Skip to main content

Topic: Molim pomoc oko kompletnog setupa (Read 11405 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoc oko kompletnog setupa

Ovak, jedino kaj znam da je OK su FatSharkice. Kaj se modela tice, veliki Zagi bi bio fora, ali moze i EasyStar, Bixler, EPP FPV s HK ili nesto takvoga ak imate kaj za preporucit.
Sto se prijemnika/predajnika tice, o tome nemam pojma, samo znam da ne bi bilo pametno uzet nesto na 2.4. A ako je bas TOLIKO bolje, lako se nabavi povoljna 35 MHz stanica.
Zanima me nesto sto valja, ne mora biti 10 km domet ( ::)), a i da nije nesto tipa 200-300m. Kaj se kamere tice, koristili bi GoPro, tak da pretpostavljam da bi model trebao biti nesto veci. Bilo bi dobro kad bi mogao biti dugo u zraku, barem 20+ minuta.
Hvala unaprijed na pomoci :)
MAK Zapad

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #1
Znači baš nitko ništa...
MAK Zapad

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #2
Ako se odlucis za EPP FPV imam iskustva s njim,
za stanicu i sam znas ovisi koliko zelis ulupati,
prihvatljiv pocetak je frsky modul staviti u T9x,
FatShak imas 3 i sve su prihvatljive pitanje je samo FOV i HT,
mozes 5.8 imas 600mw kompatibilno s FatShark za 6X$ s clover bi trebao biti dostatan domet.

Ja planiram ( kad bude prilika) FatShark predator komplet, pa antena, pa 600mw i frysky modul tim redom na EPP FPV + HT nosac.

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #3
E hvala ti!
Dobio sam preporuku za Lawmate 1.2, 1.3 GHz, trebalo bi biti nekih 500-600 m sigurnog dometa s 2.4 Ghz tx/rx.
Da li bi ovaj tvoj Predator setup imao približan domet? Pričaš o FrSky modulu na 2.4 GHz ili 35/40 MHz?
Ne bih uzimao Turnigy + FrSky jer vjerujem da je Futabin link bolji, osim ako ne pričaš o 35/40 MHz naravno
Skroz sam zelen u FPVu, tak da nemam pojma di kaj šta kako. O kojem predajniku na 600mW pričaš?
Kak si zadovoljan s EPP FPV?
MAK Zapad

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #4
Lawmate 1.2GHz 500mW set uzmes i nemas brige, Easystar 2 iz SLO i to je to, sa 2200mAh 3S letis 45 minuta i sa stock antenama 2-3km odlicna slika

 

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #5
Mogu potvrdit ovo o Lawmateu. Koristim isti 1.2 na 500 mW.
 
lp
Toni

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #6
Super! Hvala dečki
MAK Zapad


Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #8
To govoriš iz iskustva ili iz podataka na papiru?
MAK Zapad

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #9
Podaci na papiru....to si ja planiram piknut

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #10
Mislim da ionako ovaj Lawmate ima veći domet nego stanica, tako da nema potrebe za ničim boljim :)
MAK Zapad

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #11
kolega hrenovka ima u vidu uzeti i LRS, pa onda ipak stanica može imati dulji domet...

no na papiru kak veli robi1kenobi sve izgleda bajno,
u praksi se treba poigrati s antenama ako se ganjaju neke veće udaljenosti, uz uvjet da je oprema ispunila navedene specifikacije,
jer nažalost ima slučajeva di to jednostavno nije tako...pa ni ne znam koje antene ne pomažu puno.


Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #12
E hvala ti!
Dobio sam preporuku za Lawmate 1.2, 1.3 GHz, trebalo bi biti nekih 500-600 m sigurnog dometa s 2.4 Ghz tx/rx.
Da li bi ovaj tvoj Predator setup imao približan domet? Pričaš o FrSky modulu na 2.4 GHz ili 35/40 MHz?
Ne bih uzimao Turnigy + FrSky jer vjerujem da je Futabin link bolji, osim ako ne pričaš o 35/40 MHz naravno
Skroz sam zelen u FPVu, tak da nemam pojma di kaj šta kako. O kojem predajniku na 600mW pričaš?
Kak si zadovoljan s EPP FPV?

Predator je odlican ulazak jer je u paketu sve
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=20672
ima HT koji radi s T9x s Futabom uz dodatni kabl
unutra je slab 100mw ali za probu dovoljan a direkt zamjenski je
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17507__5_8Ghz_Audio_Video_Transmitter_600mw_.html
taj ima dovoljno dometa ( tvoji uvjeti) a s clover i vise nego dovoljno

zelja mi je da ne budem sav u zicama a ovo je prilicno bezicno,
ako vec uzimam Fatshark onde je steta da naocale ne primaju signal nego odvojeno pa zicom

FrSky je 2.4 modul ( opet gledam da stima za T9x koju imam) ima failsafe jako je nahvaljen prijemnici nisu pre skupi, opciona telemetrija,
a ako stavis usmjerenu antenu
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20108__2_4Ghz_7DB_Antenna_for_FrSky_Modules_And_compatible_Radios_Modules_.html
imas dometa vise nego trebas bio je neki video na xjet

FrSky imas i za Futabu
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14354__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_Futaba_w_Module_RX.html

ovo sto ja gledam je relativno pocetnicki i budzetno ograniceno

EPP FPV je velik i jeftin
rep mu je bolna tocka, kod sljetanja ga cesto ostetis,
moze se rjesiti ali to mu je jedna od mana,
s druge strane moze ponjeti sta god zelis, imas mjesta za zica i sta pozelis
lako se popravlja,
moze sporo letiti.
Moj ima preko 500W motor pa pojede bateriju 2650 za 10 minuta, s dvije moze duplo,
no da stavim manju elisu (10x6 je sada) i spustim na 300W - ne treba mu pun gas skoro nikada,
od akrobacija nema ni govora, nije samostabilizirajuci ( ravno krilo) no kad je izbalansiran ako ide ravno mozes pustiti komande.

ne bi ga previse preporucivao osim ako zelis veliko i jeftino

ima veliki fpvraport od 2m raspona tako nesto,
no ja nisam uspio naruciti nista vece zbog postanskih ogranicenja a HK salje EPP FPV,
ni skywalker ni fpvraptor (manji) ne zadovoljavaju postansko ogranicenje duzine 1050mm.

Odg: Molim pomoc oko kompletnog setupa

Reply #13
Evo bolje stvarcice od navedenih 1.2 G sustava na 600mW

 http://www.bevrc.com/bev-13g-1500mw-p-82.html

taj set je kolega hrenovka totalno groblje, max snaga je 902mW na 12.3V dok vec na 11.0V naponu imas ogroman gubitak i snaga padne na 560mW a za dalje bolje da ne govorim, na 10V je mrtav dok Lawmate 1W snage i na 12V i na 9V ima konstantnih 995mW, a ovi od 500mW koji rade na 5V rasturaju, nema gubitka ni pod razno, sa 2S pegla kako oces...a da ne govorimo o spricanju ovih BEVRC,HK,SunSky ili ti ga FOX predajnika/prijemnika...stavis na kanal 8 a on daje sliku na jos 2-3 kanala usput ;)