Skip to main content

Topic: AXI motor 2208/34 (Read 7609 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #15
Ja ti imam samo wattmetre i te slične jednostavne uređaje s ovim tvojim sam zadnji put radio u srednjoj i na faksu nešto, iskreno ne sjećam se jer znam da ako krivo radiš skuriš uređaj, iz iskustva :D :D

nice plane!

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #16
taj motorcic mozes max 10A do 10-15 sek. maltretirati,
sve preko je opasno za njega,
stavi malo manji prop i uzivaj

Pozdrav
OPATIJAC

 

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #17
Evo i tabele za sve moguce propove

Pozdrav
OPATIJAC

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #18
imam kod sebe prop 8043 gws, što mislite da stavim taj umjesto ovoga što je sad na njemu 9*6, dobro ja sam ga držao i ful gas, možda mi i to dodatno opterećuje i grije motor, što mislite za ovaj prop 8*4,3, hoće li moć letit, dobro ne mora visit na propeleru ;D, da li će moći normalo letit
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #19
opatijac, malo gledam ove tvoje pdf-ove, izgleda mi kao da bi mogao letit na 8*4,3 bez problema i onda bi se manje grijao (ne grije se sad on da je prevruć al sam ga ful gas i tak održao što mu je dodatni otpor),, slabo ja oko ovih proračuna, jel njemu ne smeta što je veći regler 18A, je li on vuče struje koliko njemu treba, pretpostavljam da je manji esc da bi on crkao, jesam li u pravu
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #20
Za motor sve preko 10A nije dobro, ESC (Regler) mora biti veci od 10A, znaci 12A ili veci, nema veze. Bolje ti je 18A i na miru si. To ti je otprilike kao kod zvucnika (ESC) i pojacala (Motor).

Evo tabele i za taj tvoj prop GWS 8x4.3.
Letit ce, nema tu problema, nesto vise nemoj ocekivat.

 
Pozdrav
OPATIJAC

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #21
tnx, sad kad bi se ja još kužio u ove tvoje grafove bilo bi dobro, sad sam stavio ova 8043 i skoro da se ne grije, naravno nije proban vanka neko u kući, kolega mi govorio da stavim manji esc pa me više sve zbunilo, valjda će moć letiti i neke osnovne akrobacije raditi, batka je 850mah, jel ti ti imaš neki software za ove kalkulacije, i da li ima ovdje na forumu neki post o ovim izračunima i krivuljama, da je objašnjeno što znači kad se ovo izračuna, št znači koja krivulja i kako se s ovim koristi
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #22
grafovi vise manje ako te zbunjuju nema veze,
bitna ti je:

72,9% ucinkovitost (zeleno)
67,2W predana snaga (crveno)
9294 OK/min okretaji (plavo)
48 km/h brzina (vopt)
597g potisak
8,43A struja
sve vidis podno grafova, sto su veci brojevi, avioncic leti brze i snaznije, za
tvoj je sve ok

70-80%
60-100W
...
...
550g-800g
8A-12A

znaci, veci prop, bolje leti i obrnuto,
mora biti u granicama motora ili uzmes veci motor

Sumasumarum, tvoj motorcic je sa GWS 8x4,3 prosao test i nema problema da ti izgori ili slicno.
Ne sekiraj se vise, nema smisla, ugradi to i poleti ....
Pozdrav
OPATIJAC

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #23
ovo zadnje kratko i jasno, to je jedino bitno
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #24
jučer proban model, AXI motor, preeedobar ;), ima mali snimak u postu moj hangar i snimke letenja
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #25
čestitke...
 
lp
Toni

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #26
čestitke...
 
lp
Toni
tnx toni, motor je stvarno drama žešća, nakon prvog pada i loma :), zalijepio sam model i nisam stavljao prop 8*4,3 nego sam vratio na 9*6 i osim što je bolje vukao i imao veću snagu, uopće se nije grijao , bio je malo mlak i to je to, model je dosta dobar, ne puca lako, (ja sam ga baš zabio u zemlju pa je rep otišao-motoru ništa :)  ) al malo ljepila i ja 20-ak minuta opet bio u zraku :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #27
evo da se vratim na AXI motor koji imam na ovom modelu, jučer je proban na lijepom vremenu, batka je cca 800-850 mAh (nije veća) 3S, na početku sam mjerio napon u batki koja nije bila puna na 12,6V , imala je 11,3V, nakon 7 i pol minuta aktivnog leta na snimku išao sam izmjeriti napon i on je iznosio 11V znači napon je spao za 0,3v nakon 7,5 minuta ;D, prop je ostao 9*6 uopće se nije grijao, sad me zanima od iskusnijih kolega da li znači ako je AXI među kvalitetnijim motorima da li manje troši struje, t.j. da li na istoj batki može puno duže letjeti? Ovdje sam stavio post o ovom AXI motoru koji je izgleda stvarno top topova što bi reka kolega toni ;D, meni ovako izgleda da bi na punoj batki na 12,6V mogao u zraku biti barem 20 minuta komotno :D
evo i video
RC Posusje Unique M55.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #28
AXI ima najveću iskoristivost od svih motora koliko ja znam , zato i jesu tako skupi.

Uskoro mi rođendan pa ako netko želi neka mi pribavi jednog Axija :D :D

Odg: AXI motor 2208/34

Reply #29
 :D
AXI ima najveću iskoristivost od svih motora koliko ja znam , zato i jesu tako skupi.

Uskoro mi rođendan pa ako netko želi neka mi pribavi jednog Axija :D :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR