scale flight" a 3d mlataranje me ne zanima :D
3 x rc helikopter :P

Odg: Threadlocker za spindle

Reply #14
Kad jedenom popusti ("slomi se") dalje ide lagano, za razliku od loctitea koji i dalje otežava odvrtanje, što je loše.
Davore,sta nije loctite onda bolji ako slucajno popusti da jos uvijek drzi nego da "pukne" i saraf bude laksi za odvidat ili se varam?
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote