Skip to main content

Topic: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15... (Read 36061 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #90
prepravio sam stajni trap na preporuku g. Škunex-a, sad je puno bolja amortizacija, ali ću morati ugraditi i stražnji kotač sa upravljanjem jer ovaj originalni štap baca model lijevo i odskakuje, desno a rep ga slabo kontrolira.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #91
da gospodin trepam jos ovoliko godina proc do gospodina :D

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #92
Pozdrav od PZD iz vukovara..Pratim ove tvoje gradnje i moram reći da izgledaju perfektno..Jedino što bi ti savjetovao da malo poradiš na skidanju težine jer uporedbe radi moji dvokrilci od balze raspona krila od 1.3 metra nemaju poletnu težinu veću od jednog kilograma- kompletan set na polijetanju sa 2200 mah lipo( Tiger moth i biker jungmajster  , oba su kod novih vlasnika..) . Kad bi skinuo težinu  nebi trebaoimati tako jak i težak set ap (motor , reglar ,baterija i servači)...za usporedbu  ovaj na slici ima 106 cm raspona i poletnu težinu od 700 grama... I molim te ne zamjeri na savjetu , ipak ovaj tvoj način gradnje daje perfektne modele....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #93
pozdrav PZD, naravno da se ne ljutim za vaše savjete, baš sam nedavno razglabao o težini sa Škunex-om i jasno mi je da je ovo kilu preteško, meni npr jedno krilo bez servača ima oko 240 grama, dok vama cijeli modeli bez elektronike imaju oko 400-500. Naravno da ću pokušati i ja takvo krilo i model napravit, i morat ću tražit vaše savjete kako to kvalitetno napravit, i kako doči do kvalitetne balze :) , ali moram još naučit letit i najvažnije vratit model ravno na pistu. Do tad mi trebaju ovakvi modeli koji se mogu jednostavno krpat, jednog od balse i folije mustanga sam ne baš svojom greškom razbio, i nema se kaj popravljat, nego treba radit novi, i kad ču naučit letit ak ću nakon svakog pokušaja bit tjedan-dva,mjesec u garaži :D .
a opet htio bi imat lepi avion pa malo vježbam razne tehnike dok nađem sa čim se dobije najbolji efekt,  drago mi je da vam se sviđa, a možda i nekom i pomogne.
 

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #94
prvo nisam imao nacrt nego skicu, zatim nisam imao drugi pogon nego taj, od autića, a i rep nisam mogao podići bez 800 grama u nosu, pa su taj motor s getribom bili jedini izbor + baterije su bile ispred CG da dodatno pomognu balansirat, opet motor je predviđen za 6S itd.
Taj avion kao i fokkeri uglavnom su imali teške roto, 6 ili 8 cilindara motore pa su imali kratke noseve, pa nama ako radimo skalu treba i motor, ESC, bateriju utpat u nos i to može biti malo, npr DR1, radi Šogi, isti kakav imate i on ima produžan nos i opet je naknap, a time gubi scala look.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #95

Taj avion kao i fokkeri uglavnom su imali teške roto, 6 ili 8 cilindara motore pa su imali kratke noseve,

isti taj problem sam imao sa dr1, nema se tu puno prostora za manevriranje sa cg-om, tako da kod ovih modela treba dobro paziti da rep aviona bude što lakši. kod tebe središnje ojačanje od špera ide cijelom duljinom trupa, što je možda suvišno, jer ti rep najmanje trpi.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #96
Da, to je bila greška na koju me navelo to što su mi neki modeli pucali iza prednjeg krila i prije samog repa pa sam stavio jači dio, okomito, kao profil, koji mi je pomogao i oko izrade trupa. Kasnije sam ga izbušio da bude lakši, al to su dvije ploče po 4 mm ne baš kvalitetne balze.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #97
Fokker dr1.
Mi smo spasili stvar tako što smo u nos stavili jednu pločicu fi 50 mm , 8 mm laminata na koju je pričvrščen 2-3s 1880 kv motor 350w, koji ćemo vozit na 2s sa elisom 10 x 4.7, i 40a esc. Bat (2200) ćemo morat nekak okomito ili ukoso stavit.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #98
ne znam koliko će se vidjeti iz ovih slika, ali ja sam to ovako izveo - čitav nos je iznutra do ulazne ivice srednjeg krila obložen balzom i sredinom učvršćen jelovom letvicom (sad je to strgano jer sam divljao avionom po podu  :D ) koja ustvari ima ulogu nosača motora. dužinu trupa (nosa) sam ostavio originalnu jedino sam središnju letvicu produžio par centimetara, taman da odmah iza motora mogu montirati bateriju. balza je još dodatno premazana epoxijem i dovoljno je čvrsta da se na nju može običnim zip-vezicama montirati trap.
ovo je jedino odstupanje od originalnog nacrta i dobio sam cca 50g viška, ali na pravom mjestu, tj. u nosu aviona. avion je pretrpio par laških padova i konstrukcija se dosad jako dobro pokazala, jedina slaba točka su vrhovi donjeg krila, ali to se odmah na terenu uhuporom maže..

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #99
Može težina tvog modela, čisto radi usporedbe, ja ću stavit slike šogijevog čim ga slikam.

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #100
mislim da je prilikom gradnje puno bolje paziti da zadnji kraj bude lagan nego otezavati prednji. umjesto 6 mm deprona nakon krila koristiti 3 mm za oplatu, a rebra napraviti od tanke balze. modeli trebaju biti dovoljno cvrsti za let, a ne za padove.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #101
U pravu si kaj se toga tiče, no ima i dosta nacrta (depron) gdje kad napraviš rep on pleše, ili je predviđen speed400 pa sa brushless nebuš dobio balans. I dobro veliš, ak se ne pazi imaš sto problema.


Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #103
evo sam ga slikal, ali nismo imali vagu, ima pol kile ili malo više, odokativno.
kotači su od M3 dok ne dođu iz kine, sa michelin ljetnim gumama 235/40 zr 18,
ipak je gore  >300wata :D , 1880kv, 2-3s, bit če 2s 2200mAh
bijeli 4mm depron, termo svojstva
elisa 10x4.7
4 serva 9 gr
nos je orginalan po nacrtu, ali nacrt nije baš zbog težine nosa, imam nacrt originala, elisa prolazi malo ispred gornjeg krila,  al to nema veze, sad idemo letit a ne na izložbu :)
 

Odg: svi moji avioni (C130,ekstra 330,bandit,F15...

Reply #104
da te pitam kolega Denis13 di nabavljete taj DEPRON,IZOFLOR,FLOROMAX....
i daska ce letjeti ako stavimo motor